Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Összeomlás

elekm90   2020. 02. 12.

Jó kis társadalomkritika Joel Schumacher-től arról, ahogy egy "kisember" besokall, majd minden összegyűlt frusztrációja agresszivitásba torkollik. William Foster karakterében egy kicsit mindannyiunk hétköznapi frusztrációjára ismerünk. Nekem a másodi... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 06.

A nyugati világ kritikája

Joel Schumacher mielőtt még leírta volna magát a Batman és Robin című filmjével, megcsinálta ezt a roppant érdekes és izgalmas filmet két remek színésszel (Michael Douglas és Robert Duvall) és nem kevés társadalomkritikával. Michael Douglas karakter... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 06. 18.

Naná hogy Hollywood nehezen fogadta be a filmet, hisz görbe tükröt állít az USA elé. Kedvencem, mikor Douglas bemegy a helyi Mackdonalds-ba és ecseteli, a plakátokon meg a reklámokban milyen jól néz ki egy burger és ezzel szemben mi a valóság...szerintem ez a jelenet mindent elmond a fogyasztói társadalomról.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

A film előre vetíti a mai ember egyik legnagyobb viselkedési zavarát. Egyfajta jóslat a film alkotóitól, ami sajnos elég hamar be is következett. A film zseniális volt.

Deku   2017. 07. 11.

Bizony tükröt tart ez a film elénk és sokan lesznek akik nem fedezik fel ezeket a mai hibákat magukban. A film viszont elég, hogy is fogalmazzak, érdekes. De nekem kifejezetten tetszett.

ZeroHero   2019. 10. 01.

Klasszikus Michael Douglas... mintha ra irtak volna ezt a szerepet. Egy bator film egy olyan pillanatrol, ami mindannyieunk eleteben elofordul, csak maskent kezeljuk. Schumacher es Douglas igy, s egy igazi, orokeletu klasszikust alkottak. Robert Duvall hozza a szokasos minosegi alakitast, minden perc ajandek, amig o van a kepernyon.

Sabnock Sanatory   2019. 02. 01.

No igen....ez a film megjósolta a jövőt,sajnos !Hiszen ilyen lett a világ,ez egyfajta kritikája a mostani társadalomnak,amiben élünk,hiszen mi a fontos? A pénz,és a kapcsolatok,a probléma,ha otthon sincs már meg a háttér...plusz az egyhangó monotonitás,a rabszolgamunka-effektus. Douglas nagyot játszik!Ajánlott...

Joel Schumacher filmje kijutott a caness-i filmfesztiválra, ahol Arany Pálma jelölést kapott.

(Terminátor6)

Michael Douglas saját bevallása szerint ezzel az alakításával a legelégedettebb.

(ps)

A forgatás az 1992-es Los Angelesi tüntetések alatt zajlott.

(ps)

A Foo Fighters Walk videóklippjét ez a film inspirálta.

(ps)

A Whammy Burger pénztárosa, Sheila nem más mint Dedee Pfeiffer, Michelle Pfeiffer húga. Dedde egyébként 2002-ben a Playboy februári számában is szerepelt.

(ps)

Bill Foster kocsijának a rendszáma D-FENS, ami hasonlít az angol defence (védelem) szóra.

(ps)

A Koreai Amerikai Koalíció tüntetett a film ellen, ugyanis az ázsiai kissesség a filmben kegyetlen bánásmódban részesül. A tüntetés következményeként a filmet bojkottálta Dél-Korea.

(ps)

Ez tényleg egy időtálló, minden korhoz szóló, aktuális mondanivalóval bíró kultfilm. több»