Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future

Kristen Stewart
Kristen Stewart

Sabnock Sanatory   2022. 08. 14.

Az Öreg visszatért!

A body horror kőkemény szubzsánerének klasszikusan legendás alakja, David Cronenberg több mint két évtizednyi hiátus után talált vissza ahhoz a műfajhoz, ami egykoron oly nagyon-naggyá tette... Hogy a fantasztikusan kiváló színészekkel közösen tető ... teljes kritika»

kabel   2022. 07. 03.

Felkavaró, kaotikus film

A film mind tematikája, mind a prezentációja miatt egyedi. A benne felvázolt világ és karakterek már csak azért is érdekesek, mert nehéz kitalálni hogy gondolkoznak. Azonban szinte minden színész castingja félrement, és kb. senki sem hiteles a szerepében, senkit sem tudtam elhinni. Gondolom ennek is valami célja lehet, csak úgy mint a gyomorforgató jeleneteknek vagy az enyhén szimbólikus centrális konfliktusnak.

csenge   2022. 06. 24.

Nehéz mit valójában hozzátenné, eszméletlenül brutális film, amihez igencsak erős idegzetek kellenek. Valóban ez Cronenberg legütősebb rendezése.

Tibor   2022. 05. 04.

Nagyon felkavaró és felforgató film, nem bírtam egyszerre végignézni. Szerintem mindenki jól gondolja át, hogy valóban bele szeretne-e vágni.

A filmet teljes egészében egy raktárban forgatták.

(csd)

Kristen Stewart váltotta Natalie Portmant Timlin szerepében.

(csd)

Viggo Mortensen komoly sérülést szenvedett, amikor az amerikai Kentucky Derby-n egy ló elgázolta. Ennek következtében képtelen volt 2 percnél hosszabb ideig állni. Ez azt eredményezte, hogy a karaktere folyamatosan térdelt a jelenetek többségében.

(csd)

A forgatókönyv nagyrészt egy korábbi, Cronenberg által írt "Painkillers" című projektből származik, amely 2002-ben volt fejlesztés alatt, és amelyhez Nicolas Cage is csatlakozott.

(csd)

David Cronenberg első nagyjátékfilmje nyolc év kihagyás után.

(csd)

David Cronenberg azon kevés ikonikus rendezők egyike, akiknek a neve összeforrt egy zsánerrel. Sőt, mi több, neve fogalommá nemesedett, és a legtöbb filmrajongó tisztában van vele, hogy mire is számítson, ha azt hallja: cronenbergi testhorror. Legújabb filmjében, a cannes-ban bemutatott Crimes of the Future-ben a rendező visszatért az általa felfuttatott filmstílushoz, de a végeredmény színvonala némileg távol marad a legjobb filmjeitől. Az elhivatott cronenbergisták azonban megtalálhatják benne mindazon elemeket, amik miatt kedvelni lehetett a rendező csúcskorszakát. több»