
Vélemények (23)
Érzelgős lamentálás, szentimentális, mézes-mázos áradozás - ráadásul két órán keresztül. Értelmetlen alfa-állapotot előidéző giccses nyafogás.. persze gyerekek esetében.
Nem szoktam mozi előtt tudományosan felkészülni, nálunk a feleségem reszortja a filmválasztás, megyek, amire visznek. Így nem tudtam, mi vár rám, és rendkívül megijedtem, amikor elkezdtek énekelni, mert a musical műfaj és én közöttem nincs semmi össz... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Roald Dahl örökzöld gyerekkönyve még 60 esztendő távlatából is újra meg újra megihleti Hollywoodot. 1971-ben és 2005-ben is készült egy-egy feldolgozás Dahl nálunk Karcsi és a csokoládégyár címen megjelent regényéből, Mel Stuart, illetve Tim Burton r... Teljes kritika
A négy csillagot most az alkotók erőfeszítései kapják tőlem, mert bár tényleg egy profi munkáról van szó, nem igazán tudott lekötni, és a legmélyén ez is 'csak' egy klasszikus receptre készített musical. (Tudom, hogy nagyon más, de ha már musical, az... Több
A Charlie és a csokigyár című filmet nagyon kedvelem, illetve Timothée Chalamet-t is egy kiváló színésznek tartom, de a Wonka nekem nagyon nem jött be. Mézesmázos, jellegtelen dalok, gyengécske történet, semmi érzelem. Remek marketingfogással kifejez... Több
Nem vagyok oda a musicalekért, így nem csoda, ha a Wonka sem fogott meg különösebben. Igényes, modern, csak nem az én világom.
Egy film, ahol a dalok szállnak, mint a cukorkák, és megédesítik a napunkat. Musicalbe oltott tündérmese. Csoda egy világ lett, ahol Timi Csalamádé túljut az akadályokon, mint Super Mario, hogy aztán övé legyen a legfantasztikusabb csokoládé a világo... Több
Hasonló filmek
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Bevallom őszintén, nem vagyok egy musicalrajongó, de ennél a történetnél más volt a helyzet. Az elejétől a végéig lekötött, és olyan érzésem volt, hogy nagyon gyorsan eltelt ez a majdnem két óra. Megvolt benne minden, amit egy jó történettől elvárok:... Több
Tökéletes képi világ, tökéletes díszlet, de a történet nem hagyott bennem nyomot. Egyszer nézhető alkotás lett.
Őszintén szólva abszolút hidegen hagyott ez a film, mert egyrészt azt hittem, a régi változatnak egy remake verziója, másrészt a régebbi (2005-ös) filmet is furcsállva néztem anno, mármint meglehetősen bizarra sikerült. Valamilyen YouTube-videóban ha... Több
Megnéztem a „Wonka” filmet Timothée Chalamet főszereplésével, és őszintén szólva elég vegyes érzéseim vannak róla. Először is, a produkció és a vizuális megvalósítás egészen megnyerő. A díszletek, a zene és különösen a táncos betétek elképesztő elega... Több
Nagyon nem mertük bevállalni, azt gondoltuk, mivel musical, bűn rossz lesz. De kivételesen most nagyot csalódtunk. Teljesen rendben volt végig az ének és a történet is. Néha össze tudnak hozni musicalből is jót. De aki a Wonka szerepét játszotta, sze... Több