Tyler Rake: A kimenekítés

Tyler Rake: A kimenekítés

Extraction
Harper

Chris Hemsworth

Egy képzett zsoldos, Tyler Rake élete legnagyobb és legveszélyesebb kihívása előtt áll: ki kell menekítenie egy drogbáró elrabolt fiát Bangladesben. Megkezdődik a versenyfutás az idővel, melynek nem kisebb a tétje, mint a túlélés.

Az MCU színésze, Sam Hargrave (Bosszúállók: Végjáték)… Több

Rendező: Sam Hargrave
Író: Joe Russo
Forgatókönyvíró: Joe Russo
Premier: 2020.04.24. | Netflix (2020.04.25.)

2024.03.27 Szentgróti Patrik

Igazából egy sima akció-thrillernek mondható, de a jobbik fajtából. Végig pörgős, feszült tempójú, akciódús, kicsi drámával megfűszerezve, végig fenntartja a figyelmet.

2020.07.08 Artemisia

a nap véleménye

Halálos küldetés

A Tyler Rake a maga nagyszerűen komponált, tömény, frontális akcióáradatra építő cselekményével valószínűleg a Netflix legújabb arany tojást tojó tyúkja lesz. A műfajban jócskán tapasztalt Chris Hemsworth modern Rambóként, egyszemélyes hadseregként v... Teljes kritika

2020.08.12 Harper

Pörgős adrenalinbomba: A kimenekítés (Extraction)

Egyetértek azzal az általam nemrégiben olvasott kritikusi véleménnyel, hogy az Extraction, vagyis a Netflix 2020-as sikerfilmje (magyar címén: Tyler Rake: A kimenekítés) valójában három nagy sikerű akciófilm keveréke: a John Wick, a 22 mérföld és A rajtaütés sajátos mixe. Ez akár bók és elismerés is lehetne, hiszen mindhárom TOP kategóriás mozi (na jó, talán a 22 mérföld kevésbé), viszont az Extraction sokkal mérsékeltebb színvonalú az említetteknél. Chris Hemsworth alakítja a kulcskaraktert, a tapasztalt, de halálra vágyó (kisfia elvesztése miatt öngyilkosságon gondolkodó) amerikai kommandóst, Tyler Rake-et, akinek legújabb bevetésén – melyet egy fejvadász csoport tagjaként, és nem a CIA megbízásból vállal be – egy indiai bandavezér kamasz fiát kell kimenekítenie Bangladesből. Rengeteg az akció, az izgalom és a látványos bunyó, ugyanakkor valahogy érezhetően túlzó és irreális az egész. Kiemelendő a gyönyörű iráni Golshifteh Farahani, aki a csoport egyik vezetőjét alakítja, és az indiai Randeep Hooda, aki eleinte Hemsworth legfőbb ellenfele, majd segítője. Összecsapásaik a film legjobb jelenetei. Értékelésem: alapsztori: 70%, rendezés: 75%, színészet: 65%, látványvilág: 80%, összesítve: 70%. Ajánlom a harcművészet kedvelőinek, az adrenalin-függőknek és a Chris Hemsworth fanoknak, akik számára a Thor után itt egy újabb rajongási lehetőség. A fickó ugyanis tényleg jó ebben az akcióorgiában.

2020.08.29 Norbert93

Netflixes John Wick

Az Elrabolva óta "divatba" jött az egyszemélyes hadseregként, mindenkivel leszámoló veterán, és újfent lehetőséget adott a rég elfeledett akciófilmek gatyába rázására. Az egyértelmű, hogy olyan akciósztárokat már nem fog kitermelni a filmes világ, mint fénykorában, de egy kaszkadőrök által összeállított velős harcjelenet mindig alkalmas arra, hogy kikapcsolja az agyam. Már pedig egy ilyen modern akciófilm, mint a Tyler Rake, az Elrabolva (csak az első) vagy a John Wick kizárólag ebből a célból készült. A szokásos tragikus élettörténet, motiváció nélküli, magányos, kiégett karakterábrázolás után érkezik a tömény, vég nélküli, már-már megcsömörlést okozó akciójelenetek tömkelege. De ez egy ilyen film, erről szól. Nem kell dráma, nem díjakra hajtanak, hanem nézettségre. Azt, aminek készült, azt kisujjból hozza, többet ne nagyon várjunk tőle, nem csak művészfilmekből és drámákból áll a filmművészeti.

