Boba Fett könyve

The Book of Boba Fett

2023.07.21 Lipót Testvér

Zsír. ENYHÉN SZÓLVA.

A hangulata teszi menővé. Boba Fett a legjobb Star Wars karakterek közül való, Chad Bane visszatérése és Fennec Shand felbukkanása "odateszi a pacekot". A végső csata királyi méretű, de nem esik túlzásba. Minden ott van, többek között a zenéje. A sci-fi és a western keveréke. Jobb már nem lehet! Nézze meg mindenki.

2022.01.07 Timon

Mesél a messzi-messzi galaxis

A Mandalorian gyakorlatilag forradalmi áttörést hozott a Star Wars történetében, főleg vizualitás terén, ezért is volt várható a Lucasfilmtől, hogy a sorozatokkal sem állnak le. Első élőszereplős sorozata (de főleg a brilliáns második évada) sok új é... Teljes kritika

2022.03.17 Emmersson

Űrwestern

Nagyon korrekt minisorozatot raktak össze Boba Fettről. Két fő idősíkon vezetik a történeteket. Az egyikből megtudjuk, hogy keveredett hősünk a másikba. A Sarlacc halálos gyomrának savasságát a beskar acélpáncélban túlélve kiszabadul, majd a buckalakók találnak rá. Náluk előbb fogoly, de érdemesnek találják arra, hogy sivatagi harcost faragjanak belőle. Családra lel köztük Boba Fett. Ezt az előzményt akkor látjuk, amikor a baktakamrában gyógyítja magát. Később ugyanis megtudjuk - másik idősík -, hogy megölte Bib Fortunát, aki a Jabba halála utáni zűrzavarban ül a város trónjára, így Boba Fett lesz Mos Espa ura. Csakhogy egy fejvadásznak nehéz uralkodni, egy helyben maradni, politizálni. Egy szindikátussal összetűzésbe keveredik a város, és régi ismerősök, új barátok bukkannak fel... Ahogyan a Mandalorian esetében, úgy itt is remek zene kíséri a sztorit.

2022.08.01 Yosihiro

Boba Fett története Mandalórival és Groguval

Had kezdjem azzal, hogy mivel a részeket külön nem tudtam véleményezni ezért itt most megteszem. Addig is leírom a véleményem mert hátha túl unalmas lenne végigolvasni a részek tartalmait. Szerintem egy remek sorozatot kapunk ami remekül illeszkedik... Teljes kritika

2022.04.09 Robinson76

Ez a könyv nem a címszereplőtől lett színesebb

A legendás fejvadászról szóló széria nekem összességében tetszett, bár az némileg beszédes, hogy pont a sorozat 5. és 6. része nyerte el a tetszésem a legjobban. Ezek ugyanis azok az epizódok, amikor egyáltalán nem szerepel Boba Fett. Ahogy a The Mandalorian főszereplője meghatározó volt a maga sorozatában, itt a címszereplő sajnos korántsem volt az. Így viszont pont, hogy az értelmét veszíti el a széria, mert Boba Fett ebben se érdekes, se fontos nem tud lenni. Ettől függetlenül az utolsó 3 rész miatt felfelé kerekítve adom az 5 zöld csillagot!

2021.12.30 flankezredes

A mandalori nyomdokain

Az első részt megnéztem. Túl sok minden nem történik benne, de van hangulata, ami beszippant. A mandalori nyomdokain haladva szerintem egész jó kis sorozat lehet ebből is. Minden adott hozzá tulajdonképpen, a szereplők, a rendezők hozzák a megszokott színvonalat. Külön kiemelném az aláfestőzenéket, amik nekem nagyon tetszettek! Mindenképp nézni fogom a teljes évadot, Star Wars-rajongóknak ajánlanám a sorozatot! Közben ahogy telt az idő, le is ment az évad. A 7 epizód azért elég vegyes lett, de ez nem feltétlen jelent rosszat! Remek pillanatokat élhet át, aki megnézi az évadot, és engem például nem zavart, hogy nem egy nagy volumenű, epikus sztorit mutattak be. Persze semmi sem tökéletes, szerintem A mandalori két évada sem volt mindig az. Cad Bane feltünésének kifejezetten örültem, eltalálták nagyon. Zárszóként csak annyit tudok írni, hogy egy esélyt mindenképp megérdemel a sorozat, továbbra is azt írom, rajongóknak kötelező!

