Érdekességek: Tabu (2017)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Steven Knight azzal feltétellel vállalta el a Tabu forgatókönyvének megírását, ha Tom Hardy cserébe eljátssza a Locke - Nincs visszaút főszerepét.

Steven Knight már néhány nappal a pilot epizód bemutatása után bejelentette, hogy elkészül a második évad. Ezt a BBC csak márciusban erősítette meg.

A sorozatban a Tom Hardy által beszélt nyelv az ún. Twi, ami voltaképpen egy ghánai dialektus. A Twi ma is a legszélesebb körben beszélt nyelv Ghánában.

A Tabuban debütált színészként a profi rögbijátékos, Danny Ligairi.

A stábból számos színész játszott a Trónok harca című sorozatban. Név szerint: Oona Chaplin, Jonathan Pryce, Roger Ashton-Griffiths, Mark Gatiss, Lucian Msamati, Tim Plester és Nicholas Blane.

Tom Hardy három évadot tervezett a sorozatból.

A BBC 2017. márciusában jelentette be, hogy berendelték a Tabu második évadát.

Tom Hardy és Steven Knight forgatókönyvíró harmadik alkalommal dolgozott együtt. Korábbi közös munkáik a Locke - Nincs visszaút és a Birmingham bandája.

A sorozat Tom Hardy és apja, Chips Hardy ötletén alapszik. A kész anyagból végül Steven Knight írta meg a forgatókönyvet.

A széria első részét 1,8 millióan látták az Egyesült Államokban.

A Tabu első része 2017. január 7-én debütált a BBC One műsorán az Egyesült Királyságban.

Néhány történész szerint a sorozat pontatlanul mutatja be a Kelet-Indiai Társaságot és annak működését.

A sorozatot kimondottan pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 78 százalékon áll (2017. április).

A nyolcrészes sorozat elkészítése 10,4 millió fontba került.

(GedyPapa)