Tenet

Tenet

MovieAddict
2020/08/26

Tenek kritika
Nolan mindig a rendhagyó ötleteiről és sajátos rendezői stílusáról volt híres, ízig-vérzői szerzői filmes volt, amit most ismét megcsillogtat a Tenet című filmjében. Én lepődtem meg a legjobban mennyire tetszett a film, teljesen berántott és végig fenntartotta az érdeklődésemet, annak ellenére, hogy tudtam nem fogok minden kérdésemre választ kapni, sőt valószínűleg több lesz a kérdőjel a stáblista legördülése után, mint amikor elkezdődött. Viszont még így is nagyon szórakoztató, friss és igazán vagány filmet hozott össze Nolan, kétségkívül az összes filmje közül ez az eddigi leglazább, és a Batman-trilógia óta a legerőszakosabb is. Több

Supernatural Movies
2020/08/26

Az Eredet gonosz ikertestvére
A Tenet mindenkinek ajánlható, azzal kell csupán megbarátkoznunk, hogy miután a film két és fél órán át masszírozza az agyunkat, az ezalatt a fejünkbe toluló kérdések legtöbbje megválaszolatlan marad. Több

Dunszt.sk
2020/08/27

Bond időhurokban
Az év ezen szakában általában Godard-t nézek, idén sem történik ez másként, néztem a régi Godard-t a friss Nolan-film ízével a számban, és arra gondolok, hogyan lehet gondolat nélkül mozit csinálni, és miért harapózott ez annyira el a mában? Több

Revizoronline.com
2020/08/27

Fáj már a fejed?
Christopher Nolan megrendezte minden idők legbonyolultabb és egyben egyik legbutább Bond-filmjét. Több

24.hu
2020/08/28

Értékelés: 6.5/10
A Tenet tehát olyan film, amit könnyű élvezni, de sajnos ironizálni is túl könnyű rajta. Több

Lone Wolf
2020/08/29

Látványos, de zavaros sztori, gyengécske kivitelben
Christopher Nolan új akció-thrillere egy zavaros sztori mentén látványosan megcsinált katyvaz, mely sajnos nem közelíti meg színvonalban a rendező 2010-es legjobb dobását az Eredetet. Denzel Washington fia, John David Washington meglehetősen szürke alakítást nyújt, de a legnagyobb probléma inkább az össze-vissza alapsztorival van. Több

Vox.hu
2020/08/31

Egyeseket lenyűgöz, másokat kifáraszt. Az az idő, amelynek Nolan igazi megszállottja, az az idő, amelyet semmiképpen sem az ablakon dobunk ki, ha megnézzük új dobását. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/08/31

Ne gondoljon bele, érezze!
Aki egy igényes és egyedi élményre vágyik, annak bizony kötelező megnézni a nagyvásznon, mert mint moziélmény működik. Az ilyen időkben pedig még nagyobb szüksége van a moziknak egy Christopher Nolanre, mint valaha. Több

Filmezzunk.hu
2020/08/31

Nyakunkon a jövő. És ez tényleg rossz hír. Egy kiadós hümmögéssel kezdeném. Könnyebb lenne, ha elég volna ennyi és máris záródna a cikk. Kicsit örülnék is, de persze ilyet mégse lehet. A várva-várt Film, az év nagy dobása, a zaklatott 2020-as évbe belerokkant moziipar megmentőjének szánt műremek ugyanis megosztó lesz. Nem kicsit (hogy klasszikust idézzünk) hanem nagyon. Több

Creepyshake.com
2020/09/02

Habár a film egyáltalán nem rossz, sőt még így is az átlag felett teljesít, leköti a nézőt (ha nem akarja veszett módon megérteni a látottakat) azért nagyon kár érte, hogy pont a mesélés terén nem sikerült maradandót és felejthetetlent alkotnia a rendezőnek. Több

Kultúrpart.hu
2020/09/17

A legendás alkotó ezúttal saját eszén is túljárt, és magát szorította sarokba azzal, hogy cselekményszövésének elemei és agyzsibbasztó fordulatai önmagukért kell, hogy létezzenek. Több

KULTer.hu
2020/12/30

Az idő újabb cáfolata
Christopher Nolan legújabb filmje tematikai értelemben egyenes következménye korábbi műveinek, azoknál viszont sokkal öncélúbb és kevésbé átgondolt. Az angol rendező ugyanazt a trükköt dobja be, mint általában. Most is az idővel zsonglőrködik, de ezúttal mindezt képtelen a filmes elbeszélés lehetőségeit kitágító alkotói módszerré emelni, így megmarad az üres vásári mutatvány szintjén. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!