Halálos iramban 10

Fast X

2023.12.21 Jerico

Ez mondjuk nem tartozik a jobb részek közé

Nagy F&F rajongó vagyok, mondhatni, a franchise első generációs fanja a kezdetektől. Sok átalakuláson esett át a Toretto–O'Conner duó körüli kis csapat, az autóversenyzős feelingtől a kommandós témáig. Kaptunk már profi rablókat, jégen harcoló macsókat és űr-cowboyokat is. A legjobb az 5. és a 7. rész lett, a többi csak felvezetés és lecsengés. A nyolcadiktól lejtmenetben van a F&F-franchise, a legújabb 9. és 10. rész pedig már szinte a legjobb epizódok karikatúrája sajnos. Az értékelésem még így is masszív három csillag.

2023.05.17 erahurka

Fizika menj haza, részeg vagy!

Ismerős recept szerint készült a legújabb Halálos Iramban, és bántó, hogy továbbra sem módosítottak rajta semmit. Lényegében egy extra látványos, újkori Steven Seagal-filmről van szó, annak minden jó és rossz tulajdonságával, illetve Vin Diesel a Mestert megszégyenítő alakításával. Az akciójelenetek egyszerre kemények és nevetségesek, ezt a részét imádtam. A maradék másfél órával voltak kisebb-nagyobb gondok. Ezúttal is komolyan veszi magát a film, puffogtatják a drámai egysorosokat (Diesel szövegkönyvében más nincs is), amiken képtelenség nem nevetni, időnként meg próbálnak vicceskedni, amin pár kivételtől eltekintve képtelenség nevetni. Jason Momoa ripacs Joker alakítása nekem üde színfolt volt, de hallottam olyat is, akit idegesített. A játékidőt viszont meg lehet érezni, ami egy ennyire pörgősnek és epikusnak szánt filmnél nem előny. Továbbra is tartom, hogy az ilyen jellegű moziknak két órába bele kellene férniük (lehetőleg stáblistával együtt). Más értéke úgysincs a római meg az utolsó fékevesztett zúzáson kívül, minek akkor annyi sallang mellé? Ez az első epizód amúgy, amit moziban láttam (ezt is mindjárt IMAX-ben, premier előtt), határozottan jót tesz neki a nagyvászon, és azt kell mondjam, a szinkron is csak kényelmesebbé teszi a lusta belesüppedést a totális retardáltság masszájába. Három csillagból fél a moziélménynek szól tehát. Ja, és jó poén volt a mega cliffhanger, ami még a Maffiózók lezárását is megszégyenítette.

2023.06.09 kabel

Egysoros robbanások

Autók mennek ide-oda, szabvány akciójelenetek minden hatodik percben, hogy ne tudjon elaludni senki. Közepes színészek nevetségesen ostoba dialógusokat mondanak egymás irányába. Színészi játék legalját látjuk, ostoba dialógusokkal. Senki sem a film szeretete miatt van benne, látszik, hogy csak összelapátolják a pénzt, oszt mennek vissza a nyaralójukba. Momoa az egyetlen üde színfolt, aki megpróbált valamit kezdeni a féldimenziós karakterével. Valószínűleg az improvizációiban lévő potenciált nem is akarta észrevenni a rendező, pedig, ha a film jobban beleállt volna az ilyen elrugaszkodott, őrült karakterekbe, és sokkal kevésbé vette volna magát komolyan a sztori, akár még egy szórakoztató popcorn mozi is lehetett volna. Nincs is min gondolkozni, a film története értelmezhetetlen, a sztorielemek egymásutánisága véletlenszerű. Hopp, most Rómában vagyunk, hopp, most Rióban, hopp, most egy random autópályán. Nincs miért aggódni, a karakterek nem tudnak meghalni, így aztán minden találkozás jellegtelen és izgalommentes. Még az egy ténylegesen halott karaktert is folyamatosan visszahozza a film.

2023.05.30 HE7EDIK

Momoa ripacskodása az egyetlen szórakoztató elem ebben a rég nevetség tárgyává vált franchise-ban. Lassan kiderül, hogy valójában senki sem halt meg az előző részekben, szembe köpve saját magát újra és újra. Ez már tényleg semmiről nem szól a profito... Több

2023.07.26 Jocpappa

10/5

A legelső rész, amit látok a szériából. Nehéz pontozni a filmet, mert félelmetes, hogy ez a sok hülyeség nem ironikusan, trash-nek szánva készült, mint a Machete. Viszont el kell ismernem, hogy nagyon jól szórakoztam, végigröhögtük az egészet, és ennél több akciót nehéz lehet egy filmbe beletenni.

