Az Északi

The Northman

2022.05.26 Piczil Zsolt

Hamlet és Conan

Azt hallottam a rendező bevallottan Hamlet történetét akarta bemutatni kicsit prózaibb tálalásban, mint Shakespeare. Arról viszont nem hallottam eddig hivatalosan, hogy a Conan a barbár című film előtt is tisztelegni akart. Pedig Az Északi film eleje, teljesen lopás a régi filmből. A főszereplő bosszúhadjárata a film közepén pedig kifejezetten unalmas volt. A film végi összecsapás sem nyűgözött le. Végső vélemény: elmaradt a katarzis számomra.

2022.05.21 Gábor390920

Bosszú, bosszú, bosszú

Robert Eggers harmadik nagyjátékfilmje már magasabb költségvetésből készült, mint a korábbi filmjei és ez meg is látszik rajta. A látványvilág pazar, az operatőri munka most is egyedi, melyhez az is párosul, hogy lenyűgöző helyeken forgatott a stáb. A hanghatások is elképesztőek, szóval mindenképpen azt ajánlom, hogy moziban, nagyvásznon nézzétek meg! A színészi játék erős, nyers és méltó egy ilyen filmhez. A történet nem egyedi, láthattunk már hasonlót. A fiú apját megölik, ő túléli és megesküszik, hogy felteszi az életét arra, hogy bosszút álljon apja gyilkosán, jelen esetben a nagybátyján. A film lassú folyású, viszont viszi magával az embert, mert amikor felgyorsulnak az események, akkor berántja a nézőt székestül. Végül kiemelném még, hogy kicsit elnyújtották a készítők a végét, de ez elengedhetetlen volt annak érdekében, hogy hősünk beteljesítse a sorsát.

2022.06.01 Alexa

Unalmas

A remek szereposztás és az alaptörénet miatt kíváncsi voltam a filmre, de nagyot csalódtam. Az egész szürke, és ezzel el is mondtam mindent. Egy borongós, 3 színskálán mozgó film, ami látványban kritikán aluli. Rengeteg a sötét jelenet, amikor kb. alig látod mi történik. Ha van is bármi fényhatás a filmben az olyan, mintha ködön keresztül néznéd. Totál szürke és sivár. Pedig jól is meg lehetett volna csinálni. Ha a drámai hatás miatt lett ennyire egysíkú, akkor nagyon elcseszték. Szinte bealudtam a moziban, ami nálam már sokat mond. Kb. 2x5 perc volt élvezhető az egész filmből. Az egyik, amikor az anyjával szembesül főhősünk, akit az agyon botoxolt Nicole Kidman alakít, és az utolsó 5 perc jelenetsorát. Számomra semmi egyedit nem adott ez a film, inkább erőltetett, fantáziátlan és unalmas volt. Sajnálom a rá szánt 2 órát és a remek színészeket, akiknek itt esélyük sem volt kibontakoztatni a tehetségüket.

2022.05.25 jfruzsi97

Elég nagy csalódás volt ez a film. Amilyen ígéretesnek tűnt, annyira rossz volt. Előzetes alapján nagyon vártam. De már a felénél ki akartam kapcsolni, nagy nehezen végignéztem. A cselekmény egy része számomra érthetetlen volt. Lapos, unalmas egy kis idő után. Kár érte!

2024.01.03 Lone Wolf

Hihetőségi gondokkal küzd a film

Még Anya-Taylor Joy és a kigyúrt Alexander Skarsgard sem mentik meg ezt a filmet attól, hogy közepes legyen. Pedig érezhetően a szereplőkön nem múlt a dolog. Inkább a rendezés szúrta el a dolgot, konkrétan Robert Eggers, aki nem tette túl hihetővé az egészet. Ott kezdődnek a problémák, hogy nehéz elhinni, hogy létezett 30 fős viking törzs is, amelynek külön királya lett volna, és folytatódik azzal, hogy beadják nekünk ezt a berserker dolgot, az önmagukat medvéknek (vagy farkasoknak) képzelő északiakról. Utánaolvastam kicsit, és létezett ugyan ilyen nevű törzs, és az is igaz, hogy állatbőrökben harcoltak, illetve különösen vadak voltak, de annak a sok m@rhaságnak semmi nyomát nem találtam, amit a film elővezet nekünk. Vannak persze pozitívumok is: jók a helyszínek, fegyverek és egy-két összecsapás is élvezetes. De a hihetőségi gond többnyire minden jelenetnél előjön. Nálam nem ér többet 3 csillagnál, pedig a témából kihozhattak volna sokkal többet is. De ajánlani tudom a viking-fanoknak és a történelmi filmek kedvelőinek.

