Slasher

Susan csak rutinvizsgálatra érkezik a helyi kórházba, ott azonban egy orvosnak álcázott maszkos gyilkos vadászik rá, aki talán nem is olyan ismeretlen a lány számára...

(dulkap)

Rendező: Boaz Davidson
Forgatókönyvíró: Marc Behm, Boaz Davidson
Premier: 1981.10.16.

2024.01.06 Jocpappa

10/7 trash skálán

Különleges film, mert ilyen in medias res slashert ritkán találni. Talán a The Slumber Party Massacre ilyen. Nem létező személyiségű főhős és áldozatok, majd egy félnótás elkezd gyilkolászni. Az egészet áthatja a nagyon fura kafkai szorongás és erotikus hangulat. Közben ritka erőszakos és bizarr is egyben. Nehéz hova sorolnom, mert nemcsak egy átlagos kattant slasher horror, hanem abszurd hangvételű, szorongós, nyomasztó cucc is egyben. Néha már el is felejtettem a fura jelenetek mellett, hogy van egy csávó, aki gyilkol is a kórházban. :D

2020.09.14 Filmbarbár

A szerelem őrültje

A 80-as évek amerikai slasheráradatának egy feledhető, helyenként kifejezetten megmosolyogtató és bárgyú darabja a Kórházi mészárlás című, zs kategóriás "műremek". A történet cselekményét és mondanivalóját nem pörgették túl az alkotók, gyakorlatilag... Teljes kritika

2023.12.01 Slasher

Kórházi mészárlás

Igaz az, hogy ez a film a slasher filmek aranykoránál készült, de nem a legjobb. El kell mondanom azt, hogy ez az egyik olyan film volt, amit „untam”, miközben néztem. A gyilkos jelenetek nem voltak rosszak, csak a forgatókönyv nekem eléggé pocsék volt, de Boaz Davidson rendezése már valamivel jobban tetszett, Barbi Benton színészkedésével együtt. Ha választanom kellene a Visiting Hours és a Hospital Massacre között, akkor a Visiting Hours lenne az, amit jobban imádtam. Attól még adok ennek a filmek három csillagot az ötből és egy 1-10-ig terjedő skálán egy 5-öt.

2019.08.12 Ronin

Klasszikus slasher, ámde hemzsegnek benne a logikai bukfencek. Ha ezen sikerül túllendülni a nézőnek, egész élvezhető, de azért nem futkosott a hideg a hátamon.

2019.03.21 BloodyMary

Sablonsztori izgalmas légkörrel felturbózva. Kicsivel több áldozatot vártam volna, ha már kórházi mészárlásról szól az egész, de így is bőven hozta az elvárt színvonalat.

A film eredeti rendezője a korábbi ígérete ellenére sem tudott pénzt invesztálni a forgatásba, ezért kirúgták. Boaz Davidson így egy gyors szükségmegoldásként került a rendezői székbe.Szerző: Filmbarbár

Boaz Davidson elmondása szerint a forgatási helyszín zsúfolásig tömve volt, amikor Barbi Benton meztelen jelenetét forgatták.Szerző: Filmbarbár

A rendező is megjelenik a filmben egy cameo erejéig, ő alakítja a telefonáló Barbi Benton mögött álló gyanús orvost.Szerző: Filmbarbár

A filmet egy valódi, ám nem használt kórházban forgatták.Szerző: Filmbarbár