Üvegtigris

Üvegtigris

2024.02.18 Schumy1

Nagyon valami más volt, valami új volt, s szerethető volt, s a mai napig is egy jó film.

2016.06.14 Thibo84

Sanyi a király. Ebben a filmben az tetszik, hogy nem kell azon agyalni, vajon mit akarnak kihozni belőle, egyszerűen csak sodrodnak az árral a karakterek. Minden napjaikat igyekeznek túlélni.

2022.04.19 JRD

Ez az a film, amit látni kell. Humor, bukták, idiotizmus felsőfokon és állati jó karakterek remek színészek tolmácsolásában. A trilógia első része nagyon jó, nagy kedvencem. Azóta szinte szállóigévé vált az : Ízirájder öcsém! Mindenképp érdemes a f... Több

2021.08.17 Laca//Ho/rr/oR//

A húszéves amerikai burkolat magyar motorral. Vagyis az igazi magyar mindennapok?!

Kicsiny országunkban mára már igazán kulifilmnek számít a Kapitány Iván és Rudolf Péter által megrendezett egyik legjobb magyar vígjáték trilógiájának első felvonása. A stáb magyar szemekkel nem is lehetne jobb, hiszen a soraiban tudhatja többek között Rudolf Péter, Csuja Imre, Reviczky Gábor és Gáspár Sándor színművészek nagyszerű alakításait. Olyan nagyszerű mellékszereplőkkel kiegészítve, mint szegény Selmeczi Roland, Kálloy Molnár Péter vagy éppen Básti Juli. Nagyon jól bemutatja a magyar ember mindennapját, ennek köszönhető a jól gyakorolt önkritika is ebben a filmben. Nem kell sokat belegondolni, pusztán élvezni kell a vígjátékot és annak a mára már zsebre tett aranyköpéseit. Ugyanis egy igazán egyszerű alaptörténettel rendelkezik a film, a színes karakterek mindennapjaival, akik csak túlélnek, álmodnak, és ennek köszönhetően csak sodródni kell Kapitány Iván filmjével. A színészek nagyszerűen öltötték magukra a jobbnál jobban megkreált karaktereiket, és a hátukon vitték végig a filmet, és lett azon a szinten, amit máig tud képviselni.

2017.07.23 Orosz István

Az egyik legjobb magyar film, nekem nemzetközi szinten is megállja a helyét. Nagyon jól bemutatja a magyar társadalmat, emellett humorral, és egy kis alpárisággal is van fűszerezve.

Akkora idétlenség,szerencsétlenség,katyvasz,káosz van a filmben,persze nulla történettel,mint sok magyar filmszatírában,hogy majdnem szerethető! Néha fejfájdítóan idegesítő.

2017.07.26 MP170506

Nagyon jó kis film! A színészek nagyon jól játszanak, nagy története nincs a filmnek, de mégis leköti a nézőt. A humora az igazi magyaros... Kiváló lett.

2020.11.19 elekm90

Valamiért nem tudott úgy megfogni, ahogy a hazai közönség többségét. Nyilván a nem túl erős történetet elnézi az ember egy ilyen film esetében, viszont nekem a humorral is volt problémám, néhány kivételt leszámítva nem tetszett a sok vagánykodó beszólás.

2017.07.24 Deku

Számomra ez a film teljesen nullával egyenértékű. Története szinte semmi nincs így ez a része kilőve, humora még csak-csak elmegy egynek. Összességében bukta volt.

2018.03.26 szaka123

Egyik legjobb magyar film. Igazából sztori nincs, csak egymás után vágott vicces jelenetek, amiket a szereplők kötnek össze. Rengetegszer láttam már és még fogom is, reményeim szerint. Jól idézhető párbeszédek, iszonyat vicces karakterek. Tipikusan az a film, hogy vagy tetszik vagy nem... nem nagyon van középút!

2019.07.20 Ms. Akárki

Igazi hungarikum lett ez a magyar vígjáték az évek folyamán. Zseniális, tipikus magyar humor isteni színészekkel. Rudolf Péter nagy kedvencem, és itt sem hazudtolta meg önmagát. Akárhányszor újranézzük, szétnevetjük magunkat a családdal.

2018.07.24 Norbi

Nagyon nagyon nézze meg az, aki eddig nem tette. Büszke vagyok arra, hogy ilyen filmet is képesek a magyarok létrehozni. Nagyon jó poénok, és a karakterek is ott vannak a szeren.

2021.05.10 stewie_griffin_2005

Nekem nem jött be annyira, magyar mércével nem olyan rossz, de nekem jobban bejönnek az “idióta amerikai” vígjátékok, főleg Jim Carrey filmjei, de még amit Adam Sandlertől láttam, azok is jobbak. Története tényleg nincs, a humora meg nem jött be nagy... Több

2018.01.30 diumiu

Az egyik legjobb magyar film a palettán. Megjelenésekor emlékszem, hogy hatalmas nagy kultuszt teremtett, amely a mai napig is él, az emberek szívesen idéznek a filmből. Ez jogos is, mert egy jól összerakott filmről van szó, a poénok nagyon jók, a szereplők hitelesek, minden adott egy jó vígjátékhoz.