Holmes és Watson

Holmes és Watson

Holmes & Watson

Ralph Fiennes
Will Ferrell

Will Ferrel a Saturday Night Live című késő esti műsor egy rövid szkeccsében Sherlock Holmsként nyújtott alakítása hatalmas sikernek örvendett, most pedig elkészült a bejátszás egész estés változata, amely méltó paródiát állít a világ legismertebb detektívjének történeteiből.… Több

Rendező: Etan Cohen
Író: Etan Cohen
Forgatókönyvíró: Arthur Conan Doyle
Premier (HU): 2018.12.27. | Netflix (2021.02.26.)

2020.04.04 Norbert93

Ezt minek kellett?

Ezt miért kellett leforgatni? Valaki azt hitte, hogy ez tetszeni fog az embereknek, mert amúgy is beülnek minden hányadék filmre. Borzalmas feldolgozás, ennél még a Transformers filmek és a bőrlehúzó reboot-ok is jobbak. Will Ferrel ripacskodása, ahogy ezredjére is eljátsza a pancser karaktert (azaz saját magát), azbármilyen jó filmet lehúzott volna, nemhogy ezt a borzalmat.

2019.07.17 HercegPeter

Rengeteg rossz kritikát olvastam róla, ami alapján sokkal rosszabbat vártam. Persze ez nem egy jó film. Will Ferrell alkotásai általában megosztják a nézőket. Itt még inkább érthető ez. Az ő filmjei közül ez talán az egyik leggyengébb. De azért nem e... Több

2018.12.28 HE7EDIK

Kezdeném azzal, a film bőven megérdemelt volna egy 16-os karikát. Kb. a felénél ki is vonult pár gyerekkel lévő ember, a pisi, ondó, pénisz és hányós poénok betették náluk a kaput. A film ugyanis sokszor eléggé alpári humorral próbált operálni, amik ... Több

2019.06.27 BoBamburg

Én kimondottan jól szórakoztam a film alatt. Mondjuk valószínűleg hozzá tesz a dologhoz, hogy 2 haverommal néztük és nem kevés sörrel. De mondjuk az ilyen filmeket így is kell nézni. Tahó és alpári, de végig szórakoztató vígjáték, ahogy az Will Ferell és John C. Reilly-től várható volt.

2020.02.20 Syracuse Nézhetetlen

Néhány hónapja haverokkal összeültünk, kiválasztottunk hármat az IMDB legrosszabb vígjátékaiból és kisorsoltuk, hogy melyiket nézzük. Ez a gyöngyszem lett a győztes. Megérte, szerencsére jól berúgtunk közben.

A film összbevétele 40 466 970 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 469 330 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 078 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául egy 1975-ös szkeccs szolgált a Saturday Night Live-ból, melyben szintén feltűnt Will Ferrell. Szerző: hp

A Holmes és Watson már a hatodik Sherlock-adaptáció az elmúlt nyolc évben: Sherlock (BBC sorozat, 2010), Sherlock Holmes és Sherlock Holmes: Árnyjáték (2009, 2011), Sherlock és Watson (sorozat, 2012), Mr. Holmes (2015). Szerző: hp

A film forgatása 2016. decemberében kezdődött meg a londoni Shepperton Studios falai között. Szerző: hp

A film terve már 2008-ban felmerült. Ekkor még úgy volt, hogy Holmes-t Sacha Baron Cohen, míg Dr. Watson Will Ferrell alakítja majd. Végül Werrell kapta meg az ikonikus nyomozó szerepét, és hozzá csatlakozott John C. Reilly, aki Holmes társát, Watsont alakítja. Szerző: hp

Értékelés: 1.5/10
(2018. 12. 30.)
Van az a pénz, amiért jó nevű színészek égetik magukat. Legalábbis a gázsin kívül más okot nagyítóval sem találunk arra, hogy miért firkantották oda a nevüket a Holmes és Watsonba kényszerítő szerződésük aljára. Több

(2019. 01. 19.)
A Sherlock fanoknak valószínűleg egy karakter gyalázást fog jelenteni ez a film, kedvenc detektívüket ugyanis egy kissé kelekótya nyomozónak állítják be benne, de akik kedvelik az angol és amerikai humor egyvelegét, azoknak szilveszter előtt akár jó hangulatkeltő kikapcsolódást is nyújthat ez az alkotás. Több