Mátrix

The Matrix

2020.02.07 uniterra

Nem tudom mi kell ilyen filmhez, tan valamifele budhista vilagnezet. En unok minden vilagmegmentot, robotokat, miket. Ertem ha tetszik egy 14 evesnek, de nem ertem mit enne ezen egy negyven eves. Olvasva a kiritkakat mi sem all tavolabb tolem mitn az... Több

2015.02.11 Milanman

Stílusteremtő akció-scifi, ami egyszerre dolgoztatja meg az agyunkat és a szemünket is a pazar látvánnyal és jobbnál jobb szekvenciákkal. Ízig-vérig kultuszmozi, ami műfajában mindenre hatást gyakorolt, ami utána jött.

2018.01.22 TribeBubu

Egyértelműen a trilógia legerősebb darabja, mivel ebben debütál ez a fantasztikusan és hátborzongatóan jól kitalált, posztapokaliptikus, egyedi világ, ráadásul az effektek terén is mérföldkő a filmtörténelemben. A másik zsánerem a zeneválasztás. Anny... Több

2017.04.18 bgnz367

Ugyan nem mai darab viszont én mostanában néztem meg először. Előítéletekkel viseltettem a film felé ami alaptalannak bizonyult. A két órás film úgy röppent el, hogy észre se vettem. Nagyszerű film, szórakoztató.

2021.03.10 moviemafia

Mestermű volt akkor is, most is

Habár mai szemmel a Mátrix kép világa már igen megmosolyogtató, az üzenet, amit át akar adni, még mindig roppant érdekfeszítő és bizarr. Az akkori sikere a 2000-es évek elején teljesen érthető, hisz a sci-fi jellegű lassítások és egyéb modern jelenetei szokatlanok (a szó legjobb értelmében) voltak az akkori néző számára, és akkor még nem is beszéltünk a bizarr világáról, amit képvisel. Igazi kultuszfilm, amit mai szemmel sem szabad kihagyni, csupán érdeklődésünket nem a képi világra, hanem a történetre kell helyeznünk.

2019.02.07 hackerjulcsi

Hihetetlen, hogy ez a film mennyire aktuális még most, 2019-ben is. Most láttam életemben először és nagyon tetszett, mert fordulatos, újszerű, filmes újításokban gazdag és egy égetően izgató problémáról, az ember és gép kapcsolatáról beszél. Hatalmas!

2017.08.07 moviewer

Érdekes alapötlet, ikonikus jelenetek és idézetek, valamint rengeteg akció. Ezek az első gondolatok amik nekem és szerintem még sokaknak elsőre eszébe jutnak erről a filmről. Ezek számomra hiánytalanul teljesülnek. Az üzenet és tartalom pedig zseniál... Több

2019.02.16 szabomarc

Az alapötlet, a történet nagyon érdekes, elgondolkodtató. Keanu Reeves játéka tökéletes, nagyon eltalálták vele a szerepet. Ajánlani tudom a filmet, bár néhol lankadt közben a figyelmem.

2021.08.20 Filmimado

Egy nagyszerű film

Fantasztikus film. Rengeteg akciójelenet van benne, az teszi igazán izgalmassá az egészet, és nagyon híres. Mellesleg megérdemli ezt a népszerűséget.

2016.09.30 Scramananga

Nagyon j szórakozás. Mindig is tetszett, bár fiatalabbként még a látványelemek, és az akció fogott meg, mára már lenyűgöz, a sok munka is, ami mögötte van. Hozzá kell tenni, hogy a színészek is jók, annak ellenére, hogy Kenau Reeves-nek egyetlen arca van, de az pont illett a környezetbe. Érdemes megnézni.

2018.03.19 NFG

Általános iskolába jártam, mikor divatban volt ez a film! Mindenki odáig volt érte, csak erről beszéltek az osztálytársaim! Kicsit cikinek is éreztem, hogy nem láttam még akkor, hiszen azért egy alapfilmről beszélhetünk! Számomra feledésbe merült ez ... Több

2024.02.18 Schumy1

Egy eddig nem látott műfaj, technika, látvány, s pazar hangeffektek. Még moziban láttam először, s csak kapkodtam a fejem.

2016.05.07 hell.l

Ez egy kultusz film. Nagyon elgondolkodtató, főleg az első része. Elgondolkodtató, hogy mi van ha egyszer átveszik a gépek az uralmat az emberiség felett, az emberi faj szinte önmagát pusztítja, lehetetleníti el.

2024.02.24 orákulum

Egyértelműen a műfaj egyik legjobb alkotása, egy kötelező darab. Érdemes többször újranézni, nehéz megunni. A történet elgondolkodtató, a hangulat szuperül meg van teremtve, az akciók látványosak. Csak ajánlani tudom! (Bár valószínűleg, aki akarta, az már rég megnézte.)