2022.09.10 Fikatours_blogger

bAnya csak egy van

Megölik, bosszút áll. Mindezt hidegben. Nagyjából ennyi a történet, amit két órán át húznak.

2022.05.28 Lóri Ádámcsik

Misztikusan unalmas

Számomra túl misztikus és vontatott volt a film. Egy egyszerű bosszútörténet helyett egy sámánokkal, szimbólumokkal, zavaros történettel teli filmet kaptam.

2022.11.18 Di Canio

Nem volt nagy szám. Aki nagy csatákat vár, az ne erőltesse ezt a filmet, egy személyes bosszúhadjárat a viking kor környékén, egyszer még éppen nézhető.

2022.09.23 Zsuzsanna395645

Bár ne tettem volna..

30 percet bírtam belőle megnézni. Azt is sajnálom.

2022.09.18 Török389133

Furcsán indul, de nagyon jó film lesz belőle. Gondolom, akiknek nem tetszett, azoknak egy film csak nagy harcjelenetekből áll, más nem érdekli őket. Na, azok pont nincsenek. De van egy nagyon durva világ, nagyon jó alakítások, érdekes, izgalmas történet, egy kis misztikum, és kiváló zenék.

2022.05.23 Reggeli Kávé

Csalódás

Jó filmet vártam, hát nem azt kaptam. Aki nagyon ki volt éhezve már valami északi mitológiás, vikinges filmre az lehet felpontozza, de én, aki csak egy jó filmre számítottam függetlenül a settingtől, elég nagyot csalódtam. A karakterek papírvékonyra vannak megírva, senkinek nincs különösebb jelleme, mindenki egy szóval leírható. A cselekmény faék egyszerű, semmi izgalmat nem tartogat. Harcjelenet is alig van a filmben ahhoz képest, hogy azért a borító alapján nem ezt várná az ember. Nicole Kidman szintén kizökkentő hatással volt, rossz volt nézni a szétbotoxolt arcát, ahogyan próbál mimikát erőltetni rá, sikertelenül. A főszereplő Skarsgård is nagyon bizonyítani akarta, hogy ő is méltó a nevéhez, de összeroppant a teher alatt. Egy nagy erőlködés volt ez tőle, de nem tudta személyiséggel megtölteni a karakterét, semmi érzelem nem jött át. Mivel számomra semmi extrát nem nyújtott a vikinges közeg, én szimplán a színészek és a cselekmény alapján tudom értékelni ezt a filmet, de mindkettőben nagyon gyenge volt. Bele lehet látni, hogy atyaúristen a fényképezés de szép, ilyet még sose láttunk előtte… Az ilyen kijelentésekre elég erősen ráncolom a homlokomat, egy átlagos Vikingek sorozat-epizód is van ilyen látványban. Ott is szép falvakat, réteket mutattak be. Én semmi extrát nem láttam ebben, csak hogy próbál művészi lenni, de mivel minden téren elhasalt, így ebbe se látnék bele többet, mint ami.

2022.06.11 Milan391349

Nagyon vártam a filmet, és óriási csalódás. Semmi pozitív dolgot nem tudok róla mondani.

2022.06.16 Tóth István

Pofára esés...

Hihetetlen gyenge lett, sajnos. A bemutató alapján felkeltette az érdeklödésemet, de miután megnéztem hát nem is tudom... GIGA MEGA CSALÓDÁS! Gyenge sztori és cselekmény... a harcok meg viccek...

2023.04.28 Balázs399946

Hatalmas csalódás

Egy nagy nulla, irtó gyenge. Szép a képi világ, de más pozitívat nem tudok mondani.