Halálsoron

The Green Mile

2023.09.11 Dorkateo

Stephen King számomra ijesztő. Ábrázolásai tűpontosak, mégis rossz érzések maradnak bennem a művei után.

2022.01.12 Képkockák

A Green Mile számomra a legjobb Stephen King-adaptáció, ami életről és halálról, igazságról és igazságtalanságról tanít 3 órán keresztül. Stephen King maga is a legjobb adaptációnak nevezte ezt a filmet, nem véletlen, hiszen már csak a színészgárdát ... Több

2019.10.15 Timon

Tartalmaz némi cselekményelemzést. Stephen King egyik legjobb regényéből szintén egy nagyon jó film készült,amely itt viszont kimondottan némi dilenmát okoztt nálam,hogy vajon ez,vagy A remény rabjai a jobb.Már annyiban hasonlít rá,hogy büntetés-végr... Több

2021.09.12 Klauka89

Szerintem alapmű, bár még könyvben sajnos nem olvastam. Nehéz spoiler nélkül írni bármit is, ikonikus jelképe a filmnek a kisegér, akin Coffey-nak megesik a szíve. Hogyan is bánthatna bárkit? Tom Hanks szokás szerint hozza a megszokott remek színészi... Több

2018.03.26 szaka123

Zseniális film. Mindvégig leköti a figyelmet. A főszereplőkkel abszolút együtt lehet érezni és az érzelmesebbek egy-két könnycseppet is fognak ejteni. Egytől egyig kiváló színészek játszanak a filmben, akik most sem okoznak csalódást.

2019.04.06 Puncs

Ez a film nagyon komoly hatást gyakorol az emberre, brutálisan jó. Szerintem ez a legjobb Stephen King adaptáció. Minden színész nagyon jól játszik és a karakterek is szimpatikusak. Nekem John Coffe alakja az, aki igazán tetszik. A magam részéről egy kis sírással jár a vége. Ezt a fimet őszintén tudom ajánlani.

2016.08.05 mamiéstöti2

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam Tom Hanks maradandót alkotott benne, az egyik legjobb filmje !!!

2016.02.26 MP170506

Ez az a film, aminek a megnézéséhez erős lelkiállapot kell, mert magával húzza az embert, érzelmileg nagyon hat! Nagyon megrázó és tanulságos film, kiváló színészekkel, Tom Hanks és Michael Clarke Duncan előtt le a kalappal, zseniálisan hozták a szerepüket.

2018.07.20 Norbert93

Azon kevés filmek egyike, amelyik nemcsak eléri az eredeti regény szintjét, de magasan túl is szárnyalja. Minden tekintetben zseniális film, egyik személyes kedvencem.

2015.01.23 babsy88

Szerintem Stephen King legjobb filmje. Fantasztikus szereplők, többször nézhető film. Egyetlen Oscar díjat sem kapott, pedig érdemelt volna.

2017.10.23 Bazzzsi

Most már tényleg el kell kezdenem Stephen King könyveket olvasnom. Ebben a filmben annyi történés és esemény volt, mint 3 másikban együtt véve. Nem könnyű darab.

2020.02.12 drg0602

Frank Darabont legjobb filmje szerintem, persze Stephen King regénye alapján. Nehéz jelzőket találni eme elképesztő fantasztikus alkotásra. Nagyon nyomasztó légkör, ugyanakkor lenyügöző az a mondanivaló, amivel engem magávalragadt a film! Színészi teljesítményekről nem is beszélve. Simán többször nézhető alkotás!

2020.12.18 Ildikó Bacskai

Felkavaró, felejthetetlen filmalkotás az emberségről. Kihagyhatatlan, szívhez szóló, gyönyörű mestermunka, többször is megnéztem.

2018.07.09 Norbi

Remek alkotás , nem mindennapi sztori. És közel sem átlagos színészi munka áll a film mögött. Mindenkinek csak ajánlani tudom, kihagyhatatlan remekmű.