Táncoló talpak

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2006.12.21.

2020.05.10 Artemisia

Topi, a hős

Tüneményesen szép, egyben szívszorítóan szomorú animációs film. Szórakoztató-faktora is van, nem is akármilyen: az Antarktisz elzárt, paradicsomi kis közösségébe, egy saját törvényei, szokásai és hiedelemvilága szerint élő császárpingvin-kolónia élet... Teljes kritika

2018.05.14 Filmelemző

A második legjobb animációs film, amit valaha láttam. A gyerekeim is imádták, mert vicces, érdekes, szép rajzolatú és még mondanivalója is van. Nagyon jók a zenék, Ramon és csapata pedig könnyfakasztó röhögést okozott nálam. Értékelésem: 8 / 10 pont.

2016.06.12 Thibo84

Ramon és barátainak a dumája dobja fel számomra az egész mesét.

2017.08.30 Deku

Én ennél a film totálisan el voltam telve, semmi klisé és sablon sem volt benne mint sok másnál megtalálható. Eredeti volt szórakoztató és nagyon szerethetőek a karakterek benne.

2019.07.23 Ms. Akárki

Nagyon aranyos és tanulságos kis különcfilm. Megmutatja a gyerekeknek, hogy mindenki tehetséges valamiben, csak idő míg kiderül miben. Nicole Kidman és Hugh Jackman énekhangját imádtam. Látványos animációs mese gyereknek és felnőttnek egyaránt.

Brittany Murphy, Hugh Jackman, Robin Williams és Nicole Kidman mind maguk énekelték a film betétdalait.Szerző: ps

A filmben közreműködő táncosok egy különleges kiképzésen estek át, amit Pingvin Iskolának neveztek el. Itt a pingvinekről tanultak és az állatok mozgását tanulmányozták.Szerző: ps

A táncosok, akik különböző szenzorokkal a testükön modellezték a karakterek mozgásait, jelmezt és csőrt viseltek, hogy mozgásuk pingvines legyen.Szerző: ps

Topi lábán három fekete pötty látható, ezek a foltok Fred Astaire korai táncos filmjeiben használt cipőt idézik.Szerző: ps