HE7EDIK

A világ sorsa most néhány harcos kezében van. A filmsztár és harcművész Johnny Cage, a gyönyörű, ám halálos Sonya Blade és Liu Kang azt a feladatot kapják, hogy képviseljék a Föld népét a Mortal Kombat nevű tornán, ahol a küzdelem halálig tart. Ha a gonosz varázsló, Shang Tsung… Több

Forgatókönyvíró: Ed Boon, John Tobias
Premier (HU): 1996.01.18.

2022.11.29 m.kaladze

A játék 5 csillag, a színészek kiválasztása 5 csillag, Johnny Cage is tetszik, bár mindig Van Damme-ot képzeltem oda, Sonya karaktere, nos, a csaj szép és jól verekszik, csak túl sok benne a beképzelt feminista duma ("ha kell segítség, majd én szólok... Több

2019.01.05 HE7EDIK

A Mortal Kombat máig nem kapott méltó filmadaptációt, bár a többi förmedvény közül még ez nevezhető a legjobbnak. Persze a látványa iszonyú gagyi mai szemmel, de egyszer azért végig lehet szenvedni.

2016.06.30 Thibo84

Nem vagyok nagy rajongója a játéknak, de a film, az tetszett. A küzdelmek jól meglettek koreografálva, és a színészeket is jól válogatták össze.

2021.03.19 Eastern79

Vérszegény szenvedés

Sajnos nekem már akkoriban sem tetszett a film, a közelharcok ugyanis laposak, unalmasak, bugyuták, némelyik karakter mozgáskultúrája pedig kísértetiesen emlékeztetett az általános iskolai testnevelés órákon látottakra. Mindazonáltal Christopher Lambert poénjain tényleg lehetett nevetni, és a főgenya Cary Hiroyuki Tagawa bőrkabija is megért egy misét, azonban összességében meglehetősen erőtlenre sikerült.

2021.08.28 elekm90

Én elvoltam vele, talán a játékok szeretete és a nosztalgia miatt, úgy is, hogy egyébként nagyon rosszul öregedett, a vizuális effektek terén érthető módon, de a karakterek sem sikerültek túl jóra, pl. Raiden, aki ilyen Gandalf-szerű figura volt. Azért két évvel később bebizonyosodott, hogy van jóval lejjebb is.

A Hanzō (半蔵) név a nindzsa szinonimája, de ezt más nyelvekben nem használják.Szerző: Lipót Testvér

Raiden nevében a „Rai” szó japánul villámlást jelent.Szerző: Lipót Testvér

Bár Kitana, a videójáték egyik karaktere nem szerepelt a filmben, de az egyik jellegzetes, kék, pengékkel ékesített legyezőjét Raiden templomában látni lehetett valahol a háttérben.Szerző: Lipót Testvér

Mozis megjelenést megelőzően a filmet soha nem vizsgálták kritikusok.Szerző: Thibo84

(2021. 05. 06.)
Miért kötelező megnézni? Mert a Mortal Kombat a videójáték adaptációk műfajának egyik zászlóshajója volt, amely elindított egy egész lavinát a filmtörténelemben. Emellett a játék számtalan rajongóját nem hagyta cserben és feledhetetlen élményt biztosított számukra. Több

(2016. 09. 11.)
Ez bizony egy nagyon erősen B-kategóriás akciófilm, amelyet elsősorban a rajongóknak ajánlok, de ha csak egy sima agyzsibbasztó nosztalgiamozira vágyunk az egyre hosszabbodó estéken, nyugodtan tegyünk vele egy próbát, nem veszítünk vele semmit. Több