Tom és Jerry

BOLT

Chloë Grace Moretz
Chloë Grace Moretz
Michael Peña

Minden idők egyik legikonikusabb párosa, Tom és Jerry eljön, hogy meghódítsa a mozivásznakat. Eljött az idő, hogy kiderüljön, miként ismerte meg egymást a duó. Jerry, a huncut kisegér békességben él egy idős házaspár otthonában, azonban az élete egyik pillanatról a másikra gyökeresen… Több

Rendező: Tim Story
Író: Kevin Costello
Forgatókönyvíró: William Hanna, Joseph Barbera
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.05.20. | Telekom TVGO (2021.09.08.) | HBO Max (2022.01.09.)
Forgalmazó: InterCom

2022.11.20 Zsolt Szabó

Klasszikus-sok(k)

Amikor leültem a képernyő elé, arra gondoltam, hogy Tom&Jerry, ki ne ismerné eme rajzfigurákat. Ha összevetnénk a klasszikus és jelenlegi kedvenc figurákat, szerintem előkelő helyen állna eme páros, és ezért örömmel kezdtem neki az élőszereplős verziónak. Kábé 3 perc után már jött is az első sokkhatás, sajnos a film végéig folyamatosan értek eme hatások. Chloe Grace Moretz egyik kedvenc színésznőim közé tartozik, de még ő sem ,és Michael Pena sem tudja menteni a menthetőt. Családi vígjátéknak is gyenge a film, és sajnos Tom és Jerry nívóját sem emeli. Az elvárt hatás nálam: 4/10, ajánlom egyszeri megnézésre, de - ami sajnálatos - felejthető alkotásról van szó.

2021.10.26 Spidey

Gyerekkorom egyik meghatározó meséjét cincálták atomjaira, és törölték bele a lábukat a készítők. Szerintem őrült gyenge, és még az animáció is harmatgyenge. A vagy 20 évvel ezelőtti pl. Roger nyúl a pácban-ban jobban és szebben megoldották már a film és a mesekarakterek vegyítését.

2021.06.01 Eastern79

Klasszikus új köntösben

Tim Story meglepően jól oldotta meg a feladatot, hogy a klasszikus rajzfilmsorozatból egy modern, élőszereplős verziót tegyen le az asztalra. A filmben az összes állat rajzolt, nem csak a két kópé, és ebben a fiktív New Yorkban olyan természetesen kezelik őket az emberek, mintha ők is azok lennének. Chloe Grace Moretz régen volt ennyire bájos, és bár a film eleje kicsit lassan indul be, és furcsa a modern köntös, valamiért mégis működik. Ötletes, ahogy a klasszikus jelenetek a mostani igényeknek megfelelően vannak újragondolva, például amikor Jerry berendezi a "lakását", a tv egy mobiltelefon, a csillár pedig egy gyémántgyűrű. Megkapjuk a klasszikus üldözéseket is, és a modern környezet ellenére magas a retro faktor. Habkönnyű, aranyos mesefilm lett, néhol meg tudta idézni az eredeti klasszikus hangulatát, ami nagy szó, ha azt vesszük alapul, hogy vegyes technikával készült mozi.

2022.01.09 HE7EDIK

Az élőszereplős részek borzalmasak, egyedül az eredeti sorozatból átemelt részek mentik meg ezt a filmet.

2021.06.12 Artemisia

Macska-egér játék

Az eredeti, Hanna–Barbera-féle Tom és Jerry hatása gyakorlatilag felmérhetetlen. Az 1940-ben induló sorozat generációk gyerekkorát határozta meg, az ikonikus páros milliók számára egyenlő a gyermekkorral, a nosztalgiával, a minőséggel, a klasszikussa... Teljes kritika

A film összbevétele 120 041 123 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 287 613 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 963 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez a Tom és Jerry franchise második olyan filmje, melyet a mozikban is bemutatnak. Az első az 1992-es Tom és Jerry - A moziban volt. Szerző: hp

A filmben a címszereplő karakterek egyszer sem szólalnak meg.Szerző: hp

Ez a Tom és Jerry franchise első élőszereplős adaptációja. Szerző: hp

A film William Hanna és Joseph Barbera azonos című animációs sorozatának modernizált, egészestés változata. Szerző: hp

(2021. 05. 27.)
...de itt vannak a kötelező fingós, böfögős poénok, a rappelő galambok és minden egyéb, amit szerettünk a Tom és Jerryben. A gyerekeket érdemes inkább leültetni egy másfél órás epizódösszeállítás elé. Több