Az árva

Orphan

2023.04.02 drg0602

Gyöngyszem a maga kategóriájában

Na, ez egy izgalmas thriller volt, amelyet érdemes volt bepótolnom. Szuper jól felépített történet mellett a film utolsó félórája izgalmasra sikeredett. Vera Farmiga az egyik kedvencem, itt is nagyon nagyot alakított. Mint írtam, nagyon jól felépített remekmű. Igaz, az eleje egy kicsit lassú, de aztán jön a végjáték, ami parádésra sikeredett. Örülök, hogy láttam ezt remek thrillert. Mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 10/10

2022.10.04 Kóborló

Feszültségből jeles

A 2021-es év végén összeállítottam magam számára egy aprócska kis listát azon horrorfilmből, amik kimondottan érdekelnek a 2022-es évben, Az árva előzményfilmje (Orphan: First Kill) is megtalálható azon listán, így adta magát az, hogy kissé feleleve... Teljes kritika

2016.04.09 Szilonka

Nagyon jó kis film, bár már régebben láttam úgyhogy lassan újra kell néznem. Végig leköti az ember figyelmét és abszolút izgalmas, nem lehet kitalálni a dolgokat. A kislány remekül hozta a figurát.

2016.05.10 VvV

Remekül összerakott film, nem mindennapi történettel. Nekem nagyon tetszett.

2019.08.18 indingo

Remek film, végig izgalmas tud lenni és nem várt fordulat jön a végén. Többször nézős darab.

2021.08.11 Laca//Ho/rr/oR//

Soha ne fogadjuk örökbe a legkedvesebbet!

Egyszerűen elképesztő horror-thriller lett a Jaume Collet-Serra által megrendezett alkotásból. Nagyon jól felépített film, melynek igencsak idegrázós atmoszférát sikerült teremteni, mindvégig pusztán a feszültséget lehet érezni, és ennek köszönhető a nagyszerű rendezés és Isabelle Fuhrman zseniális játéka is. Pedig akkor még csak 12 éves volt a színésznő, de lenyűgöző volt a színészi játéka, és mellette persze ott volt a horrorkirálynő is a főszerepben, Vera Farmiga, akit pedig leginkább a Démonok között filmekből ismerhetünk. Lényegében adott egy kislány, akit örökbe fogadnak, és ahogyan folyik a cselekmény, úgy derülnek ki róla dolgok, és borítja pokollá a család mindennapjait, főleg Kate és Daniel életét. Remekül felépített történet, amely előszeretettel táncol az idegeinken, hiszen olyan jelenetekkel tarkították, amik folyamatosan lélegzetvételnyi szünetet sem engedett, ennek köszönhetően nagyon jó atmoszférát generált a filmnek. Szóval egy igazán izgalmas és jó karakterekkel megrendezett horror-thriller lett egy lebilincselő cselekménnyel és nagyszerű csavarokkal elrejtve.

Misztikum, izgalom, érzelem, és félelem kavarog tökéletes egyvelegben!!! A szereplők zseniálisan hozzák a karaktert!!! Erősen ajánlott....

2020.10.05 Bazzzsi

A kislány félelmetesen hozta a főszerepet. A történettől felállt a szőr a karomon. Izgalmas volt a legelejétől fogva és senki sem számít a csavarra.

2017.07.22 Lonka

Nem csodálom, hogy DiCaprio a pénzét adta a filmhez. Végig nagyon izgalmas volt. Nem tudtad, hogy megint egy paranormális történetet akarnak kihozni belőle vagy más van mögötte. Szerencsére az utóbbi.

2015.09.23 hsanya182

Eredeti film, fenntartja a figyelmet, ahogy zajlik a családi élet közben szép lassan bontakoznak ki a miszikus események. Néha ijesztgetős, parázós hangulatot ébreszt, minden ok nélkül meg is tudunk ijedni. :) Nekem egy közepes film, nem mondanám hog... Több

2019.12.28 TomÁcs

Remek film, amely végig izgalmas tud maradni és nem lövik le a poént az első 10 percben.

2019.02.10 Ildikó Bacskai

végre meglep egy film

Nagyon megragadó hangulatú, megdöbbentő fordulatú film, többször nézős. Jó színészválasztás, teljesen hiteles alakítás.

2017.12.08 Deku

Ritka módon gyenge. Elképzelhetetlenül nem jött be ez a film és ez nagy szó. Nem találok megfelelő kifejezést erre a filmre. Nem volt benne meg a kellő izgalom, ez pedig unalmassá és kedvelhetetlenné tette.

2015.09.29 Loborg

Jó kis borzongatós thriller - horror ez a film , többször is láttam már , mert egyszerűen jól van összerakva . A kislány nagyon jól játszott , többet nem mondanék :D