ps   2017. 03. 30.

Nem lett rossz, pörgős, magával ragad a látvány és az izgalom. Scarlett Johanson minden további nélkül képes eljátszani egy szexi robotot, akinek jobbára nincsenek érzelmei, legfeljebb csak zavart néha. A problémám az volt a filmmel, hogy rövidnek tűnt, Eltöltöttem volna még negyed órát Tokioban, és nem bántam volna, ha kiderül néhány részlet a fontosabb mellékszereplőkről is. Gyakorlatilag nem volt mellékszál, csak zakatoltunk a végkifejlet felé...

Shelby07   2018. 01. 19.

Nekem úgy tűnt, hogy túl sokat akartak, de nem jött össze. Valahogy nekem nem nyerte el a tetszésemet. Egyszer végig lehet nézni, viszont ajánlani már nem biztos, ahogy ajánlanám. A történet maga nagyon tetszett és érdekesnek is találtam, de végignézve a filmet, nem töltött el utána semmi féle jó érzés, hogy igen ez egy jó film volt. Nem, inkább próbáltam megérteni, hogy miről is szólt úgy igazából és olyan volt, mintha még maga a szerkesztő se tudta volna. Látványban jó volt, a virtuális világ is, de ahogy néztem jó pár koppintást felfedeztem benne. Az Ötödik elem című film mintha ott kiabált volna jó pár jelentben és ez nem tetszett, hiába szeretem azt a filmet. Scarlett Johansson egy nagyon szerethető és jó színésznő, de megmerem kockáztatni, hogy ez volt az egyik leggyengébb alakítása. Néha elég unalmas volt, de aztán amikor beindult a sztori akkor elég élvezhetővé vált, csak hát előtte végig kellett unni jó pár részt. Alapvetően azt mondanám, hogy egyszer nézhető, némileg izgalmas is, és vannak benne azért meglepő fordulatok, tehát aki úgy érzi, hogy érdekli és meg akarja nézni, az nyugodtan tegye meg.

indingo   2017. 12. 03.

Látványban egészen különleges film, már csak azért érdemes megnézni. Egy furcsa világ tárult a szemünk elé. A történetben lehetett volna picit több, de így is tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 28.
A csomagolás változott, a termék maradt

A remake-láz nem áll meg, s amíg az olyan stúdiók, mint a Disney a saját történeteit alakítja át élőszereplőssé, addig mások (jelen esetben a Paramount fejesei) idegen vizekre eveztek, s egy igazán nagy fába vágták a fejszéjüket: a '90-es évek cyberpunk alapművének számító animéjéből, a Ghost In The Shellből készítettek élőszereplős és (azt kell mondanom, hogy sajnos nagyon is) hollywoodias változatot. Ám én mindkét stúdió esetében feltenném a kérdést: jó-e ez nekünk, egyszerű mozinézőknek, hogy a vezető filmstúdiók nem nagyon hajlandóak új ötletek és filmtervek felé kacsingatni, jó-e az, ha csak a csomagoláson változtatnak, de maga a termék (úgy, ahogy) marad olyan, amilyen? Bár a kérdés le... több»

Deku   2017. 10. 14.

Nagyon vártam a filmet és szerencsére nem volt benne csalódásom. Ez egyszerűen fenomenális, az ilyen filmeket nagyon szeretem. Egyszerűen olyan volt mintha én is ott lettem volna a színészekkel. Van mondanivalója és gyakorlatilag elrabolja az ember figyelmét.

Lasarus Ratuere
Chin Han
Chin Han
Lasarus Ratuere
Yutaka Izumihara
Juliette Binoche

Elszalasztott lehetőségnek tűnik a film, sajnos leértékelték egyszeri fogyasztásra alkalmas, színes, szagos, gusztusos látvány mozira, amely mögött erőteljes hiányok húzódnak meg. 6/10 több»

Tuti, hogy azok fogják élvezni igazán, akik nem ismerik az eredetit, vagy kellőképpen régen látták, hogy ne emlékezzenek, mennyivel filozofikusabb és mélyebb az 1995-ös előd. Mindenesetre remake-et így kell készíteni. Pörgős, szexi, vizuálisan szép, tiszteleg és átértelmez amennyire kell, és semennyire sem ciki. Ne higgy a fújolóknak. 7/10 több»

A páncél szép fényes, rendkívül jól mutat és akár egy látványos effekt kíséretében láthatatlanná is képes válni. Mindent tud, ami korszerűvé teheti, de a benne lévő szellem a gyártás során kiszökött belőle. 6,5/10 több»

A film összbevétele 169 801 921 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 135 745 223 forintot termelt. A hazai mozik összesen 87 613 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 110 millió dollár volt és jelenleg 169 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Scarlett Johansson úgy nyilatkozott, hogy szívesen részt venne egy folytatásban, sőt, nem zárkózott el a franchise lehetőségétől sem.

(ArpiHajdu és Réci )

Az eredeti tervek szerint Takeshi Kitano párbeszédeit nem feliratozták volna, amellyel Jim Jarmusch Szellemkutya című filmjére akartak utalni, ahol a főszereplő egy fagyiárussal beszélget minden nap, úgy, hogy az egyikük csak angolul, a másikuk pedig csak franciául tud, a nézők mégis megértik a párbeszédet.

(ArpiHajdu és Réci )