Téboly (2020)

Russell Crowe
Caren Pistorius
Caren Pistorius
Russell Crowe

BoBamburg   2022. 01. 17.

Nem lett volna rossz film, az alapötlet például egész jó, de a kivitelezés már kevésbé. Elején még izgalmas is, de folyamatosan kezd egyre monotonabb és unalmasabb lenni, a végére meg már úgy voltam, hogy na jó, ez már nagyon sok, legyen már vége.

HE7EDIK   2020. 08. 22.

Már a kezdés megadja az alaphangulatot, az utána következő utcai kamerás videók pedig alátámasztják mindazt, amit a film próbál sugallni: hogy bizony ebben a túlpörgetett világban bármikor, bárki, bárhol bekattanhat, főleg aki ráadásul még gyengébb i... több»

indingo   2020. 10. 02.

Erős film volt, de valahogy nem volt hihető a története. A palit már az első ámokfutása után le kellett volna kapcsolni, erre hagyják tombolni.

Eastern79   2021. 02. 07.

Russel megőrül

Russel Crowe elképesztően kövér, a film pedig elképesztően agresszív. Enélkül is nyilvánvaló, milyen őrült világban élünk, és ezenkívül nincs semmi mondanivalója a filmnek, szimpla mészárszék, ráadásul unalmas.

stevepisti   2020. 10. 23.

Russel Crowe durván el van hízva, nemtudom hogy vajon egy szerep kedvéért hízott meg ennyire, vagy csak simán elhagyta magát, de ezzel a fizimiskával még ellenszenvesebb volt ebben a szerepben. Az elején féltem, hogy egy Összeomlás koppintást kapunk,... több»

VvV   2021. 10. 21.

Nekem nem eléggé kidolgozott a történet, mert teljesen elképzelhetetlen a főszereplő ténykedése.

harnas1207   2021. 06. 28.

Russell Crowe mikuláspocakkal ámokfutásba kezd, kicsit az 1993-as Összeomlás és a 2002-es ütközéspont keverékeként. Hiába a valós bonyodalom, azt sikerült teljesen hiteltelenül ábrázolni. A film több pontjában is érződik az összecsapottság, gyenge re... több»

A film összbevétele 42 831 465 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 56 574 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 56 574 370 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film körülbelül 33 millió dollárba került, és eddig (2020 szeptembere) összesen 25 970 500 dollárt termelt világszerte.

(Hámori Balázs)

A film a legnagyobb sikereit a főszereplő, Russell Crowe szülőhazájában, Ausztráliában érte el, ahol 1,24 millió dolláros bevételre tett szert.

A film forgatása 2019 nyarán zajlott Kennerben és New Orleansban. A munkálatok szeptemberben értek véget.

A film mozis premierjére a koronavírus miatt Németországban került sor.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Téboly jelenleg 51 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

Még a csúnyább logikai bakikat is elnézzük a forgatókönyvnek, ugyanis a Téboly tempója és Crowe energikus játéka többnyire feledtetni tudja velünk őket. több»