Mátrix

The Matrix

2017.07.10 MP170506

Nem tudom mit esznek ezen a filmen... Szerintem egy unalmas, semmitmondó alkotás. Keanu Reeves pedig nagyon nem állja meg a helyét ebben a filmben. Gyenge!!

2017.09.30 SethFranco

A film igen mélyenszántó filozófiai gondolatokat fogalmaz meg, ennek ellenére a pörgős akciójeleneteknek köszönhetően végig élvezetes marad. Még mai szemmel is bámulatosak az 1999-ben készített képsorok, sok „friss” akciófilm elbújhat mögöttük, Neo i... Több

2022.08.27 Erik Csok

Nem értem a nagy hype-ot körülötte, nekem nem igazán jött be. Jó a zenéje, a harci jelenetek, az alakítások, a sztori, és egy fontos mondanivalót is hordoz magában, és a CGI is rendben van. De negatívumai is vannak, nem is kevés. Én nem tudom akcióna... Több

2021.05.01 stevepisti

Nagyon imádtam és imádom a mai napig, bármikor újra tudom nézni. Minden karaktere érdekes, egyedi. A története, képi világának a megvalósítása nagyon frissnek számított, azóta is alkalmazzák más filmekben. Nálam telibe talált.

2019.04.28 Ms. Akárki

Imádom mind a mai napig – pedig már nem mai film – Keanu Reeves egyik legemlékezetesebb alakítását Neoként. Érdekes a film alapkoncepciója, és nagyon izgalmasan vázolták fel a jövőt.

2018.08.07 Norbert93

Az akciófilmek egyik legműfajteremtőbb darabja. Nagyon összetett, nagyon részletes és mindezek mellett igazán látványos és izgalmas.

2018.11.21 harnas1207

Hatalmas alkotás, egy klasszikus. Van aki szereti van aki utálja, de köztes vélemény nincs. Sajnos amennyire nagyot durrant a maga korában, annyira hamar feledésbe is fog merülni.

2020.02.12 drg0602

Az egyik legjobb sci-fi...

Nagyon sok sci-fi filmet láttam , de ehhez hasonlót még soha, és szerintem nem is fogok. Azóta se tudnak hasonló sikerrel megalkotni filmet ebben a műfajba. Emlékszem az elképesztő technikai újdonságokkal robbant be a film, engem is meglepett, de a témája még jobban lenyűgözőt. Keanu Reeves szereplése tökéletes, a film témája nagyon jó, ötletes, szuper. Az egyik legjobb a sci-fi!!

2023.03.03 Informer2

Mártix, a valóság?

A Mátrix című film 1999-ben készült, és máig is az egyik legmeghatározóbb sci-fi filmnek számít. A film egy rendkívül izgalmas és ötletes történetet mesél el, amelyben a főszereplő, Neo (Keanu Reeves) felfedezi, hogy a valóság, amiben élt eddig, csak egy szimuláció, amelyet az embereknek azért hoztak létre, hogy elfedjék a valódi világot, amelyet gépek uraltak. A Mátrix világa lenyűgöző látványvilággal rendelkezik, és a filmben található akció- és harcjelenetek igazi mestermunkák. Az izgalmas cselekmény, a filozofikus kérdések és az akció azonnal magával ragadja a nézőt, és a film egyszerre kínál fejtörő és szórakoztató élményt. A film színészi alakításai is nagyon erősek, Keanu Reeves mellett Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss és Hugo Weaving is remekül alakítanak. Az ő karaktereiknek is nagy jelentősége van a történet szempontjából és az egyedülálló világ megteremtésében is. Az egyetlen esetleges hibája a filmnek az lehet, hogy a történet és a szimbólumok egyes nézők számára túl bonyolultak lehetnek, vagy hogy a filozófiai és tudományos kérdésekre adott válaszok túl absztraktak. De ez nem jelenti azt, hogy a film nem érdemelne helyet a sci-fi filmek klasszikusai között. Összességében a Mátrix egy fantasztikus film, amelynek mély üzenetei, ötletes cselekménye és lenyűgöző látványvilága még évek múltán is emlékezetes élményt nyújt a nézőknek. Érdemes megnézni, különösen azoknak, akik egyaránt szeretik a sci-fit, az akciófilmet és a filozófiai kérdéseket.

2021.09.14 rainman

Most, hogy közeleg a negyedik rész, illő volt elővenni újra az eredeti trilógiát. Mikor bevillannak a zöld betűsorok, azt a zsigeri bizsergést csak a Csillagok háborúja kezdő képsorainál érzett gyönyörrel tudom kifejezni. Az első rész mai szemmel néz... Több

2022.02.17 Zoltán384279

Ami régen...

16 éves koromban láttam először ezt a filmet. Nagyon sokáig tartott végignézni. Szinte semmit nem értettem belőle. Ja, és már akkor azt mondtam róla, hogy a vizuális része nagyon gagyi. Most, 22 évvel később gondoltam, hátha jobban sikerül megérteni. Úgyhogy megint megnéztem. 5 óráig tartott. Természetesen a vizuális része még rosszabbnak tűnt, mint régen. A többi részét most már értem. De attól még ugyanolyan sz*r, mint volt. Egyértelműen Keanu Reeves legrosszabb filmje. Szóval ami régen sz*r volt, az most is az.

2015.06.17 Dodi

Ez a film hihetetlen mennyire túlértékelt, unalmas történet, unott színésszel!

2019.04.05 MidoD7

A történet nem volt egy korszakalkotó megváltás, az igaz. A karakterek miatt volt annyira szerethető ez a film, jó kis csapatot állítottak össze, és végtére is maga a sztori is egész kellemes és üde volt a már rég megszokott filmekhez képest.

2022.07.11 kevelin

Nem igazán étettem a sztorit, sem a mondanivalót. Lehet bennem van a hiba, de nekem nem igazán jött át.