Ready Player One

Ready Player One

Steven Spielberg legutóbb 2001-ben készített filmet a Warner égisze alatt. A szóban forgó produkció szintén egy sci-fi, az A.I. - Mesterséges értelem volt. Szerző: hp

Steven Spielberg és Simon Pegg a 2011-es Tintin után ismét együtt dolgozott. Szerző: hp

A Ready Player One forgatása 2016. szeptember 27-én kezdődött meg. A stáb a jelenetek nagy részét az angliai Briminghamben vette fel, míg maga a film Ohioban játszódik.Szerző: hp

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 80 százalékon áll (2018. március). Szerző: hp

A film világpremierje az amerikai South by Southwest fesztiválon lett megtartva. Az esemény nem volt zökkenőmentes, mert a vetítés kb. századik percében elment a hang. A filmet újraindították, de a probléma ismét bekövetkezett ugyanannál a jelenetnél. A harmadik próbálkozásra végül sikerült lejátszani a filmet bakik nélkül. Spielberg viccesen megjegyezte, hogy most ennek a bakinak köszönhetően élte át élete legkomolyabb pánikrohamát. Szerző: XETH

– Tiszta őrület! – felelte Ernest Cline arra a kérdésre, hogy mi újság van vele mostanában. A Ready Player One című 2011-es regénye Steven Spielberg rendezésében kelt új életre, és a két párhuzamos jövőbeli világban, egy virtuálisban és a valóságban játszódó történet filmre álmodásában ő is komolyan részt vehetett. Az író azonban csak néhány hete látta a kész Ready Player One-t (Ready Player One, hazai bemutató: március 29.), és azt mondja, elállt szeme-szája. Úgyhogy most vadul dolgozik. – A Ready Player One-t mindig egy sorozat első részének szántam, de arra nem készültem, hogy a film hamarabb elkészülne, mint én a második kötettel – nyilatkozta az író. – Ráadásul, az, amit Steven Spielberg kihozott a könyvemből, az elképesztő ihletet adott: neki köszönhetően most nagyon sok mindent újraírok az alakuló második részben, amiről már azt hittem, hogy kész vagyok vele. Közben meg mégis a könyv folytatását próbálom megírni, nem a filmét. Szóval, pillanatnyilag azt tekintem a legsürgősebb feladatomnak, hogy ha a film siker lesz, és folytatni akarják, én rögtön előhúzhassak a farzsebemből egy kész Ready Player Two-t. (IC Press) Szerző: hp

A film rendezője, Steven Spielberg 2005-ben a Világok harca című filmje után készített újra sci-fit.Szerző: respect the movies

A filmet eredetileg 2017.12.15-én küldték volna moziba, de ezt a dátumot végül megváltoztatták 2018.03.30-ra, mert nem szerették volna, hogy a film egyidejűleg kerüljön mozikba az új Star Wars-Az utolsó Jedikkel.Szerző: respect the movies

A film zeneszerzője John Williams lett volna. Végül mégsem ő készítette el a zenéjét, mert összekülönbözött a rendezővel. Ezért a film zenéjéért Alan Silvestri volt a felelős.Szerző: respect the movies

A film rendezői székéért esélyes volt Christopher Nolan, Robert Zemeckis és Peter Jackson is. Végül Steven Spielberg rendezhette meg.Szerző: respect the movies

A filmet Ernest Cline 2011-ben megjelent azonos című regénye alapján készítették el. Bár a rendezője, Steven Spilberg szerint több ponton is különbözik a film a regénytől.Szerző: respect the movies