Fehér pokol

The Grey

2024.03.04 Ahoj poplacsek Nézhetetlen

A negyedénél besokalltam a hülyeségtől

Liam Neeson egy megkeseredett özvegyember, akinek az a melója, hogy valami sarkkörön túli melósok körül kell vadászgatnia a ragadozókat, biztonsági okból. OK, higgyük el, hogy van ilyen. Egy nap ő és x db melós felszállnak egy repülőre, amelyik lezuhan a sarkköri semmi közepén. A sarkköri semmi közepén aztán ezek a lezuhant emberek előszeretettel baszogatják egymást, és közben ebből a semmiből nagyszámú nagy testű farkas támadja őket. A semmi közepén, ahol ha éppen nem zuhan le repülő, akkor nincs mire vadászniuk ezeknek a ragadozóknak. Szóval ott se kellene lenniük, mert ha ott lennének, már éhen lennének halva. Azt hiszem, az volt a konkrét pillanat, amikor azt mondtam, hogy na jó, ezt már nem vagyok hajlandó tovább nézni, amikor egy megaóriási falka elől menekülve egy öngyújtóval és pár papírdarabbal és gallyal gyújtanak egy ökölnyi tüzet, és a farkasok félelmükben eliszkolnak. Előtte 10 perccel az egyik hugyozó túlélőt a negyven centis lánggal égő fáklyája mellett szétmarcangolta 1 db magányos farkas, akkor azt ott nem zavarta a tűz. És egyedül támadt, ami amúgy se jellemző, de további öt-tíz perccel korábban egy nagy csapat konkrétan viccesen világító szemű farkas nézett velük farkasszemet (mi mást), de mivel ők állták a pillantást, a farkasok akkor levonultak. Nagyon-nagyon gagyi film. Naaaagyon nagyon.

Én beleéltem magam a szituációba,és igen,tényleg így viselkednek az alapvető műveltséggel,kissé tanulatlanabb embertársaink ilyen szituációban.Liam Neeson hihetetlen karakter,szinte minden szerepét rá szabják,és köszöni,tökéletesen át is tud alakulni... Több

2018.08.04 indingo

Talán csak az hiányzott a filmből, hogy megegyék egymást a szerencsétlenül jártak. A gép lezuhanása volt a legizgalmasabb az egész filmbe. A végére komolyan csak ezt sikerült kitalálni?

2020.08.22 Recensor

Sötét hangulatú dráma, farkasokkal

Kevés nyomasztóbb hangulatú filmet láttam, mint a Joe Carnahan rendezte, 2012-es Fehér pokol, mely ugyanakkor izgalmas 117 perccel ajándékozott meg. Bár szerintem nagyon sok benne a túlzás (például borjú méretű, 100 kilós farkasok támadják az embereket 90 km/órás sebességgel rohanva, vörösen világitó szemekkel, ami komikussá teszi a hitelességet), mégis nehéz kivonni magunkat a sztori hatása alól. Liam Neeson ösztönből jól hozza a hivatásos vadász és profi mesterlövész figuráját, szinte vállán viszi a filmet. Nagyon jók a havas tájat mutató jelenetek, szinte együtt vacogunk a szereplőkkel. A lezuhant repülőgép túlélői különböző archetípusok, igy megtalálható köztük a kötekedő, a hősies, a barátságos és az okoskodó is, akik valójában mind egy sarkvidék-közeli telep alkalmazottai. A szerencsétlenség után kell csak szembenézniük a legrosszabbal: az emberevő farkasokkal. Túlélési esélyeik nem túl jók, csak a velük tartó és élükre álló a vadont és a farkasokat jól ismerő Ottway (Liam Neeson) jelent némi reményt számukra. Értékelésem: 70%

2022.10.29 Master

Iszonyúan nyomasztó de nagyon izgalmas a Fehér pokol

Ritka, hogy egy ennyire nyomasztó film jó legyen, de a Fehér pokollal éppen ez a helyzet. A fő karakter Ottway (Liam Neeson) magánéleti válságban lévő, az öngyilkosság szélén álló figura, aki egy alaszkai olajfinomító alkalmazottjaként a környékbeli farkasok távoltartásáért felel. A sors fintora, hogy egy alaszkai repülőszerencsétlenség túlélőjeként épp a farkasokkal kell megküzdeni, egyenlőtlen esélyekkel, az elhagyott, jéghideg vadonban néhány társával. A Fehér pokollá váló vidék mindannyiukat halállal fenyegeti. A kérdés: maga Ottway túléli e az egészet? Izgalmas film, értékelésem: 80%.

2017.07.26 Deku

Liam Neeson volt az egyetlen jó pontja ennek a filmnek, ezen kívül semmi. Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Ettől a filmtől valahogy sokkalta többet vártam.

2022.06.11 drg0602

Nagyon jó filmnek tartom. Látványos, izgalmas. Nagyon sokszor láttam, mindig tartogat valami különlegességet számomra. Van benne sok akció és drámai rész is. Simán, többször nézhető film. Igaz, egy kicsit elfogult vagyok Liam Neeson színésszel szembe... Több

2015.05.04 ZeroHero

Ez a film maga az élet...Hiába érnek nagy csapások, akadályok, nehézségek, félelem és rettegés, akkor sem szabad feladni. Küzdeni kell, ha más nem , az emberi méltóságunkért. 10/10

2018.12.31 HE7EDIK

Neeson egyik legjobb filmje. A tempó nem túl feszes, de pont ez az erőssége. Így a dráma lassan, de annál erőteljesebben bontakozik ki, a stáblista utáni utolsó jelenet pedig megadja a választ, ki nyerte a végső csatát...

2022.12.03 Erik Csok

Egy szomorú történet

Az igazat megvallva, én már egyszer láttam ezt a filmet, de mivel tegnap adta a tévé, és nem volt mit csinálni, ezért újra megnéztem. És még mindig nagyon nagyon jó film. Liam Neeson amúgy is a kedvenc színészeim közé tartozik, és ez a film egyben a jutalomjátéka, valamint az egyik legjobbja is. A vége szomorú, és sok embernek nem tetszik, de szerintem ez teszi kereké és szépé. Számomra a mondanivalója sem átlagos, és egyben fontos, valamint szomorú is. Izgalomban tényleg nincs hiány, végig pörög. Én annak ajánlom, akik szeretik a Liam Neeson-filmeket, valamint aki csak egy jót akar kikapcsolódni egy akció-kalandfilmmel. De valójában ez a film több is ennél.

2018.08.07 TomÁcs

Elég jó katasztrófa film, ahol a hidegen túl a természet erőivel is meg kell küzdenie a túlélőknek. Liam Neeson hozza szokásos karaktert.

2016.01.16 hsanya182

Eleje egész jól indul, mégis egyzser megnézhető filmnek sorolnám, nem ütött akkorát, de mégis elgonolkodtatóvá vált a végén. A tipikus amerikais klisék is jelen vannak, ami miatt előre kiszámyíthatóvá válik a tragédia. Sokszor valóságtalan és eltúlzo... Több

2018.07.23 Norbi

Jobb film is lehetett volna, kicsit vontatott volt az egész. A történetet érdekesebben is fel lehetett volna építeni, de így sem lett unalomba fulladt krimi.

2018.08.28 Lonka

Hasonlít arra a történetre, ahol egy focicsapat zuhan le és kicsit megeszik egymást. Egynek elment, de nem vágyom rá, hogy újra megnézzem.