2023.09.23 The Critic

Az utóbbi évek legpörgősebb akciófilmje

Sam Hargrave igazi nagy meglepetést okozott 2020-ban, amikor elkészítette az utóbbi évek legjobb akciófilmjét, a Tyler Rake: A kimenekítést (eredeti címe: Extraction). Valahogy nagyon eltalálta ezt a filmet, mert a hihetőség-látvány-alaptörténet hármasa tökéletesen működik benne, amihez sokat tesz hozzá Chris Hemsworth alakítása is. Igazából nem lehet azt mondani, hogy nagy színészi teljesítményt nyújtana, inkább az áll közelebb a valósághoz, hogy kisugárzása és jelenléte uralja és hihetővé teszi a filmet. A sikerhez azonban kellett még valami: a sajátos indiai, bangladesi közeg, mely egzotikussá és különlegessé teszi a végeredményt. Így együtt az egész ütős kombinációt alkot. Egyszerűen jó nézni és jó izgulni rajta, mert minden pillanata pörgős, lendületes és váratlan. Nem tudjuk, mi lesz főhősünk sorsa, kimenekíti-e a fiút Dakkából, és megússzák-e az üldözésüket. Rengeteg a bunyó, a harc és a küzdelem, minden scene b*romi látványos. A végén kétségek között maradunk: túléli-e a fickó. Értékelésem akciófilmes műfajban 80-85%. Azóta még kétszer megnéztem, mindkétszer tetszett.

Az "Attól még nem fulladsz meg, ha egyszerűen vízbe ugrasz; csak akkor fulladsz meg, ha nem jössz a felszínre." idézet Paulo Coelhótól származik. Szerző: jakedave

A Kimenekítés lezárását nagy vita övezte, a rendező, Sam Hargrave ugyanis Tyle Rake haláláról döntött (vagyis arról, hogy a film végén meghaljon), ám a bemutató előtti tesztvetítésen a tesztközönség egyértelműen tiltakozott a tervezett befejezés ellen. A reakciók miatt végül egy kompromisszumos megoldás született: Tyler Rake-et lelövik, és a hídról a folyóba zuhan (tehát úgy tűnik, meghal), ám a film legvégső zárójelenetében Ovi (Rudraksh Jaiswal) gyanakodva érzékelteti, hogy figyelik, és a háttérben felbukkan Rake (Hemsworth) alakja is. Így a nézőben kétség támad afelől, hogy akkor meghalt-e valójában, vagy mégis él. Amellett a folytatásnak is "megágyaztak" ezzel a trükkös befejezéssel. Szerző: Fortress

Sam Hargrave már a bemutató előtt felvetette a folytatás lehetőségét.Szerző: Artemisia

A film munkacíme "Out of the Fire" volt.Szerző: Artemisia

A forgatás 2018 novembere és 2019 márciusa között zajlott Ahmadábádban és Mumbaiban, de Thaiföldön és Bangladesben is vettek fel néhány jelenetet.Szerző: Artemisia

(2020. 07. 07.)
Csonttörő recept a sikerhez
A Kimenekítés az a felhőtlen szórakozás, amelynek receptjét a Netflix már régóta keresi, és végre maradéktalanul meg is találta. Több

(2020. 06. 25.)
Thor, az egyszemélyes hadsere
Ettől még a Tyler Rake: A kimenekítés távolról sem világmegváltó darab, inkább olyan, mint főhőse: egy dologhoz ért, de abban kíméletlenül ügyes. Több

(2020. 05. 01.)
Drágán add a túszodat
Összességében egy pokolian jó akciófilmet kaptunk, ami nem akarja megváltani a történetével a világot, de akció szempontból lepipálja az utóbbi évek termését. Több