Constantine - A démonvadász

Constantine - A démonvadász

Constantine
Keanu Reeves
Keanu Reeves

John Constantine (Keanu Reeves), a természetfeletti ügyekre specializálódott, magát a poklot is megjárt magánnyomozó egy napon minden korábbinál nehezebb ügybe botlik. Legújabb megbízója, egy rendőrnő nem hisz a túlvilágban, azonban bármilyen árat hajlandó megfizetni azért, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Jamie Delano, Garth Ennis, Kevin Brodbin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2005.04.07.

2023.04.02 drg0602

Szinte tökéletes, zseniális, imádom

Zseniális alkotás, zseniális színészi teljesítményekkel. Eszméletlenül jó film, eszméletlenül jó légkör. Újranézős film volt részemről, amit nem is bántam meg. Zseniális film még mindig, Keanu Reeves egyik legjobb alkotását láthatjuk ebben a misztikus horrorfilmben. Ami rendezés, filmezést illeti, szinte tökéletes. Imádható légkör párosul tökéletes látványvilággal és szuper jó színészi teljesítményekkel. Még mindig egyik kedvenc misztikus horrorfilmem, imádom. Értékelés: 10/10

2021.02.10 Eastern79

Nem igazán szoktam horrorfilmet nézni, leginkább azok az alkotások érdekelnek, amelyek a trancsírozás helyett a misztikumra helyezik a hangsúlyt. Ez a film pontosan ilyen, és ahogy bemutatja a menny és a pokol küzdelmét, pontosan olyan jól egyensúlyo... Több

Sokszor megnéztem, és igen, nem a legjobb horror, és néha vannak benne érdekes történések, de K. R. zseniális színész, és felhúzza a mozit.

2021.09.02 Laca//Ho/rr/oR//

Keanu Reeves kellett azért, hogy jónak és élvezetesnek mondható legyen

Imádom Keanu Reeves munkásságát, és remek párosa volt ennek a filmnek Rachel Weisszel együtt, bár nem igazán tudtam horrornak tekinteni, inkább fantasy film volt akcióval fűszerezve. Jó alapötletnek bizonyult a menny és pokol csatája. Még ha voltak érdekes történések is a cselekményben, roppant misztikus és izgalmas volt végig a sztori. Nem altatta a nézőt, de ehhez kellett Keanu Reeves és Rachel Weisz nagyszerű játéka is. Ami a mellékszereplőket illeti: Tilda Swinton jó választás volt mint Gabriel, és a végén pedig Sátán szerepére jobbat sem lehetett volna találni Peter Stormare színésznél. Őszintén szólva Shia LaBeouf akkor még pályája elején járó fiatal színészi játéka akkor sem fogott meg. A pokol és a menny állandó csatája, az örök egyensúlyáért felelős John Constantine és Angela Dodson kitalált karakterek, akik egy élménydús és izgalmas horrornak nem nevezhető akció-fantasy filmet tettek le az asztalra. Francis Lawrence rendező inkább a fantasy műfajra ment rá, és próbálta abba fektetni az elképzeléseit, mintsem a horror kategóriába, és ez így jobb is volt. Volt benne horrorra hajazó jelenet nem is egy, és persze kellett is egy ilyen kaliberű alkotásba, de pont elég is volt ennyi.

2019.05.26 Ms. Akárki

Kifejezetten kellemes csalódás volt ez a film. Izgalmas és érdekes a történet. Hogy a menny és a pokol valóban létezik, akkor a kettő között a földön hogyan és miként birkóznánk meg a felmerülő sötét és félelmetes helyzetekkel. Reeves és Rachel Weisz között nagyon jól működött a kémia a vásznon.

Constantin szerepére Kevin Spacey és Mel Gibson neve is felmerült.Szerző: stevepisti

Az, hogy Lucifer fehér öltönyben jelenjen meg, Peter Stormare, a karaktert játszó színész ötlete volt, annak ellenére, hogy a készítők egy bőrnadrágos, félmeztelen, tetovált kinézetet képzeltek el.Szerző: stevepisti

A film kezdetén a megszállt lány szájából a következő mondat hangzik el tagalog nyelven: "Papatayin natin sila!" Ennek jelentése: "Mindnyájatokat megölünk".Szerző: Bogi87

Joh Constantine karakterét eredetileg Alan Moore képregényrajzoló- és író teremtette meg, de rossz hollywoodi tapasztalatai miatt évekig teljesen elhatárolódott az álomgyár munkáitól és művei adaptációjától. Minden pénzt, amit a filmért kapott, a vele dolgozó rajzolónak adta, és kérte, hogy neve ne szerepelje a stáblistán. Szerző: SódóGA

Értékelés: 7.5/10
(2020. 11. 20.)
Összességében egyáltalán nem okoztak csalódást, sőt a film miatt merültem bele Constantine világába, de minél többet tudtam meg, annál inkább éreztem azt, hogy habár ez egy jó film, de lehetett volna sokkal-sokkal jobb is. Több

(2018. 03. 01.)
Mindent egybevetve tehát rendkívül izgalmas, pokolian jó színészi gárdával megáldott és néha még humorral is ötvözött filmről beszélünk, ha a túlvilág kreatúrái által sújtott világ megtekintésére vágysz, és az Ördögűzés Emily Rose üdvéért című filmet éppen nemrég láttad, akkor nézd meg (újra) a Constantine, a démonvadászt!... Több