Utolsó éjszaka a Sohóban

Last Night in Soho

2022.02.27 Alexa

Thriller es misztikum

Ellie Londonba kerül egy divatiskolába. Nehezen tud beilleszkedni, minden terén a 60-as években ragadt valahol a leányzó. Eleinte egy vágyálomnak tűnik, amit látunk, de aztán kiderül az igazság. Végén pedig van egy csavar is, ami engem meglepett, és tetszett, hogy nem számít rá a néző. Miközben ugrálunk az idősávokban, közben végig leköt a film, érezni a feszültséget, hogy valami szörnyűség lappang a felszínes villanások mélyen, és azon is elgondolkozunk, elment-e az esze a főszereplőnek. Aki nyitott a nem klasszikus thrillerekre, másrészt egy korhű történetbe csavarva élvezné egy véres történet elmesélését, annak ajánlom a filmet. Új látásmód és megvalósítás. Az egyetlen negatívum számomra, hogy miért kellett ide is "tinilány" szinte... egy 30-as nővel szerintem ütősebb történet lett volna.

2022.02.19 KCintia

A tökéletes megvalósítás

Imádtam minden egyes megmozdulását a filmnek. Az elején a rejtélyesség, titokzatosság, a bizonytalanság, hogy nem értjük, nem látjuk, mi is történik most. Az orránál fogva vezeti a nézőt a film. Bedob egy jó nagy csalit, és hagyja, hogy ráharapjunk. A film eleje óta figyelemmel kísértem az egészet, és próbáltam megfejteni (egy részét sikerült is), de egyszerűen lenyűgözött, ahogy ugráltunk a múlt és jelen között. Izgalmas volt, drámai, lebilincselő, néhol talán ijesztőbb is. Remek lett! Ezt biztos meg fogom nézni még!

2022.01.23 Török389133

Millió filmet láttam már, de ehhez hasonlóra nem emlékszem. Nagyon érdekes történet, zseniálisan tálalva.

2022.11.22 Di Canio

Igazi borzalom, képzelgés a végtelenségig, régen unatkoztam már ennyire filmen, mint ezen.

2021.12.19 Syracuse

A híresen sz*r magyar címadás újabb iskolapéldája

Szóval, a film leginkább azt meséli el, hogy mi történt múlt éjjel Sohóban, nem véletlenül nem az az eredeti címe, hogy THE Last Night in Soho. Csak azért nem adok rá maximális pontot - 10-es skálán nálam 9 -, mert a mentális probléma kérdéskörével nem kezdenek semmit. Egyébként kerek egész a történet, viszonylag gyorsan beindul, és végig érezni a feszültséget, és az érdeklődést is fenntartja. Ugyanakkor amennyire izgalmas élményt nyújt, pont annyira feel good is az egész. Nagyon átadja a 60-as évek Londonjának csillogását és mételyét is. Mondanom sem kell, hogy a képi világa valami zseniális, és a váltás a valóság (jelen) és a látomások (múlt) között is. Musicalként indít, aztán átmegy egyfajta dark musicalbe (ha létezik ilyen, ha nem, akkor most trademarkolom :D ), majd a végére egy vérbeli pszichothriller lesz belőle. Horrornak nem mondanám, bár bőven tartalmaz horrorelemeket. Thomasin McKenzie igazán elbűvölő (az új-zélandi akcentusával főleg), Anya Taylor-Joy pedig valódi femme fatale. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a 60-as évek hangulatát, és annak is, aki bírja a nyomasztó filmeket. Eredeti nyelven nézzétek, úgy az igazi!

2023.12.25 Majorkas

Elmegy egynek

A teljes sztori nem igazán nyűgözött le, de a befejezés szinte zseniális.

2022.01.29 BÉLA

Tűrhető

A fekete srác mellé már csak egy meleg vagy leszbikus kellett volna a filmbe, és teljes lett volna az érzékenyítés.

2022.01.23 HanGa

Gyönyörű látványvilágot tár a nézők elé a film, ahol az aláfestőzenéket is jól eltalálták. A színészi alakításokba sem lehet belekötni. A történet magával ragadott.

2022.02.26 herkedavid

Meglepett a film, mert egyáltalán nem erre számítottam, ami végül lett belőle. Teljesen magával ragadott, folyamatosan fent tudta tartani az érdeklődésemet. A cselekmény azért a vége felé eléggé levágós volt, és tudni lehetett, mi lesz, de szerintem így is egy szinte teljesen tökéletes filmet kaptunk.

2022.05.25 Candy

Na ez egy FILM.

2023.02.11 Tibor397141

Vegyes érzések a film végén. Egyszer belealudtam, de a végére összeszedte magát a film. Egyszer nézhető. Jó az alapötlet, de valahogy nem kötött le.

2021.12.11 HannaK

Nem volt túlerőltetve a története. Kerek volt, és izgalmas, remek zenékkel.

2021.11.24 Péter Fazekas

Nagyszerű film! Diana Rigg nyugodjon békében.

2022.02.21 SzupiMester

Értem én az alapsztorit, de ez egy lerágott csont. Kiszámítható.