Láttam az ördögöt

Láttam az ördögöt

Ang-ma-reul bo-at-da

A jegyesed elhunyt, brutálisan meggyilkolta egy szívtelen gyilkos, aki fiatal nőket vesz célba. A gyötrelem, amit érzel, nyomasztó, és az egyetlen dolog, ami enyhülést hoz, az a tettes iránti heves gyűlöleted. De milyen lépéseket fogsz tenni, miután megtaláltad a tettest? Pusztán az életének… Több

Rendező: Kim Ji-woon
Forgatókönyvíró: Kim Ji-woon, Park Hoon-Jung
Zene: Mowg
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2010.08.12.

2024.01.30 Zelegor

Kíméletlen bosszú párbaj

Ha az ember nem keresi benne a hibákat vagy a logikát, szimplán gyomorral végignézi, akár jó filmként is elkönyvelheti, de sajnos távol áll a jó filmektől. Ahogyan a főhős az egész rendőrséget helyettesítve kezébe veszi az ügyet, és személyes indíttatásból felkutatja a gyilkost, hogy kielégítse a bosszúszomját, pláne ezzel a végkifejlettel tényleg tök jó koncepció lenne, de a kivitelezés következtében értelmét veszti az egész film. Az, ahogyan megtalálja a gyilkost, annyira egyszerű, gyakorlatilag fel is hívhatta volna megkérdezni, hogy ő tette-e... Mindenesetre azért ilyen hosszú, mert méltóképpen akarták lezárni a filmet, ami sikerült is, de tényleg szükséges volt ennyi feleslegesen véres jelenetet beletenni? (Nem.) Rengeteg jelenetet eltúloztak, a karakterek annyira egyszerűek, hogy van a fő„hős” és a főgonosz. A vége tetszett, de erre 90 perccel hamarabb is sor kerülhetett volna. Egy értelmetlenül hosszú, véres, sok esetben undorító film tele logikai bukfencekkel, ahhoz képest, hogy dél-koreai, meglepően ostoba thriller. 3/10 a vége miatt, afféle „1-es fölé”.

Koreai, kicsit hosszúra sikerült, de nem volt rossz....Aki szereti a "bosszuállós" filmeket, a véresebb változatát,annak erősen ajánlott, nekem tetszett!

2019.02.03 HE7EDIK

A sztori bődületesen nagy baromság, csak ürügy arra, hogy minél több öncélú brutalitást láthassunk. Az egyetlen pozitívum a rosszfiú, nagyon jól hozza a színész karakterét, egy igazi szociopata szadista állat. Ezt leszámítva borzalmas film.

2019.05.26 Laca//Ho/rr/oR//

Megérte-e bosszút állni és ezáltal mindent feladni?!

Egyre jobban kezdem kedvelni a dél-koreai filmeket, legyen szó horrorról vagy éppen egy jó erős pszichológiai thrillerről, mert olyan stílust tudnak belevinni az adott filmbe, ami egészen elképesztő módon mutatja be a nyomasztó alkotásaikat, és ez ... Teljes kritika

2019.02.02 Márton

Több mint egy sima bosszúfilm!

Uhhh... Tegnap futottam össze ezzel a Dél-koreai remekművel, hallottam már egy két igencsak dicsérő vélemény eme alkotásról, de amit kaptam, nos hát arra finoman szólva sem voltam felkészülve! El képedve ültem a film után még pár percig a fotelemben,... Teljes kritika

A film összbevétele 128 392 dollár volt (imdb.com).

A film gyártója a Softbank Ventures és a Showbox/Mediaples, a forgalmazó szintén a Showbox/Mediaples. A forgatási helyszín Szöul. A film bemutatója 2010. augusztus 12-én volt, az USA-ban 2011. január 21-én.Szerző: Archívum

A film 2011-ben az Asian Film Awardson elhozott két díjat (a legjobb vágásét és a legjobb operatőrét). Ennek előzményeként egy évvel korábban a Blue Dragon Awardson a legjobb zene és a legjobb színész díját nyerte meg a mozi. A színész Byung-hun Lee volt.Szerző: Archívum

A film rendezőjének többször is visszadobták a dél-koreai cenzorok a filmjét az erőszak túlzott ábrázolása miatt, és csak a sokadik vágás után engedélyezték az országban a vetítését, szigorúan 18 év felettieknek.Szerző: Márton

(2018. 08. 14.)
Fogd meg, ereszd meg
Bosszúdráma, aztán csókolom. Igen ám, de a rendező zseniális érzékkel működteti ezt a bosszút, ami a főszereplő, és igazából az egész film motorja. Több