2023.05.20 drg0602

Látványos akciófilm, tartalom nélkül

Nagyon látványos akciófilm, sajnos nagyon kevés tartalommal, hiába van teli akciójelenetekkel. Elképesztő, hogy megragadt a film egy szinten, aminél nem tud jobb, illetve rosszabb lenni. Teli van jobbnál jobb színészekkel, egész jó színészi teljesítményekkel, de valahogyan nem éreztem átütő résznek ezt az alkotás sem, ugyanúgy, ahogy az előző részeket sem. Aa legjobb színészi teljesítményt magasan Jason Momoa prezentálja. A megszokott pörgős, fizikailag lehetetlen akciójelenetek, amik jellemzik ezt az átlagos akciófilmet. Egyszer érdemes megnézni. A látvány végett, ha lehet, moziba. Értékelés: 6/10

2023.08.10 Fikatours_blogger

Jóból is megárt a sok

Szerintem ezt már kissé túltolták. Mintha önmaga paródiája lenne.

2023.05.27 Lóri Ádámcsik

Hát-hát, khm

Láttunk már jobbat, azt hiszem. :) Nem tudott újat mutatni/hozni ez a rész (sem). Az idei Halálos iramban rész kipipálva, várjuk a kövit, ez az érzésem volt a végén. Az akció a szokásos, a poénok már kevésbé. Nem volt benne olyan sok vicces jelenet, pár jó beszóláson kívül. Momoát sem éreztem a helyén a gonosz szerepben. :(

2023.08.09 Gamehun638

Unalmas, öntömjénező...

Unalmas, öntömjénező... Csak ezt lehet leírni. Semmiféle kreativitás nincs az akciójelenetekben. Erőltetik a család ízét, amibe keményen belefullad minden. Lehetne mondani, hogy látványos, de nem látszik rajta úgy igazán. A filmnek a legtöbb része már nem működik, a rendező se tud már ezzel mit kezdeni. És szerintem a nézők sem... Lehet ajnározni ezt a Momoa dolgot, de látszik a fején, hogy csak a pénz miatt vállalta el. Nincs meg az az elvetemült dolog. Inkább csak egy ráerőltetett dolog. 1., 2., 3. részt és talán az 5. részt szerettem, de ez már egy esti limonádé filmnek se nagyon megy el.

2023.05.31 Szilárd-Leo

Egy nagy X

Hát, mit mondjak, se vége, se eleje, egy nagy nulla. És tudjuk, még lesz tizenegyedik-tizenkettedik rész. Nem írok többet, mert nem érdemel többet .

2023.05.29 Kazydo

Szokásos iramban

Vajon a tizedik rész hozott valami újat? Talán még kevesebb szöveget Vin Dieselnek. Jason Momoa durván lelketlen, gonosz karakterén kívül semmi életrevaló színészi játék nem volt a filmben, bár ez nem lepett meg. Akció annyi van a történetben, mint öt Chuck Norris-filmben együtt, szinte már unalmasan sok az úgymond „izgalmas” jelenet. Újra sok káosz, robbanás, rombolás, verekedés (csajbunyóval fűszerezve). A római jelenetek megint felülírják a természet törvényeit, Newton elbújhat a sunyiba a gravitációs elméletével. Kíváncsi voltam, amikor beültem rá a moziba, hogy vajon végre szögre akasztja-e a slusszkulcsot Vin, de szerintem, amilyen tuti sofőr, a saját urnáját is a maga által vezetett Dodge-dzsal viszi a ravatalozóba. Momoa miatt mindenképp érdemes volt megnéznem a filmet, de durván hosszúra csinálták egy mondanivaló nélküli filmhez képest. Természetesen nem lövök le nagy poént, ha leírom, hogy megint úgy lett vége a filmnek, hogy érezhető általa az újabb rész készítésének benzingőzös, nitrós nyomulása. Kíváncsian várom…

2023.12.16 ospir

A csodás Róma! Kötelező!

Ez az első rész, amit láttam a szomszédokból. Valójában láttam egy pár perces behind the scenes részletet, amitől elszállt az agyam (ezért 2 csillag), és nagy szeretettel kezdtem el nézni a kész alkotást, aztán hamar rájöttem, hogy itt mindenki Vágási Feri tehetséggel is, de belekakil az alkotásba. A stuntoknak illene díjakat adni. Theront pedig nem engedik szerepelni, csak ugrabugrálni, de elképzelhető, hogy eddigi pár filmjében elhitette, hogy tud játszani. A másik liba, aki a kamiont vezeti is említésre méltó, mert az a legtehetségtelenebb, de csak botoxDiesel után. Momoa pedig a Joker majmolással szánalmas, annyira, hogy fáj. TIPP: a megosztón a kb. 1:17 perces Fast X 2023 Making of & Behind the Scenes-t megnézve egy sokkal de sokkal értelmes tartalmat vágnak az ember fejéhez, mint a készre vágott híg f*s.

2023.05.20 Maver17

X

Végre már tudtak valami jó akciófilmet csinálni ebben a évben. A 10. rész már majdnem visszahozza a első rész stílusát.

2023.05.18 Face

Pontosan ugyanolyan, mint az előző 2-3 epizód. Őrült, hangos, értelmetlen, teljesen felesleges karakterekkel és semmi működő humorral vagy iróniával. Egyedül a lökött gonosztevő Jason Momoa nyújt némi felüdülést.