Az U.N.C.L.E. embere

Harper

Jared Harris
Guy Ritchie
Elizabeth Debicki

Az 1960-as évek elején egy CIA-ügynök, Napoleon Solo (Henry Cavill) és a KGB-s Illya Kuryakin közös küldetést vállalnak, hogy megállítsanak egy rejtélyes bűnszervezetet, melynek ördögi tervei vannak a birtokában levő nukleáris… Több

Rendező: Guy Ritchie
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.08.20.

2024.02.02 Majorkas

Az olasz (atom)meló

Akad néhány hidegháborús kémfilm, de ez egyedi a maga stílusában. A humora sem annyira nyers, mint amit a Kingsman-filmektől kapunk. Inkább ezt kellett volna folytatni, és 3 részig meg sem állni. A cím szerintem csapnivaló, de a sztori majdnem zseniális.

2022.04.30 Harper

Szórakoztató és mozgalmas: U.N.C.L.E.

Bár sok bírálatot kapott, nekem kifejezetten tetszik a Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander trió által jegyzett Guy Richie akciófilm: a The Man from U.N.C.L.E. Mozgalmas, akció-gazdag és egy elég jó sztorit mutat be, a 60-as évek hidegháborús hangulatát megidézve. A manapság szexbotrányai miatt híressé (hírhedtté) vált, 194 centis Armie Hammer ugyanúgy hiteles az orosz KGB ügynök szerepében, mint Henry Cavill amerikai kémként (akinek karaktere ráadásul bűnözőből lett CIA alkalmazott, így összetett figura). A 40 kilós Alicia Vikander pedig egyik filmjében sem nyújt ennyire tartalmas játékot, mint ebben a moziban. Tetszetősek a verekedések, a sok üldözéses jelenet és az 1963-as évnek megfelelő környezet: a sok 60-as éveket idéző ruha, autó, városrész (Berlinben). A film első fele jobbra sikeredett, aztán fokról-fokra gyengébb az egész, a zárás picit már átmegy B-kategóriába. A végső mérleg akkor is kiemelkedő, nálam erős 80%-ot kap, bármikor újra tudom nézni. Külön kiemelném a zenei betéteket és Guy Ritchie rendezését.

2017.07.26 Deku

A bemutató alapján pont ezt vártam, sőt még jobb is lett. Nem tudom, de ez a stílus nagyon bejön nekem, ráadásul régimódi kémkedős film. Nagyon tetszik és remélem lesz még folytatása.

2016.08.06 mamiéstöti2

Nagyon ötletes, izgalmas, jó a szereposztás, tele csavarral, az utóbbi években ilyen jó filmet nem sokat sikerült összehozni. Hatalmas mozi.

2018.01.30 indingo

Stílusban és történetben tetszett, bár az eleje egy kicsit zavaros. Imádtam a ruhákat és a kiegészítőket. Amikor orosz és amerikai poloskát cserél a két pali az halálos.

A film összbevétele 107 045 109 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 531 283 forintot termelt.

Ez Guy Ritchie első filmje, amelyet teljesen digitális kamerákkal készített.Szerző: diumiu

Az autós jelenetében Kuryakin egy módosított Trabant autót vezet.Szerző: diumiu

A római versenypályát valójában a Goodwood versenypályán forgatták Angliában.Szerző: diumiu

A filmet eredetileg Steven Soderbergh rendezte volna.Szerző: phanzetomox

(2015. 08. 20.)
Két dudás egy csávában
Guy Ritchie retró spionmozija egy hangulatos nyári produkció, amely ugyan karizmatikus karakterekkel és menő stílussal rendelkezik, a cselekményét tekintve azonban lapos és súlytalan. Több

(2015. 08. 20.)
Már a hidegháború is retró
Guy Ritchie visszatért. De nem az asszonynak (Hullámhegy) vagy Hollywoodnak behódoló (Sherlock Holmes), hanem a kreatív és pimasz Guy Ritchie. Az U. N. C. L. E. embere című kémvígjáték kifulladó forgatókönyvébe nagyszerű színészvezetéssel, szemtelenül elegáns akciókkal, de legfőképp a hidegháborús miliő retró hangulatba csomagolásával lehelt életet... Több

(2015. 08. 21.)
Ügynökök a kifutón
Elegáns divatbemutató a hatvanas évek legmenőbb cuccaival, színésznek is beillő modellekkel. Minőségi a show, de kémfilmnek eléggé feledhető. Több

(2015. 08. 22.)
Az U.N.C.L.E embere
A Guy Ritchie-től elvárt stílusjegyek most kevésbé tetten érhetőek, noha nem is várjuk el ezt a fajta önismétlést, mégis motoszkál bennünk némi hiányérzet. Több

(2015. 08. 24.)
Kicsit súlytalan, kicsit üres, de azért Guy Ritchie
Az egyenetlen tempó és a talmi csillogás ellenére egyszeri szórakoztatásnak teljesen megfelel ez a mozi – csak túl sok nyomot nem hagy bennünk. Több
Gen V
Hol nézheted: Amazon Prime