A könyvelő

A könyvelő

The Accountant
De Matt
Anna Kendrick

Christian Wolff egy matekzseni, akinek több érzéke van a számohkoz, mint az emberekhez. Egy kisvárosi irodista álcája mögött szabadúszó könyvelőként dolgozik a világ legveszélyesebb bűnszervezeteinek. Miközben Ray King nyomozó (J.K. Simmons) megpróbál a titokzatos férfi nyomára… Több

Premier (HU): 2016.10.27.

2023.09.25 De Matt

Élvezhető akciódráma

Végre egy olyan akciófilm, ahol az ok-okozat összefüggése jól ki van fejtve. Ben Affleck nagyon jól alakít, beérett. Mostanra igazi színésszé vált. A többi szereplő is jó, a történet is izgalmas, és van néhány „csavar” is benne...

2018.01.21 mamiéstöti2

Ben Affleck jobbnál jobb filmeket készít az utóbbi időben. Nekem ez is nagyon tetszett, bár néhol éreztem némi ellentmondást.

Ben Affleck rengeteg szerepben nagyot alakít,és ez az egyik olyan.Rendezőnek sem utolsó,de szerintem a színészi vénája erősebb. Egy lassan beinduló,de hihetetlenül fordulatos,és káprázatos kis akció mozit kapunk.Képi világ,zene rendben,a színészek jók,gyerünk csak meg kell nézni. Ajánlott kategória.

2017.04.10 indingo

Annyira nem nyűgözött le. Többet szerettem volna látni a fiú gyerekkorából, hogyan lett az aki a jelenben. A történet néhol nem volt eléggé kidolgozva.

2017.07.25 Deku

Anna Kendrick és Ben Affleck párosa nagyon működött, egy rohadt jó film lett ebből. Ezt vártam már. Nagyon rendben volt mind történetileg mind pedig színészileg szerintem elérték a kellő hatást és ez több volt mint várható.

A film összbevétele 155 160 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 205 086 988 forintot termelt. A hazai mozik összesen 144 384 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 44M $-ból forgatták 2015 januárjában, Atlantában.Szerző: dulkap

A legelső elképzelések szerint a filmet a Coen-testvérek rendezték volna, Mel Gibson főszereplésével. Szerző: dulkap

A filmben két Oscar-díj nyertes is játszik: Ben Affleck és J.K. Simmons; valamint két további színész, akiket jelöltek már Oscar-díjra: Anna Kendrick és John Lithgow.Szerző: ps

Ez Anna Kendrick és J.K. Simmons második közös filmje. Korábban együtt láthattuk őket az Egek ura című filmben.Szerző: ps

(2016. 10. 27.)
Adós, fizess!
Ilyen, amikor egy pofonegyszerű és tulajdonképpen sablonos történetet agyonbonyolítanak, avagy mozikban A könyvelő. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 10. 23.)
Esőember, a szuperember
Meghökkentő A könyvelő alapötlete, s éppen ezért működik a film. Ben Affleck remek, a forgatókönyv fontoskodása megmosolyogtató. De még így is menő! Több

Értékelés: 8.2/10
(2016. 11. 05.)
A könyvelő mindazonáltal nem rúgja fel, vagy reformálja meg a zsáner szabályait, de rendkívüli hozzáértéssel bánik velük. Nem minden aspektusát sikerült kihasználni, de színészei és atmoszférája révén az év végi listákon nyugodtan lehet számolni vele. 82/100 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 10. 28.)
Az év egyik legfurcsább filmes hibridjében az Esőember egy mérföldről is kilövi a bolha seggén a pattanást. 65/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 10. 22.)
Itt-ott lett volna min csiszolni, de ennek ellenére egy felettébb szórakoztató film A könyvelő, amit főleg azoknak az akciófilmekre amúgy vevő nézőknek ajánlok, akik belefáradtak a zsáner ötlettelen, egysíkú karaktereket felvonultató darabjaiba, és vágynak egyfajta vérfrissítésre. 7,5/10 Több