A vasember

Iron Man

Phil Coulson ügynök többször is kijelenti, hogy a "Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division" tagja (végül S.H.I.E.L.D.-re rövidítve). A képregényekben a S.H.I.E.L.D. Az Ügynökség eredetileg a "Supreme Headquarters, International Espionage/Law-Enforcement Division" volt, majd 1991-ben átdolgozták a "Strategic Hazard Intervention/Espionage Logistics Directorate".Szerző: Thibo84

Amikor Pepper meglátja, hogy Tonyról lekerül a sérült Vasember páncél, Amerika Kapitány pajzsa látható egy munkapadon. Ugyanez a jelenet több előzetesben is megjelent, de a pajzs képét átszerkesztették. A Vasember 2-ben (2010) és az Amerika Kapitány: Az első bosszúállóban (2011) kiderül, hogy Howard Stark, Tony édesapja volt a felelős Amerika Kapitány pajzsának megalkotásáért, a Tony otthonában lévő pedig egy korai prototípus.Szerző: Thibo84

Tony Stark sajtótájékoztatót négyszáz álló statisztával készültek leforgatni, de Robert Downey Jr. azt javasolta, hogy üljenek le, mert így valósághűbb és kényelmesebb lenne.Szerző: Thibo84

Hogy felkészüljön Obadiah Stane szerepére, Jeff Bridges elolvasott néhány Vasember-képregényt, amelyekben Stane szerepelt. Szakállat növesztett és leborotválta a fejét is, amit elmondása szerint mindig is szeretett volna megtenni.Szerző: Thibo84

Obadiah Stane zongorán játssza a tizennyolcadik századi zeneszerző, Antonio Salieri zenei darabját. Salieri leginkább Wolfgang Amadeus Mozart féltékeny riválisaként ismert, és állítólag ő gyilkolta meg Mozartot (bár a történelmi feljegyzések bizonyítják, hogy éppen ellenkezőleg, mindketten több alkalommal együttműködtek és népszerűsítették egymás munkáját). Ez megfelelő párhuzamként szolgál Stark és Stane kapcsolatához a filmben.Szerző: Thibo84

Tony Stark számítógépes rendszere a J.A.R.V.I.S. (Just A Rather Very Intelligent System). Ez tisztelgés Edwin Jarvis, Howard Stark inasa előtt. Mesterséges intelligenciára változtatták, hogy elkerülje Bruce Wayne komornyikjával, Alfred Pennyworth-szel való összehasonlítást. Az Iron Man 2: Public Identity című limitált képregényben, a Vasember 2 (2010) előzményében kiderül, hogy Tony a halála után róla nevezte el a számítógépes rendszert, mivel Jarvis volt felelős Tony neveléséért szülei halála után. James D'Arcy színész Edwin Jarvis fiatalabb változatát alakítja a Carter ügynökben (2015), később pedig hivatalosan debütál az MCU-ban a Bosszúállók: Végjátékban (2019).Szerző: Thibo84

Közvetlenül az utolsó sajtótájékoztató előtt Tony Stark egy újságot olvas, a borítón Vasember szemcsés, amatőr fényképével. A kép része annak a videónak, amelyet bámészkodók készítettek egy bokorban az első forgatás során, és amely 2007-ben jelent meg az interneten.Szerző: Thibo84

A roadster, amelyen Tony Stark dolgozott, Jon Favreau rendező tulajdona. Az autó egy 1932-es Ford Model B.Szerző: Thibo84

Paul Bettany soha nem látta a filmet, és nem ismeri a cselekményt. Csupán szívességet tett Jon Favreau-nak, akivel együtt dolgozott Wimbledon - Szerva itt, szerelem ottban (2004). Azt mondta, J.A.R.V.I.S. a valaha volt legkönnyebb munkája volt. A rövid munkájáért rengeteg pénzt kapott, aztán elment nyaralni a feleségével (Jennifer Connelly, aki később Karen - "aki" szintén mesterséges intelligencia - hangját adta a Pókemberben: Hazatérés (2017) című filmben). Szerepe azonban a későbbi Marvel filmekben jelentősen kibővülne, sőt a Bosszúállók: Ultron kora (2015) a fizikai jelenlétét is megkövetelte.Szerző: Thibo84

Jeff Bridges azt mondta, nagyon kényelmetlenül érezte magát, hogy nincs forgatókönyv, és nem tud próbálni, mivel általában nagyon felkészült, és szóról szóra ismeri a sorait. Amikor rájött, mintha egy "kétszázmillió dolláros diákfilmben" szerepelne, nem nyomasztotta tovább a dolog, és szórakoztatóvá tette a forgatást.Szerző: Thibo84

Phil Coulson ügynöknek (Clark Gregg) eredetileg sokkal kisebb szerepe volt. Valójában a karaktert eleinte csak "ügynöknek" hívták, de ahogy a forgatás folytatódott, és Gregg kémiája a többi szereplővel nyilvánvalóvá vált, egyre több jelenetet adtak hozzá. Coulson ügynök ezután szerepel a Vasember 2-ben (2010), a Thorban (2011), a Bosszúállókban (2012), a Marvel Kapitányban (2019), és a spinoff sorozatban, A SHIELD ügynökeiben (2013).Szerző: Thibo84

Mivel a forgatókönyv a forgatás kezdetekor még nem készült el teljesen, így a dialógusok a forgatás során többnyire improvizáltak voltak. Jon Favreau rendező elismerte, hogy ez természetesebbé tette a filmet. Néhány jelenetet két kamerával vettek fel, hogy a helyszínen rögtönzött sorokat rögzítsenek. Robert Downey Jr. sok felvételt kért egy jelenetből, mivel valami újat akart kipróbálni. Gwyneth Paltrow-nak viszont nehéz dolga volt, hogy megfelelően alkalmazkodjon Robert Downey Jr-hoz, mivel sosem tudta, mit fog mondani.Szerző: Thibo84

Az "Én vagyok Vasember" mondatot, Robert Downey Jr. improvizálta. Kevin Feige producer jóváhagyta, hogy ezt a film utolsó vágásában használják, és ennek tulajdonítható annak a döntésének, hogy nagyrészt felszámolja a titkos személyazonosságokat a Marvel Mozi-univerzumban. Csak Pókember titkolja kilétét, míg Thor alteregóját, Donald Blake-et szintén nem használják.Szerző: Thibo84

Az egyik vasember jelmez, amit elkészítettek 40-kg nehéz.Szerző: Shelby07