ArpiHajdu és Réci   2018. 10. 13.

Mit várhat az ember 2018-ban egy újabb Johnny English-filmtől? A kérdés természetesen csak költői, de annyiban tudok segíteni, hogy nem sokat. Annyit azért hozzátennék, hogy a kritikákat elnézve mintha divat (sőt, már-már kötelező érvényű) lenne szidni Rowan Atkinson kémparódiás filmjeit, de mintha ez egy picit túlzás lenne. Magam részéről nem leszek álszent, mert ugyan elismerem, hogy a készítők nem spóroltak a kínos jeleneteken, de az is igaz, hogy néhány vicces szituációt, valamint jól eltalált poént is sikerült belepréselni a kész műbe. Az egésszel igazából csak az a gond, hogy az utóbbiakból volt igencsak kevés. Rowan Atkinson tehát immáron harmadjára prezentálja őfelsége kétbalkezes titkos ügynökét, a feladata pedig (akárcsak ez első két kalandjában) a világ megmentése. A narratíva valóban nincs túlbonyolítva, az írói gárda az erejét inkább abba fektette, hogy a főszerelő jellegzetes Mr. Bean-szerű humorát a „csúcsra járassák”. Ez ugyan változatos színvonalon sikerült is, de az alkotók talán mintha túl sokat foglalkoztak volna English karakterével, a többiekről pedig elfeledkeztek volna. Aki ezt megsínyli az szegény Emma Thompson, akit régen lehetett látni egy ennyire semmitmondó karakterben (a színésznő pedig a ripacskodáson túl nem is nagyon tud mihez kezdeni). S még valami vele kapcsolatban: hogyan lehet ennyire naiv, minden a szeme előtt zajlik, de ő észre sem veszi. A többiek sem jártak valami jól: az Olga Kurylenko által játszott Ophelia is inkább csak szépségével, mintsem az érdemben kidolgozott karakterével veteti észre magát. Az antagonistának beállított Jason Volta (Jake Lacey) pedig olyan kevés szerepet kap a szűk másfél órás játékidő alatt, hogy be kellett érnie némi mondvacsinált motivációval a nagy „én leszek a világ ura” tervéhez. Az egyetlen kivételként talán a Ben Miller által játszott Bough-t mondhatjuk, az ő és English alkotta duó képes egy kis üde színfoltot csempészni a történetbe. Újabb hiba viszont, hogy a poénos jelenetek nagy részét a trailerekben már szinte mind ellőtték, így egészében nem ütöttek akkorát, mint amekkorát üthettek volna (a lovagjelmezes és a VR-szemüveges jelenetek azért még igy is viccesek tudtak maradni). Annyi pozitívum még elmondható, hogy az új rész megpróbál reflektálni korunk aktuális trendjeire (például a VR-technológia és a személyes adatok védelme), de az összképen nem sokat változtat: egy helyenként vicces, de összességében feledhető vígjátékot kaptunk az új Johnny English-mozi képében. Aki vevő az Atkinson-féle humorra, az biztosan el fog tudni szórakozni rajta (aki pedig nem, az nem e film által fogja megváltoztatni a véleményét).

Hetedik   2018. 09. 22.

Akik ennyire lehúzták ezt a filmet azok amúgy mit néztek?? Vagy mire számítottak?? Mert konkrétan a legjobb Johnny English film lett, Rowan Atkinson pedig még mindig zseniális, a brit humor zászlóshajója. A diszkós tánca vagy a VR-es ámokfutása az utcán feledhetetlen, de rengeteg emlékezetes és humoros jelenet van a filmben, végig leköti az embert, én konkrétan végig nevettem az egészet. Olga Kurylenko még mindig gyönyörű nő, ez a rész nyilván a Skyfall-ból építkezett leginkább, nem véletlen az ügynökök lebukása vagy a régimódi English a modern világ ellen. Aki megnézi és van humorérzéke, annak garantált a felhőtlen szórakozás.

MMcFly2015   2018. 09. 26.

Hát ezért nagy kár volt a 15 éve megismert Johnny English karakterét visszahozni. A legnagyobb gondom az volt, hogy a szokásosnál jobban kiszámíthatóak a poénok. Mikor eljutunk annak beteljesítéséig...már inkább érzem magam kínosan, mint megröhögtetve. Bizonyára ennek részben az is az oka, hogy a filmben kapott humorforrás már el lett lőve máshol. Hol a Mr. Bean epizódokat, hol pedig a Csupasz pisztolyban látottakat idézi meg. 2018-ban egy kémparódiának, de még egyszerű vígjátéknak is rémesen kevés. Anno imádtam a Johnny English első részét, mára viszont annak minden működő képes elemét kiherélték a harmadik (és remélem záró) epizódra. ,,Kár érte, kiváló ügynök volt..."

Csillagpor   2018. 09. 30.

Nagyon király kis vígjáték lett. Sikerült nyernem Allee-ba premier előttes vetítésre jegyeket hálisten és nagyon jól szórakoztunk. Hiányzott már az a tipikus Bean-es humor. És úristen az a karakterkifigurálás. Tény hogy a poénok sokszor újrahasznosítottak úgymond, de akkor is jól működtek. Ajánlom mindenkinek aki szeret jót nevetni.

erahurka   2018. 09. 25.

Bugyuta poénnak nevezett jelenetek rogyásig, talán még a második résznél is rosszabb.

Jake Lacy
Jake Lacy
Rowan Atkinson

A Johnny English újra lecsap egy szórakoztató, olykor fontos üzenetet közvetítő alkotás, amely ugyan új szintre nem tudott lépni, de minőségét és színvonalát megőrizte. A Rowan Atkinson rajongóknak pedig egyenesen kötelező darab. több»

És nagyon, nagyon, nagyon, nagyon fáj, ahogy lecsap. több»

A Johnny English franchise kimondva-kimondatlanul a James Bond-filmek paródiája. Olga Kurylenko, aki a 2008-as Quantum csendjében a Bond-lányt, Camille-t alakította, a Johnny English újra lecsap-ban is feltűnik.

Ben Miller visszatér a filmben Bough szerepében. A színész a franchise második epizódjában is játszott, azonban a jelenetei végül nem kerültek bele a filmbe.

A Johnny English franchise Rowan Atkinson első trilógiája.