A titkok kulcsa

The Skeleton Key

2024.02.19 SzimikeésBéci

Egész jól indult, de aztán le is lombozott bennünket ez a rituális dolog. Ezt a filmet így egy közepesre tudjuk csak értékelni. Pedig sokkal többet ígért az elején még a történet.

2017.02.02 hszpp

sok gyenge film után,végre bemutattak egy jót is. Úgy ültem le elé,hogy lássuk,nézzünk valamit,abszolút semlegesen. Ám kikerekedett szemekkel vártam a végét,s nem azért mert unatkoztam,hanem mert abszolút lekötött. Csavarokkal,és jó színészekkel,érdekes sztorival...összességében ez egy remek film.

Kate Hudson elindul, hogy belekeveredjen élete nagy kalandjába....itt mint Caroline. Megmenekül....Hát persze...Jó amerikai szokás szerint happy end a vége...addig van néhány félelmetes jelenet, meg is ijedünk, és hipp-hopp vége!!! Miről is szólt??? Nem mindegy, megnéztük, eltelt vele az idő. Átlagos produkció!!!

2023.06.10 Kóborló

A délvidéki mágiákkal foglakozó filmek szerelmeseinek erősen ajánlott

Úgy tudom, hogy ez a film valamikor 2005. augusztusában volt látható a magyar mozik kínálatában, és én is valamikor akkor láthattam, így mondhatni, megérett egy újranézésre nálam A titkok kulcsa. Lássuk hát, hogy mit is tartogat a nézőjének a film! ... Teljes kritika

2019.03.28 Berto49

Mi a különbség a woodoo és a hoodoo között?

Sok minden egyéb mellett a címben feltett kérdésre is választ kaphat a néző, ha megnézi ezt a 2005-ben készített, tévesen horrornak is címkézett filmet. A misztikus thriller sokkal jobban jellemzi az adott film műfaját. Már maga a helyszín is kísérteties, az amerikai dél, közelebbről a fülledt Louisiana mocsaras területe, amely kitűnő táptalaja volt a természetfeletti, misztikus elképzeléseknek. Ezen a környéken vállal betegápolási munkát Caroline (Kate Hudson), az ápolónőnek készülő 25 éves, a múltjában súlyos terhet hordozó fiatal nő. Titok titok hátán tárul fel előtte, a végén pedig egy nem szokványos – és ezért igen elismerésre méltó – csavar zárja le a történetet. Érdemes hangsúlyozni, hogy egy vértelen, slasher hatásoktól mentes, de izgalmakban bővelkedő filmmel van dolgunk. A hősnőn kívül a fantasztikus Gena Rowlands és a néhány szótól eltekintve néma John Hurt játéka teszi még élvezhetőbbé a darabot.

2020.09.03 elekm90

Az átlagosnál valamivel jobb thriller. Ígéretesen indult és volt benne fordulat, de engem valahogy ez a rituális vonal nem tudott lekötni, kicsit bugyuta és elnagyolt volt a történet. Biztos vannak, akiket megfog a hangulata és ezáltal nagyobbat is fog ütni.

2022.04.15 BoBamburg

Jó ideje kerülgetem már ezt a filmet, nem is értem, miért nem néztem már meg korábban, mert imádom az ilyen misztikus horrorokat, de most végre megnéztem. Igazából semmi extra, tipikus kétezres évekbeli misztikus horror, de nekem tökre tetszett.

2020.04.19 Di Canio

Az elején még nem tudtam mit várjak ettől a filmtől, de aztán beindul a történet, és ahogy halad előre egyre jobban leköti az embert, a vége pedig meglepett, nem erre számítottam. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen jó film lesz, aki szereti a házban zajló misztikus nem kaszabolós filmeket annak ez biztosan bejön.

2018.05.30 BaloghBogi42

Fantasztikus film, tele izgalmakkal, és váratlan fordulatokkal. A végén hatalmas csattanóval. A nyomasztó hangulat teljesen átjön, fantasztikus thriller.

2017.10.31 Zsceeeka

Gyerekkorom kedvenc borzongatós filmje, már vagy 10-szer láttam, és még felnőttként is nézhetőnek mondható (bár veszít a varázsából). A színészeket nem szeretem különösebben, de nem zavaróan rossza játékok. Én szeretem.

2016.02.05 moov18

Néhány gyenge próbálkozás után ismét egy erőteljes, merész, ijesztgetős film került 2005-ben a mozikba, Kate Hudson főszereplésével. A mai, fiatal korcsoportokat megcélzó filmekkel az a probléma, hogy úgy hiszik a készítők, elég egy hirtelen bevillan... Több

2017.06.01 jencike1985

Kate Hudson egészen új arcát mutatta meg. Érdekes már maga a történet is és nagyon vártam és azt kell mondjam azt kaptam amit vártam. Izgalmas és feszült. A vége nagyon jó lett.

2017.09.13 Deku

Történetileg nem volt egy veszettül nagy munka ez épp csak egy átlagos szintet ütött meg nálam. Nem okozott maradandó élményeket ez a film hála az égnek. Nem javasolnám ezt senkinek.

2020.06.24 harnas1207

A film alaptörténete többet érdemelt volna egy ilyen filléres és béna megvalósításnál. Sok logikátlanság után jön egy nagy csattanó, mi meg fogjuk a fejünket, hogy ez most mi volt. Horrornak nem ijesztő, thrillernek gyenge. Sajnálom, hogy egy ilyen lehetőséget hodoozo vodoozó kezekbe adtak...