Yesterday

Félix   2020. 11. 15.

Jack és a Beatles

Röhöghettem rajta, hallgathattam a Beatles érzelmes zenéit. A filmnek sikerült engem meggyőznie. A sztori hihetetlenül érdekes. Elmondhatatlanul gratulálok a készítőnek. A színészek is tették a dolgukat, ráadásul jól. Az a csipetnyi fantázia is figyelemfelkeltő volt számomra. Ajánlom megnézésre.

ArpiHajdu és Réci   2019. 07. 08.

Jack az égben gyémántokkal

A Beatles feledhetetlen és örök. Már, ha egy olyan univerzumban élünk, amelyben létezik. A Yesterday az elmúlt időszakban bemutatott zenés, életrajzi jellegű filmekkel ellentétben (gondolok itt a Bohém rapszódiára vagy éppen a Rocketmanre) úgy idézi ... teljes kritika»

Shelby07   2020. 03. 26.

A klasszikus Beatles, valahogy őket is meg kellett filmesíteni, ha már manapság annyira beindult a hírességekről készült filmek. Bár ez nem olyan mint Elton John vagy Freddie Mercury filmje, de hasonlónak mondhatjuk. A zenék nagyon jók, ezt el sem tu... több»

indingo   2019. 07. 13.

Hogy én ezt mennyire untam... Az előzetes és a sok pozitív kritika alapján valami különlegesebbre számítottam. A dalok jók, de ezt eddig is tudtam. A története elég gyermeteg.

Szilonka   2019. 07. 25.

Annyi felesleges jelenet volt volt benne. A fogkitörésnek semmi értelmes nem volt. A zenék sem adtak akkora élményt, mint vártam.

VvV   2019. 10. 27.

Nekem nagyon zavaros volt az egész. Mi miért is történt? Vagy az tök lényegtelen? A dalokat szerettem, de a film nem volt egy nagy eresztés.

Bazzzsi   2020. 09. 03.

Érdekes volt Beatles számokat hallgatni, miközben széles vásznon ment a film. Maga a történet nekem elég zavaros és sok érelmét nem láttam.

Daniel Pemberton
Mark Strong
Daniel Pemberton
Piper Perabo
Robert De Niro
Piper Perabo

A film összbevétele 98 017 300 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 105 913 934 forintot termelt. A hazai mozik összesen 74 300 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Yesterday Himesh Patel első egészestés filmje. A színész korábban olyan sorozatokban tűnt fel, mint az EastEnders vagy a Damned.

A film koncertjelenetét Norfold Townban (Gorleston) forgatták, melyben javarészt helyieket láthatunk statisztaszerepben.

A filmben feltűnik a népszerű popénekes is, Ed Sheeran is, aki több alkalommal is nyíltan beszélt arról, hogy a Beatles zenéje nyújtja a legfőbb inspirációt a saját dalaihoz.

A Yesterday világpremierje 2019. május 4-én volt a Tribeca Film Festivalon.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Yesterday a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 64 százalékon áll (2019. június).

A romantikázásra vágyakozók futhatnak vele egy kört, mert randifilmnek, vagy egy laza feel-good movie-nak tulajdonképpen nem rossz a Yesterday, csak hát adódik a kérdés: ha a moziból hazafelé beütne egy globális áramszünet, ami után az emberiség elfelejtené az egész filmet, ahogy van, vajon hiányozna bárkinek is? több»

Lehet, hogy most egy cseppet túl habosra és könnyűre sikerült Richard Curtis-Dannie Boyle kettős munkája, de nekem nyáron nem volt másra szükségem, pont elég volt ahhoz, amit ígért a film. több»

Nyári limonádénak rendben van, de Danny Boyle és Richard Curtis párosától ennél többre számítottunk. több»