Torrente, a törvény két balkeze

Torrente, a törvény két balkeze

Torrente, el brazo tonto de la ley

Torrente a legaljasabb rendőr, akivel Madridban valaha találkoztak. Egoista, mihaszna alak, akinek az alkohollal is gyakran meggyűlik a baja, szélsőjobboldali nézeteket vall, és a józan ítélőképessége sem az igazi. Egy elhagyatott házban él, s miközben rokkant apját kéregetésre kényszeríti,… Több

Ország: Spanyolország
Premier (HU): 1999.04.22.

2023.04.11 JRD

Az az egy csillag csakis a magyar szinkronnak szól...

Kevés film van ahol azon filózok hogy nézhetetlen e vagy rossz. Hát ez a film mindkettő. Nézhetetlen, stílustalan, sok helyen gusztustalan, otromba és kábé annyira tiszteli az ember értelmi színvonalat, mint molylepke a vattacukor automatát. Ami miatt mégis kapott egy kegyelem csillagot az a magyar szinkron. Megnéztem (kínszenvedve) spanyol nyelven is és tényleg rettenetes. És megélt újabb részeket...mondjuk ezen nem csodálkoztam. Általában az értéktelen filmipari szemetek mind megélnek újabb részeket hiszen nem kell vesződni sem az igényességgel, sem pedig semmi olyan mellékzöngével amitől egy film alkotássá válhat. Nem mondom azt, hogy nézd meg és majd eldöntöd magad! Inkább csak ezzel zárom nem épp hízelgő gondolatomat: Ne feledd...szóltam! :) Szóval, filmre fel (és jó szórakozást)!

2020.12.19 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Nézhetetlen és amatőr, semmirevaló, bűn rossz film. A rendezéstől a fodrászig, sminkesig bezárólag megbüntetném, aki részt vett az elkészítésében.

2018.12.30 ArpiHajdu és Réci

José Luis Torrente minden filmhős antitézise. Épp ettől olyan nagyszerű!

Ha valaha az emberiséget két részre oszthatnám, akkor azt a következőképpen tenném: akik imádják a Torrente-filmeket, és akik utálják azokat. Ennek pedig nagyon egyszerű oka, ugyanis José Luis Torrentéhez csak az előbb említett két módon lehet viszon... Teljes kritika

2019.01.13 Thibo84

Számomra ez az 5 részes film, az egyszer nézhető kategóriába tartozik. Van benne egy - két ütős poén - filmenként -, de ahhoz képest, hogy mennyi jót hallottam róla, én nem ájultam el tőle. De Csuja Imre, mint Torrente magyar hangja, az nagyon el lett találva.

2017.07.26 Deku Nézhetetlen

Ez valami ritka alpári és gyér poénokkal megáldott film, nem is jött be éppen azért mert stílustalan. Nincsenek szavak erre a filmre. Avagy legalábbis nem találok jó szót rá. Kimondhatatlanul nem tetszett.

Santiago Segura azt állította, hogy ennek a filmnek az ihletője a Kobra (1986), amelyet a 80-as évek akciófilmjeinek paródiájaként tart számon. Valójában a saját cím Stallone filmjének hamisítása, hiszen az Spanyolországban a "Cobra, el brazo fuerte de la ley" (Kobra, a törvény erős karja) címet viselte.Szerző: Thibo84

Torrente azért lett Atlético drukker, mert Santiago Segura lakása közelében volt az Atlético stadion.Szerző: Danny

Annak ellenére, hogy a széria milyen sikeres lett, sokáig egyik részt sem vetítették sem a külföldi, sem pedig a spanyol mozikban. A bevételek nagy része a DVD eladásokból származik.Szerző: Danny

Santiago Segura elmondása szerint Torrente szemelyiségét és karakterét a spanyol nép mentalitásából gyúrta össze, és direkt túlozta el, hogy maga a karakter egy fricska legyen a társadalomra nézve.Szerző: Danny

1,5 milliárd spanyol peseta volt a film bevétele.Szerző: LionelMessi10

(2015. 05. 18.)
A törvény két balkeze rendkívül szórakoztatóan éli a saját kis életét, Santiago Segura filmje kötelező darab! Több