Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

KCintia Nézhetetlen  2020. 10. 24.

Borzalmas.

Se nem izgi , se nem ijesztő. Nézhetetlen.

HETEDIK   2020. 01. 06.

Ez a film feleslegesebb, mint Fekete Pákó a Nobel díj átadón...

MKristijan   2020. 01. 11.

Átok rátok!

Nem szeretném a régi filmhez hasonlítani; rengeteget dolgot emeltek át belőle, ami működik. A mai fiatal korosztály már nem ismeri az alaptörténetet, így ez a film tudna működni. Minden adott lenne hozzá, ha nem rekedne meg. Vettek egy sérült lelkű ... teljes kritika»

BoBamburg   2020. 04. 23.

Nagyon bírom a japán átok filmeket, az amcsi remake is anno egész korrekt volt, de ez... Semmi köze az eredeti szériához, csak a címet nyúlták le, hogy eladató legyen. Kayako és Toshio karakterét teljes egészében kihagyták, helyette kaptunk pár walking deadből kölcsönzött zombit meg pár olcsó jumpscaret.

tjunior Nézhetetlen  2020. 08. 08.

2 jumpscare között van pár alibi jelenet kitöltésnek és ezt így az alkotók filmnek gondolták. Tévedtek.

Hámori Balázs   2020. 09. 12.

Számítottam rá, de ez még annál is rosszabb volt

Tudtam, hogy nem fogja megrengetni a világot ez a film, de azt hittem, egyszer nézhető. Tévedtem. Durván 1 óra 20 perc, de úgy éreztem, soha nem lesz vége. Következetlen, a saját baromságaiban botlik el, és minden, amit tud, az néhány jump-scare, am... teljes kritika»

Caravaggio1978   2020. 02. 08.

Hozza az alapsztorit

Kemény horrorra ne számítson senki,finom kis film ,néha megrettensz de semmi több,szerintem egész jó kis történet volt,nem bánom hogy megnéztük moziba.

Demián Bichir
Lin Shaye

A film összbevétele 46 632 315 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 98 174 810 forintot termelt. A hazai mozik összesen 64 192 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az eredeti tervek szerint Az átok háza a franchise teljes rebootja lett volna egy teljesen új történettel és a Saeki család mellőzésével. Nicolas Pesce egy interjúban később úgy fogalmazott, hogy a filmje egy "interquel", vagyis se nem folytatás, se nem előzményfilm, és a filmbéli események a 2004-es Az átok idején játszódnak majd.

Az átok háza az első olyan amerikai Átok-film, melynek munkálataiból semmilyen mértékben nem vette ki a részét Takashi Shimizu. Shimizu 4 japán Átok/Harag filmet és két amerikai remake-et rendezett, és bár a 2009-es Az átok 3-at nem ő rendezte, producerként közreműködött a horrorban.

A film cselekménye ugyanakkor játszódik, mint a 2004-es Átoké.

Az átok háza a franchise negyedik filmje: Átok (2004), Átok 2. (Az átok 2) (2006), Átok 3. (2009).

Az átok háza a 2004-es Az átok rebootja, mely maga is egy japán horror, A harag feldolgozása. Mindkettőt Takashi Shimizu rendezte.

A film rendezője, Nicolas Pesce egy interjúban azt ígérte,hogy Az átok háza a korábbi Átok-filmekhez képest "sokkal sötétebb, keményebb és realisztikusabb" lesz.

Az átok franchise negyedik filmjét még 2011-ben kezdte el fejleszteni a Ghost House Pictures és a Mandate Pictures.

Az átok háza forgatása 2018. május 7. és 2018. június 23. között zajlott Manitóban, Winnipegben.

A japán horrorfranchise, A harag amerikai remake-jének, a 2004-es Átoknak (és folytatásainak) a rebootja is megszületett. Úgy fest, ezt az átkot az istennek nem lehet feloldani. több»

Folytatást nem szeretnénk látni, de ijesztő, izgalmas és meglepően véres spin-off lett a The Grudge. több»

Nagyon nem lennék meglepődve, ha hallanánk meg erről a franchise-ról a közeljövőben. több»