Frászkarika

Frászkarika

Fright Night

Colin Farrell

Jerry a szomszédság legújabb lakója, aki azonban cseppet sem olyan, mint a többiek. A férfi ugyanis veszélyes vámpír, aki megérkezése után gyilkolásba kezd. A földöntúli szörnyeteget a gimnazista Charley leplezi le, aki egy Las Vegas-i sámán segítségével nekilát, hogy megszabaduljon a gonosz… Több

Rendező: Craig Gillespie
Forgatókönyvíró: Marti Noxon, Tom Holland
Premier (HU): 2011.08.18. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.04.22 Kóborló

Egy elfogadható újrafeldolgozás

Utoljára úgy öt esztendeje volt szerencsém az eredeti 1985-ös Frászkarika című filmhez, így igencsak időszerűnek éreztem már azt, hogy megnézzem a 2011-es remake-jét eme produkciónak. Alapból nem kevés fenntartásokkal állok a filmes újrafeldolgozások... Teljes kritika

Farrell nem hinném, hogy büszke erre a horrorvígjátékra. Ha az egyáltalán. Kissé lapos, kissé klisés, de popcornnal, és kólával letuszkolható, végigülhető, de szigorúan csakis egyszer.

2018.01.19 mamiéstöti2

Egy alaphorror feldolgozása, mely nem méltó az eredetihez. Az elejétől a végéig unalmas és vontatott.

2022.01.31 jakedave

Setét

Sajnos nagyon sötét végig a film, így szinte élvezhetetlen. Kár érte, jó lenne, akárcsak az eredeti. Hogy törné ki a frászkarika! (Valaki érti ezt a magyar címadást? :D Vagy csak a frájtnájt - frászkarika hasonlóság okozta?)

2017.10.08 Lamboh

Nem láttam az eredetit, így nem tudom megmondani mennyire volt jó vagy rossz ahhoz képest. Azt viszont elmondhatom, hogy ez a remake egész tűrhető. Egyszer jó volt, de újranézni valószínűleg nem fogom.

A film forgatását 2010. július 26-án kezdték meg, és 2010. október 1-re be is fejezték.Szerző: Kóborló

A filmet 3D-s technikával is bemutatták egyes mozikban, ami a Blu-ray kiadásán is megtalálható volt.Szerző: Kóborló

A film egyik forgatókönyvírója az a Tom Holland volt, aki az 1985-ös eredeti Frászkarika című filmet rendezte, és annak a forgatókönyvét is írta. Tom Holland egy interjúban beszélt arról, hogy neki nagyon nem tetszett ez a remake.Szerző: Kóborló

A filmbéli Charley-t alakító Anton Yelchin (1989–2016) és a filmbéli partnerét alakító Imogen Poots színésznő újra együtt dolgoztak a 2015-ös Green Room című filmnél.Szerző: Kóborló

Értékelés: 7.5/10
(2016. 06. 28.)
A Frászkarika a maga nemében egy piszkosul szórakoztató, kellemesen borzongató történet, melyet mindenkinek szívből ajánlok! Bár jelzem nem tökéletes alkotással van dolgunk, és a mozikban sem szerepelt valami fényesen, de másfél órára leköti az ember figyelmét. A film szépen fényképezett, és a Soundtrackre sem lehet panasz.... Több