Ígéretes fiatal nő

Promising Young Woman

2023.12.19 bajkaizoltan

Tetszett, nem mindennapi film.

2021.05.19 Ximpi

a nap véleménye

Provokatív nemierőszak bosszúfilm, ami megnevettet?

Carey Mulligan zseniális szociopata, Emerald Fennell pedig az egyik legemlékezetesebb rendezői debütálással rukkolt elő. Az Ígéretes fiatal nő amellett, hogy szórakoztat, és új vizekre evez a szatíra műfajában, éppen kellően elgondolkodtató is, de le... Teljes kritika

2021.10.24 Timcsi

Nagyon rendben volt a film. Finoman és aprólékosan csepegtette az információkat. Nem egy sablonos történet, ahol 20 perc után tudod, mi is történet.

2021.02.05 elekm90

Fordulatos és ötletes thriller egy erős Carey Mulligan alakítással a középpontban. Egy kicsit fura volt, hogy sokáig fogalmam nem volt, hogy mi a nő gondja, és pontosan mit is csinál az "áldozataival", de a végére összeállt. Nagyon tetszett a merész befejezése is.

2022.11.28 Zsolt Szabó

Bosszúthriller, ami egyben dráma is...

Már cirka másfél éve, hogy ezt a filmet idehaza is bemutatták, de nem tulajdonítottam neki egyáltalán jelentőséget. Eddig. Aztán múlt héten úgy gondoltam, hogy megfogom nézni, és őszintén mondom, egyáltalán nem bántam meg, iszonyatosan nagy hatást vá... Teljes kritika

2022.04.16 zsena

Modernkori nemi erőszak sekélyes indokkal: áldozat és áldozatait szedő ez az Ígéretes fiatal nő

Carey Mulligan A nagy Gatsby kényes Daisyjéből cselszövő szociopataként egyben áldozat és áldozatait szedő Ígéretes fiatal nőként (Promising Young Woman) lépett elő. Leleményes, provokatív és részletesen kibontott cselekmény, egy zseniális nemi erősz... Teljes kritika

2021.09.19 Alexa

Végre egy új szemléletű film

Az első mozifilm volt nyitás után, amire beültünk. Lehet, ez is kicsit növelte az élményt, de számomra felemelő volt végre egy teljesen új stílusú filmet látni, mint amik zúdulnak ránk Netflixrol és más streamingszolgáltatóktól. Végig lekötött, érdekesen – bájosan és mégis feszültségteljesen – késztet, hogy odafigyelj rá. Sok mondanivalója van, szerintem ez nem csak egy "bosszúfilm". A karaktereket nagyon jól hozzák a színészek.

2021.12.21 Bazzzsi

Lebilincselő történet. Apránként ismerhetjük meg a főszereplő múltját, fájdalmát és a jelenben benne dúló dühöt.

2021.10.30 HanGa

Félelmetesen jó történet. Kezdetben kicsit zavaros, de folyamatosan tisztul a történet.

2022.04.16 Fikatours_blogger

Információadagolásból ötös

Remekül felépített történet, váratlan befejezéssel. Elgondolkodtató és vitaalapnak sem utolsó az alapkonfliktus.

2021.08.18 KCintia

Nagyobb durranásra számítottam

Én iszonyatosan vártam ezt a filmet, többször is megtekintettem az előzetesét. Eljött a nagy pillanat, mikor levetettem magam az ágyra, és elindítottam. Azt kell, hogy mondjam, igazából jó film ez, de mégse annyira. Sokkal izgalmasabb, feszültebb, merészebb és erősebb alkotást vártam. A vége az maximum, ami nem egy mindennapi befejezés.

2021.08.26 Di Canio

Érdekes története van, de ez eléggé megosztó film. A mostani filmek között a jók közé tartozik, bár a sok hiba kissé zavaró volt.

2022.09.26 Török389133

Értem én, hogy egy komoly problémával foglalkozik a film, de hogy miért lesz ettől automatikusan jó, azt nem. Borzasztóan unalmas volt. A krimi is erős túlzás, a thriller meg végképp, ez 90%-ban dráma, de annak is nagyon unalmas.

2021.01.15 HitGirl

Az egik legsötétebb film, amit az elmúlt hónapokban láttam. Olyan fajta alkotás, ami kényelmetlen módon még napokig velünk marad, mert a rendezés és a színészi játék is kihozta belőle a maximumot.