Jexi - Túl okos telefon

Michael Peña
Wanda Sykes
Justin Hartley
Alexandra Shipp

Phil a mobilja rabja. Ébredés után egyből nekiáll böngészni, de a nap lezárása sem múlhat el egy újabb bejegyzés megosztása nélkül. A virtuális világban rengeteg ismerőse van, a valóság azonban egész mást mutat; se egy jó barát, se egy házi kedvenc nincs az életében.
Egy véletlennek köszönhetően… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.12.26. | Telekom TVGO (2020.06.26.)

2024.01.06 Klauka89

A köldökzsinór tipikus esete. A pasi a telefonja rabja szó szerint, többet beszél vele, mint hús-vér emberekkel. Valóban közönséges.

2020.01.04 petraszab

a nap véleménye

Amikor a telefonunk okosabb, mint mi

A Jexi - A túl okos telefon című film már az előzetese alapján is egy agyatlan vígjátéknak tűnik, ennek ellenére mégis adtam neki egy esélyt. A történetbe úgy csöppenünk bele, hogy hősünket már gyerekként megismerhetjük. Megérthetjük, felnőttként mié... Teljes kritika

2021.03.12 qwer

Nem akartam elhinni, hogy egy ennyire aktuális témát rossz irányba is el lehet vinni, de ennek a filmnek sajnos sikerült. Felszínes és közönséges, a szereplők súlytalanok, és bár van benne egy-két jelenet, ami megnevettet, a poénok elcsépeltek, javar... Több

2020.01.30 Szilonka

Egy őrült vígjáték egy mai témában. Telefonfüggőség és párkapcsolati problémák, ami a társadalom igen magas százalékát érinti.

2021.12.05 Dorkateo

A két csillag jelentése = gyenge. Nagyon! Alsótagozatos poénokkal tűzdelve. A főhős egy karakterszínész, aki epizódszereplőnek kellemes, de ide kevés lett. Bár valószínűleg egy általánosba jártak a rendezővel.

A film összbevétele 9 341 824 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 302 275 forintot termelt. A hazai mozik összesen 88 702 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Jexi hangját kölcsönző Rose Byrne minden szövegét a forgatás után vették fel. Ezért Adam Devine a forgatás idején fülhallgatót viselt, Jexi szövegét pedig a stáb egyik tagja olvasta fel neki. Jon Lucas, a film társrendezője elmondta, hogy mivel ez a módszer különböző technikai akadályok miatt nem vált be tökéletesen, Devine számos jelenetet úgy vette fel, hogy semmit nem hallott Jexi "reakcióiból".Szerző: hp

Phil ugyanabban a San Franciscó-i lakásban lakik, ahol Eddie Brock (Tom Hardy) a 2018-as Venomban. Szerző: hp

Az Indiewire értesülései alapján a Jexi - Túl okos telefon költségvetése 5 millió dollár volt, míg a Deadline arról számolt be, hogy a büdzsé a marketing költségekkel együtt 12 millió dollárra rúgott. Ehhez képest a film mindössze 7 millió dollárt keresett világszerte. Szerző: hp

A film forgatása 2019 januárjában kezdődött meg San Franciscóban Lexi munkacím alatt. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2020. 01. 08.)
A telefonfüggő
Nem váltja meg ugyan a világot, de aranyos kis képeslap a telefonfüggőknek, és főleg azoknak, akik életüket az instagramon élik. Több