
Vélemények (7)
A Koma (2019) egy látványos orosz sci-fi akciófilm, amely egy fiatal, tehetséges építész rejtélyes balesete után játszódik. A főhős egy különös világban ébred, amelynek szabályait és törvényeit meg kell értenie ahhoz, hogy túlélje, és megtalálja a vi... Több
A vizualitása tényleg kreatívabb, mint az Eredeté, de a történet elég üresnek hat számomra, ráadásul néhol logikátlan is. A tökéletes film a témában valahol a kettő ötvözetében lenne.
A látványvilág tényleg nagyon ki van dolgozva. A történet alapötlete már nem annyira eredeti, de még nem is agyoncsépelt. A rendezése is elég jó, sokkal rosszabb amerikai filmek is vannak ebben a műfajban. Ez a film nem akar többnek látszani, mint ami. Egy egyszer nézhető sci-fi dráma kis akcióval.
A Koma egyetlen eredeti eleme a látványvilága, történetének elemeit más filmekben már láthattuk szebben és ügyesebben kivitelezve. Karakterei gyengék, dialógusai borzasztóan gyerekesek, és akciójelenetei nevetségesen gagyik. Érezni, hogy a színészekn... Több
A film erősen hajaz Nolan Eredet című filmjére, azután van benne Tarkovszkij Stalkerének megoldásaiból is. Esetleg Cameron: Avatarjából, a lebegő szigetek közötti közlekedésből, de ez persze csak alkotói inspirálás szintjén lehetőség. Haloványan eml... Több
Másodjára is a képernyő elé ragasztott. Káprázatos ez a komor „industrial punk - neverending story feeling”, ahogy a kómavilágot felépítettek a készítők. Nem azt mondom, hogy egy Industrial Light & Magic, de mindenképpen elfogadható a látványvilág. A... Több
Véletlenül találtam erre a filmre, mondanám gyöngyszemre. Mivel a filmből csak részleteket találtam, nem is értettem a történetet, míg meg nem találtam. Igaz, eléggé hasonlít a történet vagy inkább a látvány az Eredet című, számomra élvezhetetlen fil... Több