Godzilla: A szörnyek királya (2019)

Godzilla: King of the Monsters

Érdekességek: Godzilla: A szörnyek királya (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A Godzilla: A szörnyek királya a Stranger Thingsből megismert Millie Bobby Brown első mozifilmje.

A Godzilla: A szörnyek királya a 2014-es Godzilla folytatása.

A szörnyek királya a Godzilla franchise 35. filmje.

A Godzilla: A szörnyek királya forgatása 2017. június 19-én kezdődött meg Atlantában, Georgia államban Fathom munkacím alatt. A film rendezője, Michael Dougherty 2017. szeptember 27-én jeletette be, hogy véget ért a forgatás.

Rodannak van egy belső égésű magmarendszere, amely az egész testén áramlik.

(Thibo84)

A Monarch eredetileg egy mexikói vulkánban felfedezte fel Rodant, amit Isla de Monanak neveztek. Egy valódi sziget neve a Puerto Rico-szigeteken; a nevet végül Isla de Marara változtatták. Ezt a helyet a spanyolok úgy hívják, "el nido del demonio", a "démon fészke".

(Thibo84)

Egy interjúban Mike Dougherty elismerte, hogy a 2014-es filmben a hangmérnökök nagyszerű munkát végeztek Godzilla ordításával. Ám ő tovább tolta őket, hogy még közelebb hozzák az eredeti, 1954-es Godzilla ordításához.

(Thibo84)

Godzilla atomi lélegzete a 2014-es filmben egy kevésbé koncentrált sugár, amely az 1980-as és 2000-es évek filmjeihez hasonló. Ebben a filmben koncentráltabb, erősebb és még nagyobb kiterjedésű.

(Thibo84)

A 2014-es Godzilla két főszereplője – Aaron Taylor-Johnson és Elizabeth Olsen – nem tudott visszatérni a folytatásban, mert más filmes projektjeikkel ütközött.

(Thibo84)

Godzilla (2014) utolsó csatája során, amikor Ford megtöltötte a fészket benzinnel, a kamera egy aranysárkány szobor fejét mutatja, ami finom utalás Ghidoráhra.

(Thibo84)

Godzilla az első részhez képest magasabb, valóban fejlődik. Ebben a filmben 119,8 méter, a 2014-es Godzillában 108,2 méter magas volt. Ezzel minden idők legnagyobb Godzillája; közel két méterrel magasabb, mint a Shin Gojira (2016) változata, és 14 méterrel magasabb, mint 2014-ben.

(Thibo84)

Ghidorah farka végén a tüskék olyan hangot hoznak létre megfélemlítésként, mint a csörgőkígyók esetében.

(Thibo84)

Az eredeti Japán verzióban Ghidorah egy meteorként érkezik a Földre, míg ebben a filmben ezer évig van lefagyva az Antarktiszon.

(Thibo84)

Mothra szárnyaira a szemeket úgy tervezték, hogy hasonlítsanak Godzilla szemeire, így kapcsolatot teremtsenek a két gigászi lény között.

(Thibo84)

Rodan bőréhez vulkanikus kőzeteket adtak, hogy megélhessen egy vulkán belsejében.

(Thibo84)

Rodan korai tervei szerint erőteljesebb madárszerű kinézetet és több tollat ​​adtak volna neki, de végül hűek maradtak a Japán verzióhoz.

(Thibo84)

A Godzilla: A szörnyek királya a harmadik alkotás a MonsterVerse-ben (első a 2014-es Godzilla, második a 2017-es Kong: Koponya-sziget), ami végül várhatóan a 2020-as Godzilla vs Kongban csúcsosodik ki.

(Thibo84)

A rendező a 2014-es Godzillán egy kis ráncfelvarrást végzett. A hátán levő tüskéket módosították olyanra, mint amilyen az 1954-es alkotásban volt. Ezzel is arra akartak utalni, hogy visszatérnek a karakter gyökereihez. A karmait, valamint a lábai méretét is megnövelték kicsit, a farkát is lekerekítették, hogy még jobban hasonlítson az eredeti szörnyre.