Riddick

Riddick

2023.12.21 Jerico

Az egyik legjobb disztópikus akciófilm

David Twohy a Riddick megrendezésével 2013-ban az egyik legjobb disztópia filmet adta a műfaj rajongóinak. Noha a legtöbb helyen mint sci-fi-akciófilm szerepel (vagy akció-thrillerként van besorolva), egyértelműen disztópikus akciófilm. A disztópia a bolygón is látszódik: növényzet és civilizáció nélküli kősivatag, tele gyilkos lényekkel. Ide vetődik Riddick (Vin Diesel), akinek a hazajutáshoz az őt kereső csapattal kell megküzdenie. A feladat nem könnyű, mert igazából két felfegyverzett csoport is el akarja kapni: az egyik a vérdíjért, a másik pedig bosszúból (mert vezetőjük úgy tudja, hogy Riddick ölte meg a fiát). A filmben szerepel Dave Bautista is a rosszfiúk között. A cselekmény egyszerű, a látványvilág viszont nagyon ütős a vérfagyasztó szörnyekkel. Tegnap néztem meg a Riddicket harmadszor, és ugyanúgy tetszett, mint elsőre. Viszont csak azoknak ajánlom, akik szeretik és bírják a disztópikus szörny-akciókat (pl. Alien-filmeket), mert ebben aztán van minden a fejlevágástól a kibelezésig. Nálam erős 4 és fél csillag.

2017.09.24 Deku

Dög unalmas egy fim. Egy árva jó pillanata nem akadt ez pedig mindennél rosszabb volt. Szerencsére nem a leghosszabb alkotás így nem volt hosszú kínlódás. Egyszerűen nem jött be.

2015.07.26 kabel

A Riddick című filmnek sajnos nincs semmilyen értelme. A film végén semmilyen információt nem kapunk a főhősről, nem mintha a film bármely pontján lnne karakterfejlődés. A Riddick igazából teljesen ugyanolyan mint az első film a szeriában, csak ezútt... Több

2018.04.17 Filmelemző

Ütős és hatásos az egész alapsztori, csak úgy, mint a kivitelezés a maga sajátos szín-, fény-, és hangulat világával. Kőkemény film, erős idegrendszerűek számára, izgalmas, látványos kivitelben. David Twohy "odatette", csak úgy, mint a Pitch Black - 22 évente sötétség készítésénél. Értékelés: 7,5 / 10 pont.

2015.04.18 pisti18

Összességében nemrossz film ez, hogyha az ember megrögzött Riddick fanatikus, egyébként 1-2 logikai bakitóltekintve nézhető.

2016.06.23 postaslaszlo8

Diesel hozza a formáját, egyszernézős, de szórakoztató a film. Akció terén nagyon rendben van és annyira a CGI sem tűnik ki, de hagy kivetni valót maga után a film.

2016.02.17 Rayman102

Én jobbra számítottam és szerintem nem hozta azt, amit a Riddick-nek mint amolyan harmadik résznek hoznia kellet volna. Egyébként egyszer azért érdemes megnézni.

2015.06.17 Melibaba

Vin Diesel által alakított Riddick nagyon jól ki lett találva. Egyetlen negatívumként talán azt tudom felhozni, hgoy a főszereplő nem beszél sokat és elég kevés párbeszéd van a filmben. De ettől eltekintve a film nagyon látványos és izgalmas. Egy percet sem lehet unatkozni. 4/5

2015.03.31 dubzsu

Akciódús, rengeteg vérben lubickoló film, aki bírja a hasonló pörgést, az nézze! Engem nem fogott meg.

2015.03.30 Helgus

nem rossz kis filmsorozat, aki kikapcsolódásra vágyik és szereti az akciót az nézze meg, mind a háromban vannak jó jelenetek és a filmek sötét hangulata is magával ragadja az embert, de ebben azért az elsőt nem sikerült beérni, most olvasom hogy nem kizárt a folytatás sem

2015.05.01 Mozi22

Kicsit, mintha az első filmet láttam volna, de nem unatkoztam, sőt...

2015.04.24 krisztike18

A Riddick túl hosszú és önismétlő produkció lett, s nem tudja megteremteni azt az atmoszférát, amiért hajdanán a Pitch Black kultstátuszba került. Az irány jó, amerre elindultak az alkotók, de kreálhattak volna sokkal eredetibb történetet, s itt nem ... Több

2015.02.09 kamivagyok

Középszerű, elég unalmas sajnos, és a történet is vontatott. :( Vin Diesel azért nem rossz!

2015.03.10 stothtibor

Egyedi látványvilággal megfűszerezett akciófilm és sci-fi egyben! Kötelező megnézni. Izgalmas alkotás lett. 10/10