Eraserhead
elekm90
Jack Fisk
Allen Joseph
Laurel Near

A Radírfejben Henry meglátogatja barátnője szüleit, ahol leendő anyósa szembesíti a ténnyel: a lány terhes, ezért össze kell házasodniuk. Henryt és kedvesít is egyre inkább nyomasztani kezdi a torz gyermek… Több

Rendező: David Lynch
Író: David Lynch
Premier: 1977.03.19.

2021.08.08 elekm90

Ez elég kemény volt, még lynch-i mércével is. Nem mondom, hogy minden egyes szimbólumot és metaforát értettem, de az átjött, hogy Spencer fél a megállapodástól és családi élettől, különösen az apaságtól. David Lynch sajátos szemüvegén keresztül ötvöz... Több

2020.08.22 dailyfilmsan

Ez az a művész film ami annyira átesett a ló túloldalára hogy majdnem nézhetetlen. Nem történik benne semmi. Nincsen logikai sík, és undorító. Túlértékelt, amire úgy érzem csak az időmet pocsékoltam.

2018.03.13 hackerjulcsi

Ez nagyon beteg volt a számomra. Valahogy folyamatosan egy hidegháborús traumafeldolgozást éreztem benne. Hetekig rémálmaim voltak a filmtől, teljesen belémégtek a képkockái. Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, aki szereti a bizarr, érthetetlen, megrázó és drámai filmeket.

2017.12.23 Deku

Brutál nagyot szól ez a film. Volt már részem jóban de ez a legjobb. Muszáj megnézni. Messze az egyik kedvenc filmem lett, igazán jó izgalmas történet vezetés és nem vettem volna észre semmi olyat ami miatt gyengébben teljesített volna bármelyik pontján is a filmnek.

Brutális, agyzsibbasztó, és kissé beteg ez a film. Morbiditása nekem kissé sok... beleégett egy pár kép az agyamba, és gondolom a rendező ezt szerette volna. Megnéztem, és megállapítottam, hogy többet nem is fogom.

A filmbéli "baba" becenevet is kapott Jack Nance által. A színész Spike-nak (magyar: Tüske) kezdte el becézni, amelyet később a stáb többi tagja is el kezdett használni. Szerző: ArpiHajdu és Réci

David Lynch elmondása szerint a forgatókönyv megírásához Kafka elbeszélése, az Átváltozás, illetve Gogol novellája, Az orr szolgált inspirációul.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás miatt Jack Nance öt éven keresztül nem változtathatta meg különleges frizuráját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mel Brooks, Hollywood egyik nagy komikusa amikor találkozott Lynch-el, az elsőfilmes szerzővel, szó nélkül átölelte, és rákiáltott: „Maga nem normális! Szeretem magát!”Szerző: Bogi87

(2019. 08. 01.)
Frusztrációit füsttel, fémmel és torz hússal festette fel a mozivásznakra és egy mosoly kíséretében adta át nekünk, nézőknek. Több

(2018. 11. 12.)
Akárhogy is nézzük, abban a rendezőnek kell igazat adnom, hogy filmjeinél, kiváltképpen az elsőnél nem is igazán a megértésén, mintsem az átérzésén van a hangsúly. S e tekintetben a Radírfej egy eleddig utánozhatatlan bravúr. Több