Spíler (2008)

RockNRolla

BRANTON   2022. 07. 14.

Guy Ritchie nap - Negyedik állomás

Guy Ritchie 2008-ban visszatért, A Ravasz,az Agy és két füstölgő puskacső, illetve a Blöff által kitaposott útra. Ugyan a Blöffhöz nem ér fel, de A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacsövet megközelíti. A sztori szerint a bérgyilkosok tiszteletlene... teljes kritika»

Puncs   2019. 03. 30.

Akinek bejött a Blöff vagy A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső, annak ez is be fog jönni. Nagyon hasonlít hozzájuk, bár nincs annyira eredeti, viszont a sztorija emészthetőbb, követhetőbb, mint az elődeinek. Jók a poénjai és a zenéi is telita... több»

hsanya182   2015. 09. 24.

Hááát ez a Guy Richie film nem jött át neekm úgy mint a "Revolver" c. filmje vagy az "U.N.C.L.E. embere". A szerplő gárda jó, meg igényes film, de elég siralmasan egysíkú, vontatott filmre sikerült, van egy két jelenet amit leehet élvezni, de összess... több»

Deku   2017. 07. 25.

A színészek nem voltak szerintem itt a toppon ez erősen érezhető ez pedig lehúzza a hangulatot. Nekem legalábbis nem tetszik, hogy ennyire elcsépelt és uncsi a történet. Ráadásul a párbeszédek is elég sete suták helyenként.

harnas1207   2018. 11. 30.

Hozza a meszokott Guy Ritchie minőséget, de valahogy a karakterek nem lettek eltalálva.

Curacao86   2015. 06. 13.

Vicces, szórakoztató, kifejezetten érdekes karakterekkel és fordulatos eseményekkel tűzdelt gengszter film. Összességében mégis csak egy gyenge próbálkozás valami ütős újításra, de hiába nyerte meg a nézők -és kritikusok többségét, alapvetően semmi kirívót nem tartalmaz.

doroffee   2016. 02. 14.

A klasszikus Guy Ritchie-féle noirok szintjét nem hozza, ahhoz nem elég csavart, de így is elég ütős, pörgős és azért van benne némi ravaszság és a noir-elemek is megmaradtak benne.

A Karel Roden által megformált Jurij, a gazdag orosz karakterét egy orosz üzletember, Roman Abramovich, a Chelsea tulajdonosa ihlette.

(Puncs)

A Gerard Butlernek komoly torokgyulladása volt, emiatt Thandie Newton nem akarta megcsókolni a színészt. Guy Ritchie a filmben is látható humoros módon oldotta meg az ügyet.

Guy Ritchie elmondása szerint a Spíler egy trilógia első része.

A Spílerben Tom Hardy, egy korábbi Guy Ritchie filmben, Az olasz melóban (2003) pedig Jason Statham karakterét is Jóképű Bobnak hívták.

Az aluljáróban a The Subways nevű zenekart hallhatjuk, amint a Rock & Roll Queen című dalukat játsszák.