Baywatch

(Baywatch)

MMcFly2015  2017. 07. 17.

Nem vártam nagy durranást, így nagy csalódás nem ért. A 120 percre nyújtott történet nálam sokszor ellaposodik, unalomba fulladt. Vígjátéknak idétlen (jobb poénok az előzetesbe már láthatóak voltak), kriminek pedig gyenge, és klisés. A műfajok közt nagyon nem tudtak napirendre térni, így sokszor a néző is összezavarodik. David Hasselhoff cameoja borzalmas volt, mint poén, nem hiszem el, hogy jobbat nem tudtak kitalálni. A vizen történő akcióknál a mozivásznon nagyon szemet szúrt a kezdetleges CGI technika. A beszólások - főleg Zack Efron felé - megröhögtettek, de talán ennyi szórakoztató elem jutott a két órára. Aki a sorozathoz hasonló stílust vár, vagy szimplán egy laza tengerparti cici-lassításban gazdag vígjátékot, csalódás éri, ugyanis semmi hasonlóságot nem lehet a címen kívül felfedezni az eredeti sorozat és ez között.

Bendegúz  2017. 07. 13.

Johnson megpróbálta elvinni a hátán a mozit, de egy ilyen gyatra sztori és forgatókönyv mellett ő sem tudott csodákat tenni. De ő az egyetlen pozitívuma a filmnek (na jó, Alessandra Daddario gyönyörű, de ez önmagában nem teljesítmény). Sejtettem, hogy nem lesz nagy durranás, de akárhogy is, jobbra számítottam.

dulkap  2017. 09. 26.

Rosszabbra számítottam, de meglepően kellemesen elszórakoztatott. Kicsit humorosabbra van véve, mint a széria, de az alapok ugyanazok: Mitch a legtökösebb, legtökéletesebb férfi a parton, a csajok bombázóak, a háttértörténet pedig egyszerű és sablonos. De szerencsére kellemes a humora, a közel két óra ellenére sem unalmas és kellően feszes a tempója.

Orosz István  2017. 07. 14.

Mennyire érdekes, szidták a kritikusok, de azt kell mondanom ezeknek a kritikusoknak semmi ízlésük nincsen. Nem vártam sokat a filmtől, de meg kell mondanom, hogy kellemeset csalódtam. Humoros volt akció dús, szóval minden megvolt benne ami egy filmhez kell.

SethFranco  2017. 09. 30.

A film újabb tag a remakelt sikeres alkotások sorában. Az alapanyag itt egy sorozat volt ugyan, de a bevételek reményében nem riadtak vissza a népszerű sorozat mozivászonra vitelétől. Előre leszögezném, hogy én nem voltam nagy rajongója az elődnek, nem néztem, így nem voltak semmilyen elvárásaim a filmmel kapcsolatban. A végeredmény felemás lett végül, egyrészt a trailer alapján kicsit viccesebb filmre számítottam volna, azonban az alkotóknak sikerült szinte minden jó poént belezsúfolni a párperces kisfilmbe; másrészt azonban a szereplőgárdára nem lehet semmiféle panasz, Dwayne Johnson a hátán viszi az egész filmet, de a többiek is derekasan kitettek magukért. A film legnagyobb hibájának azt tartom, hogy több akart lenni, mint amennyit ennyi játékidővel és ekkora célközönséggel megengedhetett volna magának. A film eleje egy laza vígjáték akart lenni a tengerparton, ahol percenként láthatunk lassításban lépdelő bikinis lányokat, a mű második fele pedig komolyabb irányt próbált megcélozni egy nyomozós szállal, de nem igazán sikerült. Amit talán még fel lehet róni a filmnek, az a már bántó tökéletesség a külsőkben, még a tömegjelenetek legutolsó soraiban látható lányok is hibátlan alakú modellnek tűnnek.

David Hasselhoff
Amin Joseph
Seth Gordon
Hannibal Buress
Movieaddicts: Baywatch
A trailer nem hazudott, pontosan azt kapjuk a Baywatch-tól, amit ígért. Színészi játékról beszélni dőreség lenne, még ha voltak is benne színészek. A történet nyúlfarknyi, kellett az idő a lassításokra. Zordabb időjárás esetén azért hozhat egy kis felüdülést ez a korhatáros limonádé. Az új Transformers-nél azért emészthetőbb és főleg rövidebb. 5/10
VOX: Baywatch
A film legnagyobb problémája az, hogy nem tudta eldönteni, hogy most a régi sorozat paródiája akar lenni, vagy egy saját maga jogán létező habkönnyű, ugyanakkor mocskos szájú vígjáték, így hiába egyensúlyozott a szörfdeszkán, végül elnyelték a hullámok. 55/100
Smoking Barrels: Baywatch
Egy teljesen üres, a mai filmekhez képest nem elég bevállalós zagyvaságot kapunk, ami sablonos poénokkal operál (a jókat már a trailerben lelőtték), és nem képvisel semmilyen értéket vagy mondanivalót. 5/10

Minden vízi mentő a személyiségéhez illő úszódresszt kapott. C.J. hasvillantós felsőt, míg Stephanie konzervatív hosszujjút.

Brody (Zach Efron) története kísértetiesen hasonlít Ryan Lochte esetére 2016-ból. Történt ugyanis a riói olimpián, hogy Lochte részegen megrongált egy benzinkút wc-jét, majd azt hazudta, hogy fegyveresen rabolták ki. Az ipari kamerák felvételei azonban lebuktatták a hazugságok, s a sportoló tíz hónapos eltiltást kapott. A dolog érdekessége azonban az, hogy Brody karaktere már kész volt Lochte ámokfutása előtt, vagyis a film írói akár jósnak is elmehetnének.

2004 óta tervben volt, hogy egész estés nagyjátékfilmet forgassanak a Baywatch-ból.