Különleges életek

Hors normes

Reda Kateb
Benjamin Lesieur
Vincent Cassel

A francia vígjáték bohókás könnyedséggel, ugyanakkor igaz együttérzéssel közelít egy társadalmilag érzékeny témához. Főszereplői autistáknak próbálnak segíteni, hogy könnyebben eligazodjanak a bonyodalmakkal átszőtt mindennapokban. Valamennyi érintett személy életét más probléma nehezíti,… Több

Forgatókönyvíró: Olivier Nakache, Eric Toledano
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.12.26. | Telekom TVGO (2020.06.01.)

2021.02.15 elekm90

Kedves film két emberről, akik életük jelentős részét szellemi fogyatékkal élő gyerekek támogatására áldozzák. Ezt a fajta áldozatot jól mutatja be a film, a két főszereplőn kívül viszont a karakterek annyira nem erősek.

2020.07.15 szucszoli

Nekem talán jobban megragadta a figyelmemet és a fantáziámat a filmnek az a része, amikor főhőseinkre ráküldik a vizsgáló bizottságot. Mert tök jó felvetések hangzanak el Vincent Casseltől, hiszen valóban... Kik akarják megoldani ezeknek az emberekne... Több

2019.12.27 pi

Ez a film visszaadta az emberiségbe vetett hitemet. Remélem, minél több nézőhöz eljut, mert ilyen érzékletesen és hitelesen még talán senki és semmilyen film vagy könyv nem mutatta be az autizmust.

2020.06.16 Di Canio

Lehet, hogy rosszkor néztem meg, de különösebben nem fogott meg. A metró vészfék meghúzósdi pedig elég idegesítő volt egy idő után. Érdekes terápiák vannak benne.

2019.12.29 petresku

Nem tudom nagyon ragozni, mindenképp ki kell emelnem Vincent Cassel alakítását, sajnos amennyire ritkán hallani róla az utóbbi években, annyira megérdemelten napjaink egyik legjobb színésze, aki bármit el tud játszani, és ez nincs másképp a Különlege... Több

A film összbevétele 19 355 508 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 067 993 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 292 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Különleges életek a 2019-es San Sebastián Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a fesztivál közönségdíját. Szerző: hp

A Különleges életeket versenyen kívül a 72. Cannes-i Filmfesztiválon is vetítették. Szerző: hp

A Különleges életek premier előtti vetítését a Gaumont Opéra moziban tartották 2019. május 26-án, melynek végén a közönség több percig tartó álló ovációval fejezte ki a tetszését. Szerző: hp

A filmet 47 országban mutatták be világszerte. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2020. 01. 07.)
A részben valódi emberek által inspirált Különleges életek egy jó szándékú, hatalmas vállalású mozi, ami egyszerre próbál könnyed crowdpleaserként és mély, emberi drámaként működni. Több

(2021. 03. 11.)
Vincent Cassel és Reda Kateb is „Életrevalók”
Hát igen, bennem, aki nem vagyok szentimentális alkat, a stáblista alatt ez a gondolat fogalmazódott meg: szeretnék jobb ember lenni. Miért érdemes moziba járni, ha nem ezért? Több

(2020. 01. 08.)
Az életrevalók
Az érzelmeinket alaposan megtépázó, számos kedves pillanattal tűzdelt film őszintén tárja fel előttünk az autizmussal küzdők, és gondozóik munkájának roppant súlyát. Nem könnyű mozi, de a francia ízvilág ezúttal is remekül működik. Több