Téboly (2020)

Unhinged

dandelion1983   2021. 06. 14.

Nem tökéletes a film, de izgalmas, engem végig lekötött, még a levegőt is visszatartottam közben. Nekem tetszett.

7ETEDIK   2020. 08. 22.

Már a kezdés megadja az alaphangulatot, az utána következő utcai kamerás videók pedig alátámasztják mindazt, amit a film próbál sugallni: hogy bizony ebben a túlpörgetett világban bármikor, bárki, bárhol bekattanhat, főleg aki ráadásul még gyengébb i... több»

stevepisti   2020. 10. 23.

Russel Crowe durván el van hízva, nemtudom hogy vajon egy szerep kedvéért hízott meg ennyire, vagy csak simán elhagyta magát, de ezzel a fizimiskával még ellenszenvesebb volt ebben a szerepben. Az elején féltem, hogy egy Összeomlás koppintást kapunk,... több»

indingo   2020. 10. 02.

Erős film volt, de valahogy nem volt hihető a története. A palit már az első ámokfutása után le kellett volna kapcsolni, erre hagyják tombolni.

Hámori Balázs   2020. 09. 16.

Tetszett is, meg nem is

Hát alapból ez egy jó film, csak van néhány olyan hülyeség benne, ami számomra sokszor nehezen elviselhető volt, egy idő után már csak fogtam a fejem. Nos, az alap szerintem nagyon jó és elég valósághű. Gondoljunk csak bele, hány ilyen és ehhez hason... teljes kritika»

Eastern79   2021. 02. 07.

Russel megőrül

Russel Crowe elképesztően kövér, a film pedig elképesztően agresszív. Enélkül is nyilvánvaló, milyen őrült világban élünk, és ezenkívül nincs semmi mondanivalója a filmnek, szimpla mészárszék, ráadásul unalmas.

sptt   2021. 05. 10.

Ha visszagondolok a filmre, akkor azt kell mondanom, hogy nem történt benne semmi olyan, ami miatt azt kellene mondanom, hogy ez tényleg egy belevaló, komoly és kőkemény akciófilm volt a fantasztikusan nagyot játszó Russel Crowe-val. Amikor viszont b... több»

Russell Crowe
Caren Pistorius
Caren Pistorius
Russell Crowe

A film összbevétele 42 831 465 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 56 574 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 56 574 370 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film körülbelül 33 millió dollárba került, és eddig (2020 szeptembere) összesen 25 970 500 dollárt termelt világszerte.

(Hámori Balázs)

A film a legnagyobb sikereit a főszereplő, Russell Crowe szülőhazájában, Ausztráliában érte el, ahol 1,24 millió dolláros bevételre tett szert.

A film forgatása 2019 nyarán zajlott Kennerben és New Orleansban. A munkálatok szeptemberben értek véget.

A film mozis premierjére a koronavírus miatt Németországban került sor.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Téboly jelenleg 51 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

A film előzetesében a Nirvana 'Heart-Shaped Box' című dala csendül fel.

Még a csúnyább logikai bakikat is elnézzük a forgatókönyvnek, ugyanis a Téboly tempója és Crowe energikus játéka többnyire feledtetni tudja velünk őket. több»

Noha az alapanyag nem új, mégis nagyon izgalmasnak tűnt a Gladiátor sztárjának legújabb munkája. Ráadásul, minden tekintetben hatalmas a szerepben, így Russell Crowe élete egyik legkiválóbb alakításában tombolhat a vásznon. több»