Aladdin

Aladdin

2024.03.30 FREEWAY

Egy új élmény

Minden bizonnyal az, amikor újranézem. Elképesztő ez a mese, a kreativitása lenyűgöző még mindig. A karakterek és a történet minden passzol. Ha már a karaktereknél tartunk, nagyon szeretem Jágót, és természetesen Dzsinit se felejtsük ki. A betétdalok is mesések. Csak egy bajom van ezzel a mesével: NEM LÁTTAM GYEREKKOROMBAN. :)

2017.04.14 indingo

Az egyiptomi környezet újdonságot hoz a Walt Disney mesékhez képest. Remek dalok vannak benne, érdekes a története és igazán viccesek a a karakterek is.

2015.02.06 Yosihiro

Mikor megláttam a tv-ben a bemutatóját rohantam a moziba :) Egy klasszikus drabaról beszélünk nagyon jó feldolgozásban. Az egyik kedvencem. Ajánlom mindenkinek :)

2017.02.25 ArpiHajdu és Réci

Varázsszőnyegen repít el az egzotikus mesevilágba

Mi történik, hogyha az Ezeregy éjszaka meséi ötvöződnek a Disney-hangulattal? Megszületik az Aladdin. Ebben a mesében remekül sikerült érzékeltetni a készítőknek az ellentéteket. Már maga a mese hangulata is kettős, ugyanis Jafar alakja és az ő meste... Teljes kritika

2019.05.27 Thibo84

A Tarzan, A Notre Dame-i toronyőr és a Herkules után ezt a Disney alkotást kedvelem a legjobban, hála Genie-nek, vagy is inkább Robin Williams parádés alakításának. De azért meglehet említeni sok más karaktert is, akik mosolyt csaltak az ember arcár... Több

2017.07.07 Deku

Ennél a Disney mesénél talán maga a hangulata volt a legmegkapóbb, elemi erővel beránt egy idegen világba és teljesen elhiteti a nézővel, hogy ő is ott van. Csúcs szuper lett.

2018.11.14 dailyfilmsan

A disney sosem aprózta el a dolgokat. Ez a rajzfilm mint sok más is az elejétől kezdve tökéletes. Van egy gonosz benne egy hercegnő és egy hősies jólelkű személy aki jócselekedeteivel elnyeri jutalmát. A mese egy kultúrát tár elénk egy új kies mégis színpompás tájat. Izgalomban sem fukar. Nekem az egyik kedvencem.

2017.03.18 GedyPapa

A valaha készült egyik legkiválóbb rajzfilmes alkotás a Walt Disney hőskorából! Aladdin, Jázmi, Jaffar, mind-mind olyan karakterek, akik mindenkinek mondanak valamit!

2019.12.13 Timon

Régóta ismerős nekem a csodalámpa története,de csak utánuk jóval később láttam a mesét.Végig szórakoztató volt,legjobb a barlangos rész volt,azt többször is megnéztem. A dalbetétek pedig egyszerűen lenyűgözőek voltak. 10/10

2018.09.15 erahurka

Egész jó Disney mese, bár én valahogy nem tudok úgy lelkesedni érte mint sokan mások. Ha kicsiként láttam volna biztos nagyobb kedvenc lenne.

2020.02.17 Szilonka

Remek mesefilm. Gazdag a megjelenítése és a története, jók a karakterek és a párbeszédek.

2018.12.03 Norbert93

A valaha készült legjobb Disney mese. Varázslatos helyszínekkel, egyedi karakterekkel, örökzöld slágerekkel.

2016.11.03 MP170506

Nagyon jó mese. Imádom a történetet, a karaktereket... Nagyon szép a képivilága. Szerintem egy kiváló Disney mese, amit kiválóan vittek vászonra. Ötös!!

2019.04.26 Ms. Akárki

Nagyon aranyos és kedves mese. Romantikus vígjátéknak is felfogható. Aladin és Jázmin történetét már számtalanszor feldolgozták, de szerintem ez a Disney-s változat eddig a legjobb. Kár újra és újra feldolgozni. Robin Williams mint Jini pedig zseniális, és a magyar szinkron is szuper.