Csendes éj

Csendes éj

Silent Night

Karácsony napján egy vidám család játszik otthonuk kertjében, ám váratlanul egy bandalövöldözés kellős közepébe keverednek. Az apa súlyos sérüléseket szenved, és tragikus módon a fia is életét veszti a kereszttűzben.
Miközben felépül, az apa ünnepélyes esküt tesz, hogy bosszút áll.… Több

Rendező: John Woo
Forgatókönyvíró: Robert Archer Lynn
Premier (HU): 2023.12.28.
Forgalmazó: Vertigo
Kid Cudi

2024.02.19 kabel

legújabb vélemény a nap véleménye

Hányszor kell ugyanazt a filmet megcsinálni?

John Woo leforgatott egy teljesen lélek- és karaktermentes sztorit, melybe meg sem próbált valami érdekeset vagy újat belecsempészni. A film szinte minden mozzanatát már láthattuk máshol, szebben kivitelezve. Egy harmatgyenge akciófilm ez. Ezerszer l... Teljes kritika

2024.01.08 Eastern79

Fájdalmasan középszerű

Joel Kinnaman játéka volt sajnos az egyetlen értékelhető eleme a produkciónak. John Woo úgy tűnik, elfáradt, mert ennyire sablonos, unalmas és lassú akciófilmet nem is tudom, mikor láttam utoljára. Az akciók, autós üldözések lomhák, ötlettelenek, és egy akciófilmhez mérten túlságosan is uralja a dráma. Óriási kihagyott ziccer.

2023.12.30 philboy

Na, ilyen egy jó akciófilm. Semmi duma, csak a brutális tempójú pörgés!

2023.12.28 spikeZ

Mi tagadás, nagyon érezhető volt, hogy ez a film egyszerűen csak egy blöff. Szerintem simán kihagyható.

A film 31 183 615 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 12 868 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás során, 2022 márciusában egy speciális effektusokat alkalmazó asszisztens megsérült egy mexikóvárosi kaszkadőrpróbán. A stábtagot elütötte egy autó, eltörte a combcsontját és kificamította a vállát.Szerző: csd

A filmben nem hallható dialógus.Szerző: csd

A Csendes éj John Woo amerikai rendezői visszatérését jelzi, így ez lesz az első amerikai film, amelyet a 2003-as A felejtés bére óta rendezett.Szerző: csd