2022.02.05 Képkockák

Azok a fanok...

Bár az évad még nem ment le, több nagy igazságot is el lehet mondani a sorozattal kapcsolatban. Igen, ez egy Boba Fett-folytatás, a sarlacc-verem után, és igen, Boba elég megviselt, ahogy bárki az lenne egy savas verembe esés és a sivatagban lévő tengődés után. Igen, Fett nem egy tökéletes vezető a bűnbirodalom élére, hiszen ő egy keménylegény, aki a munkát maga végzi el, nem másokat küld el elvégezni azt. Hétről hétre azt érzem, hogy a fanok minden egyes mondatot és jelenetet darabokra szednek, csak azért, mert ez nem Din Djarin története, pedig ők azt várták. Ettől függetlenül igazat kell részben adnom, hiszen az évad vége felé közeledve egyre több volt a fanservice, amire inkább nem térek most ki, hiszen ha láttad, akkor tudod, miről beszélek, ha pedig még nem láttad, akkor a spoilerektől mentesen tudod olvasni ezen sorokat. A Boba Fett egy minőségi sorozat, nem olyan szinten, mint volt a Mandalorian, de bőven az elmúlt évek TOP 5 Star Wars-alkotása között tudható. Én kifejezetten örültem, hogy új, mélyebb dolgokat is megismerünk, például a Tatooin őslakóiról vagy a bolygó bűnhálózatáról. A fanservice számomra kifejezetten ellenszenves volt, hiszen Boba Fett karakterét kiszorították a saját sorozatából, de még így is egy élvezetes alkotás. Remélem, hogy majd kapunk élőszereplős Klónok Háborúja-sorozatot Dave Filoni rendezésében, a klónokkal a főszerepben, hiszen amin ő dolgozik a Star Wars világában, az mindig érdekes és új.

2022.11.25 Piczil Zsolt

Temuera Morrison teljesen jó, de a félreértelmezett karakterrel-forgatókönyvvel még ő sem tudott mit kezdeni. Jó lett volna egy picit kevésbé Keresztapa-Kereszteslovag, inkább nindzsa-orgyilkos-fejvadász, több akcióval.

2022.06.23 Török389133

Óriási csalódás volt ez a sorozat. A Mandalorian tetszett, de ez nagyon unalmas volt. Egyedül az utolsó rész volt egész jó, de az nem menti meg a 6 rész unalmát.

2022.01.18 taba

Boba Fett, a jóságos plüssmaci

Három rész megtekintése után az a véleményem, hogy a kegyetlen fejvadászból a Disney egy szerethető plüssmacit csinált. A történetnek nincs súlya, hiányzik belőle a drámaiság. Gondolom, hogy a cél a gyerekek számára is nézhető mese elkészítése volt, ez sikerült is, de a felnőtt korosztálynak aligha fog tetszeni. Két verziót kellene csinálni belőle, külön a gyerekeknek (mint ez), és egy felnőtteknek szóló drámaibb, sötétebb verziót.

Ez a sorozat kicsit Luke-as

Tudjuk, hogy olvastad a hozzászólás főcímét, de tényleg így van. Sajnos nem úgy jött ki a sorozat, ahogy azt az ember várná, tekintve, hogy a fináléra tartogat izgulós részeket, pedig a sorozat egy fejvadászról szól. Ettől függetlenül jó látni benne a Mandalóri crossovert, és azt is, hogy Grogu miként dönt a sorsát illetően. Ezt is, mint a Mandalórit, imádtuk, de csak Grogu miatt.

2022.01.09 Vilmos393432

Nem is íróról szólt, kérem vissza a pénzem!

Booba Fat nem rivalizál Shakespeare műveivel, pedig azt hittem, hogy ennél azért nagyobb író. Nem tudom, hol ír könyvet, biztos kövi részekben. (0 rabszolgaság.)

2022.01.02 bajczar.fm

Nagyon lassan indult be, az első rész nem sokat adott, de kíváncsi vagyok a folytatásra. Voltak furcsa pillanatok és néha olcsónak tűnt - amolyan retro feelingje volt, ezért szkeptikus vagyok, de szeretném, ha hozná a Mandalori minőségét.