Az útvesztő

Ki Hong Lee
Thomas Sangster
Ki Hong Lee
Dylan O'Brien

Thomas (Dylan O'Brien) csak egy átlagos kisfiú, de egy nem hétköznapi kalandba keveredik. Egy napon egy liftben ébred, és a nevén kívül semmire sem emlékszik. A lift ajtaján túl egy furcsa világ és 60 kisfiú várja, akiknek nincs más dolguk, mint hogy túléljenek. A szabályok egyszerűek, aki… Több

Rendező: Wes Ball
Író: James Dashner
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2014.09.18. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2024.04.01.)

2024.04.03 Harper

Rejtélyes, izgalmas és szórakoztató a trilógia legelső része

James Dashner híres 2009-es regényéből háromszor rendezett kitűnő disztópikus akciófilmet Wes Ball: 2014-ben (The Maze Runner), 2015-ben (The Scorch Trials) és 2018-ban (The Death Cure). A háromból a második rész, a 2015-ös Tűzpróba a legjobb, bár az IMDb-n a legelső kapta eddig a legmagasabb értékelés: 6,8 pontot. (A második: 6,3, a harmadik pedig 6,2 ponton áll.) A trilógia régi nagy kedvencem, mindegyik részt többször is láttam, szerintem nem lehet megunni. A legelső részét kicsit kakukktojás: ott ugyanis még tényleg az útvesztőben vannak a főszereplők. A központi karakter Thomas (Dylan O'Brien), illetve Newt (Thomas Brodie-Sangster) és a mindig rejtélyes, de gyönyörű Teresa (Kaya Scodelario). A legelső rész fokozatosan adagolja a rejtélyeket: nem tudni, hogyan kerültek egy gigantikus útvesztő kellős közepébe, egy erdőbe a fiatalok, de mindent megtesznek azért, hogy feltérképezzék a helyet és megtalálják a kijutás módját. Ebben sokat segít nekik a két utólag érkező fiatal: Thomas és Teresa.

2016.02.16 indingo

A könyvet olvastam előbb, az jobban tetszett és ez a rész is jobban kötődik a könyvhöz, mint a második! Tetszett-tetszett, de valami hiányzott! AZ első egy óra még úgy, ahogy elmegy utána meg irtóra összecsapták illetve olyan jelenteke vannak benne amelyek átkötnek a második kötetre.

2021.01.01 Yosihiro

Ha azt mondom, ez a film jól sikerült, akkor szerintem sokan egyetértenek velem. Nem is igazán a színészi alakítások teszik érdekessé jóvá ezt a filmet, hanem a mondanivalója és a látvány, amit szerintem jól összekomponáltak. Az érzelmek terén nagy ü... Több

2016.06.26 Thibo84

Egy látványos popcorn mozi és a szereplőket is remekül összeválogatták. Igaz van pár dolog amit kihagytak a filmből, de a könyvben benne van, de talán annyira nem is gond.

2016.11.30 ArpiHajdu és Réci

Üdítő darab

Az utóbbi évek nagy young adult könyv és filmáradatának szerintem egyik üdítő darabja Az útvesztő. Ez már önmagában is egy szép teljesítmény, mert lássuk be, ezekben a filmekben időnként nagyítóval kell keresni az eredetiséget, akár a formát, akár a ... Teljes kritika

Az útvesztő Wes Ball nagyjátékfilmes rendezői debütálása, a film előtt három rövidfilm rendezésével jelentkezett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Newt és Gally szerepére egyaránt meghallgatták Thomas Brodie-Sangstert és Will Poultert. Végül Brodie-Sangster kapta Newt, Poulter pedig Gally szerepét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A legelső jelenet, amit felvettek, az volt, mikor Teresa megérkezik a lifttel, és 30 fiú veszi körül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás előtt a rendező szervezett a stábnak egy tábort, ahol túlélési tippeket is kaptak. Ez sokat segített nekik akkor, amikor a forgatás helyszínén éjszakáztak, ahol csak hemzsegtek a kígyók.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 6.6/10
(2015. 06. 08.)
Az útvesztő összességében bőven hagyott maga után kívánnivalót, de a kritikán aluli filmes nyár után egy kifejezetten érdekes és szórakoztató darabnak számít. Több
Flash Forward
2009