Egy csodálatos elme

2023.10.06 ospir

Újranézős

Kötelező darab.

2017.07.18 Deku

Nagyon túl van ez a film fényezve, semmi olyan eredetit nem láttam benne amit előre hallottam. Russel Crowe nem volt rossz bár láttam már őt is élethűbben játszani.

2017.09.01 Berto49

Biztosra akartam menni, ezért választottam a gyűjteményemből ezt a lemezt. Sajnos 2015. május 23.-án autó balesetben a film főhősei életüket vesztették, a Nobel-díjas John Nash 86 éves volt, felesége, Alicia 82. Micsoda kegyetlenség a sorstól! A rólu... Több

2018.06.17 dailyfilmsan

Érdekes és fordulatos film. Engem annyira nem nyűgözött le a miliője de nézhető és megkacagtat néhány alkalommal. Tulajdonképpen nem tudom elmondani miért nem vett le a lábamról teljesen a film. Bármikor bármilyen élethelyzetben és szituációban nézhető a film.

2020.01.17 Timon

Russell Crowe ebben a lélektani remekműben az egyik legkülönlegesebb tudományos személy élettörténete bemutatásával kiemelkedően egyedi szerepet játszik el,mint John Nash.Imádom azokat a részeket,ahol a ,,képzelt barátaival" társalog,majd felismeri,h... Több

2019.10.01 ZeroHero

Mintha direkt irtak volna egy filmet Russel Crowe-nak, nem? De. :) Ez ugyan semmit nem von le a film ertekebol, mert nem csak o, hanem Ed Harris es J. Conelly is szokas szerint fantasztikusak, de nekem neha nagyon elult es onnan nem tudtam mar ujra visszazokkenni... Jo film, de szerintem semmi extra.

2018.08.20 erahurka

Ron Howard egyik, ha nem legjobb filmje. Iszonyú erős és néhol felkavaró életrajzi dráma.

2020.12.17 elekm90

Remek film, jól döntöttek a készítők, hogy nem egy hagyományos életrajzi filmet készítettek John Nash-ről. Russel Crowe minden esendőségével és őrültségével együtt szerethetővé teszi a karaktert, a mellékszereplők is (Connelly, Harris, Bettany) mind kiválóak.

2020.03.04 drg0602

Nagyon zseniális film. Russell Crowe legjobb alakítását látjuk ebben a tökéletes filmbe. Mindenképp nézze meg aki még nem látta. Zseniális film.

2021.08.29 stewie_griffin_2005

Egyszerű, de nagyszerű és megható film. Russell Crowe jól játszott, de külön kiemelném Paul Bettanyt, aki talán ezen szerepe miatt kapta meg Ron Howard későbbi filmjében, a Da-vinci kódban Silas szerepét. A vizuális effekteket is jól megcsinálták. Ak... Több

2023.07.23 Ildikó Bacskai

Egy csodálatos elme (2001)

Tagadhatatlan, hogy a filmben Russell Crowe elképesztőt alakít, ezzel szemben nekem elég komoly kínlódás volt az agyonlassított film. Biztosan nagyon nagy hatást várt a rendező ettől a dinamikától, de az egyébként is nehezen megjeleníthető tudományos részt ezzel extrémen unalmassá, szárazzá tette, ezt nagy hibának gondolom, a film első harmada vontatott, ezt követően kezd érdekessé válni annak, aki eljut eddig. A filmben megjelenő betegséget sem ennyire egyszerűen jellemzi az orvostudomány, így nem gondolom, hogy az alakításon kívül ez a rész hiteles lenne.

2019.02.18 Timcsi

Russell Crowe nekem mindig egy jóllakott ovis hatását kelti. Remek film, amiben utóbbit is kedveltem.

2015.04.24 Bizsu82

Szerintem ez a film kicsit túlértékelt. Vannak részek, amik unalmasak, viszont az igaz, hogy van mondanivalója . Russell Crowetól többet vártam, nekem kicsit csalódás volt.

2019.01.14 szabomarc

Ez egy nagyszerű film, amely feldolgozza egy nagyszerű ember és elme életútját, nekem nagyon tetszett, bárkinek nyugodt szívvel ajánlom a megtekintését.