Golyózápor

Shoot 'Em Up

2024.02.07 Jocpappa

10/7

A nosztalgiajárat újabb állomása: Tizenegy és tizennégy éves korom között legalább 10x láttam a Golyózáport. Bizonyos részeit még többször (nyilván a szex közben lövöldözést a legtöbbször). A nyomógombos telómon is megvolt .3gp formátumra konvertálva. Tiltott, menő film volt, amit az erőszak, szexm, káromkodás hármasa miatt csak telefonon vagy hordozható DVD-n nézhettem, emiatt még jobban imádtam. Az az igazság, hogy ez a film egy tőrőlmetszett kreténség, igazi szefós állatság. Olyan, mintha egy 13 éves srác kúrós-keménykedős fantáziáit nézném. Hihetetlen, hogy felnőtt emberek tucatjai dolgoznak ilyen filmeken, pénzt, időt és energiát nem sajnálva. Ezért imádok ebben a korban élni. Jellemformáló élmény volt újranézni. Türtőztetni magam a kreténségen, mégis nosztalgiával tekinteni rá, és élvezni. Ha ma látnám először, 4-5 pont lenne, így viszont simán egy hetes.

2022.12.31 Erik Csok

Az igazi BÜNÖS élvezet film!

Még év vége előtt akartam nézni egy utolsó filmet, de nem volt ötletem, mit nézek. Valami rövid, de mégis azért pörgős filmet akartam megnézni, és ekkor jött az, hogy megnézzem a Golyózápor című filmet. Tulajdonképpen egy-két, lassan három éve én már elkezdtem nézni ezt a filmet, akkor viszont valahogy nem jött be. De most, hát valami eszméletlenül beteg és elborult film ez. Agyatlan bűnös élvezet, amit nem hogy a néző, de maga a rendező sem vett szerintem komolyan, de nem is kell. Mint akciófilm, hát kimaxolja a műfajt, és szerintem a John Wick mellet a legizgalmasabb akciófilm az utóbbi időkből. Cliwe Owen nagyon menő, én nagyon bírom. Monica Bellucci pedig nagyon gyönyörű és badass. És Paul Giamatti is nagyot játszik a gonosz szerepben. Valamint megemlíteném Owen magyar hangját, aki László Zsolt, személy szerint az egyik, ha nem a kedvenc szinkronhangom, és örültem hogy ő a szinkronhangja Owennek. Szóval ennyi, egyszerűen nem kell komolyan venni, és jól fog szórakozni az ember. Utolsó filmnek tökéletes volt.

2018.01.18 mamiéstöti2

Elég megosztó film, mert sok őrültség és akció is van benne, de sokszor nyomasztónak éreztem. A szereplők közepesek.

2017.10.22 Deku

Nem tudom, hogy ez a film mit akart elérni de nem sikerült neki semmi jót elérnie. Hatalmas tévedés lett ez a film, egyszerűen kegyetlen amit nyújtani tudtak.

2015.06.10 hsanya182

Vérbeli, sötét humorral fűszerezett bizarr és pörgős akciófilm. Elkezdődik a film és már rögtön a közepébe vágunk, szól a ROCK és megy a lövöldözés. A mottójává is válhatna az a kijelentés, ami a közepén lévő meglepő pornójelentes-akció közbe elhangz... Több

2018.07.28 Norbi

Egy igazi pörgős, kaszálunk és végük típusú film. A főszereplő ezzel az enyhém sötét hangulatával jól erősítette a film történetét. Vad, izgalmas és meglepően fordulatos egy akciófilmhez képest.

2021.08.28 stevepisti

Clive Owen nagy kedvenc, itt sem csalódtam benne. Paul Giamatti itt tökéletes gonosz volt, egy őrült szadista, nem mellesleg jó karakterszínész. Monica Bellucci gyönyörű, jó partnere volt C. Owennek. A film tele van túlzásokkal, de a karakterekkel és... Több

2017.04.09 TribeBubu

Első ránézésre csak egy béna akciófilmnek tűnik a Golyózápor. Viszont szerintem inkább műfajparódia, hiszen minden akciójelenete olyan pofátlan túlzásokkal van tele, amik inkább vígjátékra hajaznak, mint akciófilmre. A főhős Smith figurája a tipikus ... Több

2016.05.01 D. Shaday

Nagy marhaság, de szórakoztató és elmondhatatlanul pörgős. Látszik, hogy sem a készítők, sem a színészek nem vették komolyan. A nézőnek sem szabad, és akkor könnyesre neveti magát rajta.

2015.06.11 macskulare

Látványos, komolytalan akcióparódia is lehetne, nem lehet a filmet komolyan venni. A legjobb akció a "Motörhead - Ace of spades" háttérzenéjű. A lényege hogy kikapcsol a mindennapok realitásából. Jóféle véres akció-komédia :D

2016.01.06 kocoska20

Lehet hogy maga a történet gyenge, de nagyon jó a kivitelezés, szenzációsak az akció jelenetek, behoz a bizarr humora, mintha kicsit paródiát is néznék. Élveztem.

2017.01.22 Topicica

A cím az egész sztorit elmondta: másfél órányi semmitmondó golyózápor. Nem tudom, mit lehet ezen élvezni, én közben gépeztem.

2015.01.15 ZiggityZag

Egy kissé fura a történet, és egy kissé morbid is. A sok poénkodás pedig még inkább a morbiditás felé mozdítja el a filmet. Éppen ezért nekem tetszett. Több kanna vér és rengeteg eszetlen lövöldözés irgalmatlan tempóban. Szerintem ezt a filmet az alkotók sem gondolták teljesen komolyan :)

2015.06.19 Pumpu

A történet meglehetősen gyenge, viszont az akciójelenetek nagyon ott vannak. Ráadásul a film az elejétől a végéig másról sem szól, csak eszeveszett lövöldözésről. Ilyen még a Rambóban sincs. Hogy még szórakoztatóbb legyen a sok akciót egy kis humorra... Több