Nehezen értem az újhullámos tini horrormatinék létjogosultságát. 10-15 éve a Libabőr vagy a Super 8-féle produkciókat lehúzta a közönség, most ugyanezeket zabálják a felnőtt nézők. Ennyit tesz a kínálat folyamatos romlása... A sorozat nyomokban sem ijesztő, és messziről szaglik róla, hogy a 12 éves korosztály számára íródott a sztori. Pennywise karaktere elvileg megosztó, de a modern megformálása számomra röhejes.
Démonok között vagy Barátok közt? Több mint 2 óra dögunalmas melodráma, meghintve a kínosan giccses jelenetekkel. Itt, kérem, már eleve döglött rókáról nyúzták a bőrt, így nem kell meglepődni, hogy a befejezés rémesen gyenge lett. (Amúgy meglepődnék, ha nem lenne több film.) Az egyetlen ijesztő jelenet az volt, mikor arra gondoltam, hogy ezért majdnem pénzt fizettem. Bár a ház sem semmi, ahol 12 ember üvölt, sikít, de egymást sose hallják. Ha ivós játékot játszanál, akkor ajánlom a lépcsőn legurulós jeleneteket.
Ízig-vérig csajfilm, a maga giccsbe hajló, százszor látott elemeivel. Meryl Streep lenyom benne egy újabb Szörnyella de Frászt, mi pedig ettől kéne, hogy elájuljunk. Nem én vagyok a célközönség, így a véleményem nagyon szubjektív.
Több mint kétórás, erősen kiszínezett igaz történet, amelyet még így is sikerült dögunalmasan és vontatottan elkészíteni. A valódi Tim Ballard ténykedése és a háttérben megbújó vallási fanatikus szál eleve megkérdőjelezi a film létjogosultságát. Mindenki padlót fog a gyermekkereskedelem bemutatásától, mintha ez a film előtt nem lett volna köztudott. Az igaz történet puffogtatása helyett érdemes lenne a film hátterének is utánaolvasni, mert ez az alkotás sunyi módon megbújik a témája mögött. És ne felejtsétek el, hogy ezt a filmet mindenképp fizetős moziban nézzétek meg az összes ismerősötökkel, mert csak ott lehet megérteni, sőt, adományozzatok is olyan cégen keresztül, amely nem igazolja, h... több»
Tipikus újhullámos sznob horror. Ötvözi a vígjátékot és a ZS-kategóriás thrillert. Azok fogják élvezni, akik bármit elfogyasztanak, csak más legyen a megszokottól. Sajnáltam a rászánt 2 órát.
Van itt valaki, akinek nem fizetnek a pozitív értékelésért? Felháborító, hogy egy ikonikus karaktert egy ilyen silány karikatúrában jelenítenek meg. Felháborító, hogy egy ilyen ésszerűtlen történetet tesznek elénk. Ez a sorozat sértés a nézőnek, mert degradálja annak értelmi képességét. A készítők ennyire tartják a fogyasztók igényét. Igazuk van? Úgy tűnik, igen...
Az évszázad legegyértelműbb bűnesete, amit két együgyű hajtott végre. Nem hogy 4 részt, de 4 percet sem érdemelne! Szerencsére találtak egy önelégült egoista nőt, aki 2 perc hírnévért szétdrámázza a lelkét…. Senkinek nem ajánlom, ezek a kategória szégyenfoltjai.
Aggaszt az ausztrál rendezés? Igazad van! Rettenetesen vontatott sorozatról van szó, amely a millió felesleges jelenet miatt néha már a dögunalom határát súrolja. A karakterek nagy része irritáló vagy semmitmondó. A cselekmény eleve nem nagy eresztés, valójában bármely krimisorozat egyetlen epizódjába elférne. Aki nagy csattanóra vár, annak el kell mondanom, hogy már a második rész után egyértelmű, ki a gyilkos, mert a sorozat egy nagyon elcsépelt logikát követ.
73 IT: Welcome to Derry (2025)